Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Поляки вже не бояться

Tusk Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск звільнив міністра державного майна Миколая Будзановського за недостатній контроль над державними компаніями, який став очевидним після підписання меморандуму з російським "Газпромом" за проектом "Ямал-Європа-2".

Цим меморандумом Росія вчергове хотіла показати Україні, що Захід не рахується з нашими інтересами. А показала лише те, що вже й поляки її не бояться. От німці ще трошки бояться, а поляки вже ні :) Чому - бо вже мають альтернативу російському газу. Побудували у себе термінал, щоб возити скраплений газ із Катару.

Уся теперішня міць Росії, увесь її вплив на світові процеси базується виключно на експорті нафти і газу. І щойно якась держава знаходить альтернативу російським енергоносіям, вона одразу ж припиняє запопадати перед Росією.

Уся ця історія - для Росії приниження, бо її, по суті, упіймали на шулерстві: було заявлено, що укладено меморандум (це слово більшість людей розуміє як договір) із Польщею про постачання газу в обхід України. А насправді був підписаний папірець, який нікого ні до чого не зобов’язує, і не з Польщею, а всього лише з конкретною ніким не уповноваженою російсько-польською фірмою.

Гранично різка і проукраїнська позиція Туска у даному інциденті свідчить про те, що, по-перше, Росія слабшає, по-друге, що він вважає договір про асоціацію України з ЄС практично вже вирішеною справою.
Tags: газ, польща, росія
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 24 comments