Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про те, чого нема

 Фото uainfo.censor.net.ua Вчора ВАСУ визнав легітимним «виїзне засідання Верховної Ради» в адміністрації президента. Тепер Януковичу буде на що послатися, коли він підпише «прийняті» на ньому закони.

Я час від часу буваю на процесах, де людей звинувачують у «неповазі до суду». Але для того, аби щось поважати, це щось, як мінімум, повинно бути. А в Україні судів немає.

Щоб зватися чимось, треба мати всі ознаки цього. Наприклад, золото – воно жовте, воно метал і воно не іржавіє. А якщо щось просто жовте, без решти властивостей золота – то це може бути, наприклад, кульбабка. Це м’яко кажучи.

Якщо я вдягну мантію і почну всіх судити, абсолютно чесно і неупереджено, не беручи хабарів і не виконуючи вказівок згори - чи буде це легітимним судом? Ні, не буде - хоча б тому, що в мене немає юридичної освіти, необхідної для суддів.

А в них юридична освіта є, але немає чесності й неупередженості, вони продажні. Тобто, мають не більше прав зватися суддями, ніж я.

Треба не поважати когось лише за те, що він суддя, а робити людину суддею через те, що її поважають люди. Суддів мала б обирати громада з числа юристів, яких знають і поважають за професіоналізм і чесність. І щоб можна було через притомний термін суддю відкликати, якщо він не виправдав сподівань.

Продажні судді були і будуть завжди, але вони мають бути ганебними одиницями, на яких полюють, як за часів СРСР на спекулянтів. Кого впіймали – тому великі терміни з конфіскацією, кого не впіймали – ті все життя тремтять зі страху і не сплять ночами. А якщо ціла система така – не просто усі продажні і ворожі своїй державі, а ще й нахабні і не криються з цим - значить, єдиний вихід – люструвати цілу систему. Хто впіймається на злочинах – тих за грати, хто не впіймається – просто геть з роботи і юридичної сфери взагалі (бо такі й на адвокатській чи прокурорській посаді знатимуть, куди хабарі нести).

Можуть сказати – це ж скільки людей залишаться без роботи! Відповім: а скільки невинних людей не потраплять за грати! Воно того варте.
Tags: суд
Subscribe

 • Для белорусов, воюющих за Украину. Внизу текст по-русски

  До уваги громадян Республіки Білорусь, які воюють за Україну, та їхніх родичів. На популярному білоруському сайті Tut.by опубліковано новину про…

 • УНСОвцям...

  Усіх вояків УНА-УНСО, ветеранів війн з інтервалом більше ніж в 20 років - з річницею створення Організації. Ви вже увійшли в історію - тим, що…

 • Локі

  Архівні фото. Унсовські вишколи, 2008-2009 роки. У зеленому береті - Локі (Михайло Жизневський).

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments