Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Річниця визволення Боярки від московсько-більшовицьких окупантів

На пристанційній площі Боярки 2 березня відбулося народне віче мешканців міста, присвячене пам’яті Героїв, що віддавали свої життя за Україну. Перед ними виступили провідник Київської міської організації ОУН Сергій Коваленко і Голова Української республіканської партії Левко Лук`яненко. та козаки Полку Чорних Запорожців. Народне віче відкрив і провів Валерій Ільчук – козак Полку Чорних Запорожців. 554958_519123944804939_194639465_nСотник Полку Роман Боровик завзято бив у тулумбас, яким запорожські козаки завжди збирали товариство на віче. І боярчани активно підходили – загалом захід відвідали кілька сотень чоловік. Своїм співом та віршами піднімав бойовий дух громади кобзар Тарас Компайніченко. Після запальної промови заступника провідника Київської обласної ОУН Ігоря Супруненко віче ухвалило вимогу до Боярської міськради знести ідола Лєніну, який ще досі соромить прекрасне місто.

Провідник Печерської ОУН Мар`ян Ощановський зазначив: "В Києві політичні акції протесту – це бійки і затримання, в Київській обл. (крім Броварів) – це пісні і промови. Але сьогодні на мітингу у Боярці усі так добре співали і говорили, що я повірив в те, що на наступних мітингах боярчани битись будуть частіше, ніж співати".

544352_519120791471921_1621208266_n1 березня виповнилося 95 років від того дня, коли 1918 р. Васильківський Кіш Вільного Козацтва на чолі зІваном Горемикою-Купчинським і Федором Артеменком (пізнішим Отаманом Орликом) та 3-й курінь Окремого Запорозького загону Армії Української Народної Республіки (УНР), очолюваний Всеволодом Петрівим, звільнили пристанційне селище Боярку і село Будаївку від московських окупаційних банд. Це були ті самі сумнозвісні банди Михайла Муравйова, прислані з Москви Владіміром Лєніним, які 9 лютого здобули Київ і протягом 20 днів свого панування в столиці України знищили кілька тисяч її мешканців. Очевидець тих подій, академік Сергій Єфремов згадує про «гори трупів, що навалено в ім'я рівности й братерства без жодного суда і слідства». Таким був стиль окупантів.

На жаль 1 березня 1918 р. їх було вигнано не назавжди. Вони знову й знову лізли на нашу з вами землю, аж поки не поневолили нас. Що було далі ми знаємо. Голодомори, війни, злидні, безправ’я.

Зараз на Україну насунулася нова небезпека. Теперішні можновладці, ідейні і фізичні нащадки попередньої окупаційної влади, які шляхом шахрайських «виборчих схем» і відвертого фальшування результатів нашого волевиявлення заволоділи адміністративним апаратом України, а відтак і її багатствами, розуміють Україну лише як територію, що має бути джерелом їхнього власного збагачення. Безпосереднім свідченням їхньої спорідненості з окупантами, які знищили 1920 р. Українську Народну Республіку в Україні, є те, що вони й понині всіляко опираються її очищенню від пам’ятників їхньому главареві Владіміру Лєніну.

11527_519123071471693_1056820119_nНе винятком є й наша Боярка, в котрій міський голова Тарас Добрівський палко захищає подобу цього нелюда, виставлену на нашу з вами ганьбу, цинічно стверджуючи, що ця подоба є відображенням «нашої історії». Не пам’ятники Героям, що вмирали за Україну, є з його точки зору відображенням нашої історії, а подоба істоти, під керівництвом якої 1920 р. знищено незалежність України. Саме таким розумінням теперішні можновладці й виявляють свою справжню сутність, своє зневажливе до нас ставлення.

І ми, боярська громада, повинні показати їм, що ми добре то все розуміємо, а значить не забудемо їм того в іншій, українській Україні, яка невдовзі постане!

Слава Україні! Героям слава!
Кость Зацарний
Фото: Т.Юрків
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 14 comments