Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Васильківські «терористи»вимагають притягнення до відповідальності СБУшників за фальсифікацію справи

vasilkivski2 квітня відбулося чергове засідання у кримінальній справі так званих васильківських «терористів» по обвинуваченню Сергія Бевза, Ігоря Мосійчука та Володимира Шпари в підготовці терористичного акту який, на думку обвинувачення, мав полягати в підриві пам’ятника Леніну в місті Бориспіль Київської області, повідомляє прес-служба СНА.

У зв’язку з неявкою свідка обвинувачення, І. Гаврилюка, суддя Юрій Бурбела, який слухає цю резонансну справу, змінив порядок ведення засідань і розпочав дослідження матеріалів кримінальної справи. Зокрема, у цьому судовому засіданні були оголошені матеріали І тому цієї кримінальної справи, починаючи зі сторінки 53.

Суд нарешті відбувався у відкритому режимі.

Оголошені в судовому засіданні документи, на думку захисту, засвідчують численні порушення Кримінально-процесуального кодексу, допущені працівниками СБУ під час слідства та викривають фальсифікацію доказів обвинувачення.

У зв’язку з цим у наступному судовому засіданні, де буде продовжено вивчення матеріалів кримінальної справи, підсудні планують дати свідчення щодо порушень КПК, допущених працівниками СБУ під час слідчих дій та фальсифікації доказів обвинувачення, та звернутись до суду з рядом клопотань.

Зокрема, захист готує заяви про кримінальні правопорушення, вчинені начальником слідчого відділу УСБУ в Київській області Кравченком, начальником другого відділення СВ УСБУ в Київській області І. Ніжніковим, слідчим СВ УСБУ в Київській області Івашком за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід, арешт або тримання під вартою, які спричинили тяжкі наслідки), ч.2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності поєднане з обвинуваченням у вчиненні особливо тяжкого злочину а також поєднане зі штучним створенням доказів обвинувачення або іншої фальсифікації), ч. 2 ст. 374 (порушення права на захист, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 2 ст. 383 (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину поєднане з обвинуваченням в особливо тяжкому злочині), ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 351 (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради.

Ця стаття має бути застосована, оскільки обвинувачені Сергій Бевз та Ігор Мосійчук є депутатами Васильківської міської ради у Київській області і через своє незаконне ув’язнення вже більше ніж півтора року не можуть здійснювати свої депутатські повноваження.

А також стосовно спеціаліста СБУ М. Устименка, який дав завідомо неправдивий висновок стосовно нібито саморобного вибухового пристрою, вилученого працівниками СБУ в місті Василькові Київської області 22 серпня 2011 року за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 384 (завідомо неправдиві показання, поєднані з обвинуваченням в особливо тяжкому злочині) та ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Підсудні, їхні захисники та родичі переконані, що справедливе розслідування вищезгаданих кримінальних злочинів і покарання винних у них напередодні саміту Україна-ЄС має засвідчити в українському суспільстві та європейській спільноті відсутність в Україні вибіркового правосуддя, адже за частиною аналогічних статей Кримінального кодексу, який спричинив значно менші наслідки, був засуджений і відбував покарання екс-міністр МВС Юрій Луценко.
Tags: васильківські терористи, правозахист
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments