Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Коротко про ситуацію в с. Водогон (де 20 квітня було побоїще і затримання)

vodogon_koncert Пише Микола Коханівський:

Отже, за ті декілька днів, які проминули після подій на Водогоні, в Інтернеті, зокрема, на Facebook, розгорнулась жвава дискусія на тему участі громадських активістів у боротьбі українців із селища Водогон за свою землю. Опоненти сварять громадських активістів: мовляв, чого ви туди поїхали? Якщо селянам потрібен ліс, то нехай самі й захищають, а вам аби заколоти чинити та піаритись. Ця думка, до речі, жваво розкручуєься ще й міліцією.
З іншого боку, за ці дні після подій на Водогоні до мене тричі дзвонили невідомі мені люди приблизно з однаковими пропозиціями: "Нас рейдерують, терміново збирайте людей і виїжджайте нас боронити!".
Тому розповім, як було, спочатку.

Мені зателефонував представник громади с.Водогон пан Василь Вікторів і домовився про зустріч. Під час зустрічі пояснив, що дізнався про мене через Інтернет і попросив допомогти громаді захиститися від рейдерів, які хочуть вирізати під забудову їхній ліс. Я відповів, що майже три роки займаюсь правозахисною діяльністю і захищаю політрепресованих, тобто, це не зовсім моя "парафія". Але я порадив панові Василю зібрати підписи та звернутися офіційно по допомогу до громади та депутатів. Пан Василь відповів: "Вже все готово - 800 підписів, і звернення у мене з собою". Я щиро здивувався, сказав: "Тоді підпишіть звернення до Народної Самоорганізації, позаяк я сам Вам точно не допоможу, але ввечері на зборах зачитаю звернення громаді, і хто "самоорганізується", ті й будуть Вам допомагати".

Самоорганізувалися, як завжди: "тризубівці", "патріотівці", активісти КВП, Гостиного двору, ГО "Збережи старий Київ" Ігоря Луценка, Вадим Торопов ("Київське віче"), відомий націоналіст Віталій Грузинов-Ведмідь, журналісти Тетяна Чорновіл, Олена Білозерська, правозахисниця Катерина Смірнова, нардепи Володимир Ар’єв та Олександр Бригінець. Що відбувалося потім, весь той "бєспрєдєл" корумпованої міліції - всі бачили.

Шановні опоненти! Мені є що робити, і, насправді, незаконні забудови, захист довкілля - не зовсім до мене... Є люди, які присвятили захисту Києва та Київщини своє життя: це Ігор Луценко, Вадим Торопов, Андрій Пастушенко-Сивий. Вони мають у тому досвід і результати. Але у даному випадку я просто не міг відмовити, тому що без солідарності та взаємодопомоги вся наша Національна Ідея нічого не варта.
І так періодично відбувається: коли Ігор Луценко допомагає в організації акцій на захист політрепресованих, а активісти Комітету Визволення Політв’язнів боронять храми Київського Патріархату від рейдерів з УПЦ МП. Країна в стані внутрішньої окупації, на сьогодні у нас поки що немає Проводу, який би мав всенародну підтримку та організовував боротьбу з окупантами. Відповідно, немає чітких напрямних. Що нам залишається? Тільки солідарність і самоорганізація.

І наостанок добра новина: цієї суботи, 27 квітня, о 13.00 у с.Водогон відбудеться концерт патріотичної пісні. Всіх запрошуємо!

P.S. До речі, об’єднані дії українців досягли успіху: рейдери тієї ж ночі виїхали з лісу разом зі своїми вагончиками.

Координатор КВП
Микола Коханівський
Tags: коханівський, рейдерство
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment