Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Хода проти політрепресій (фото)

IMG_2721

Сьогодні, у день початку саміту Україна-ЄС, опозиційні політичні сили влаштували ходу проти політрепресій в Україні. Вони пройшли центром Києва - від Європейської площі вулицею Грушевського, повз Кабмін та Верховну Раду, і вниз вулицею Інститутською до Майдану, де відбувся мітинг.

Учасники ходи (було їх, на мій погляд, від трьох до п’яти тисяч) скандували "Юлі волю! Зека геть!", "Україну в Європу!" та інші подібні гасла. Попереду несли велику розтяжку "Кияни проти політичних репресій!" і два ананаси (явний натяк на "Спасибі мешканцям Донбасу за президента-ананаса" :). Запам’ятався креативний плакат про Януковича "Error 482. Democracy not found", де портрет Януковича був викладений з маленьких портретів різних диктаторів. Було і кілька саморобних плакатів. Вперше побачила прапор, на якому політв’язні Тимошенко і Луценко були поруч.

Попереду колони йшли опозиційні нардепи на чолі з Олександром Турчиновим. Вже на Інститутській до ходи долучився й Арсеній Яценюк, який мав задоволений вигляд і особисто кидав у натовп "заряди". Ближче до середини ходи зі своїми прапорами йшли свободівці з плакатом "Стоп НКВД".

До Майдану дійшли без пригод і жодних перешкод з боку міліції. Коли почалися промови, ми змушені були піти, але добре почули, що перші промовці, як завжди, казали лише про двох найвідоміших політв’язнів. Сказати, що це дратує - нічого не сказати.
Сподіваюся, Андрієві Іллєнку (він там був) дали слово. Сподіваюся, він згадав і про інших політв’язнів.

UPD. Виступав і згадав. Цитую сайт "Свободи": "Один з координаторів акції, голова Київської міської організації ВО "Свобода", народний депутат Андрій Іллєнко у своєму коментарі сказав: "Ми виступаємо за звільнення усіх політичних в'язнів. Зокрема Віталія Запорожця, "васильківських терористів" – Сергія Бевза, Володимира Шпари, Ігоря Мосійчука, Дмитра та Сергія Павліченків. Також ми вимагаємо, щоб були припинені переслідування багатьох націоналістів, проти яких зараз порушені кримінальні справи за їхню громадську активність та антирежимну налаштованість".В кінці голова Київської "Батьківщини" Юрій Одарченко зачитав резолюцію мітингу: "Ми звертаємося до голови Європейської Комісії на саміті Україна-ЄС у Брюсселі Жозе Мануеля Баррозу та до представників країн-учасниць саміту з таким: 1) просимо підтримати прагнення України до асоційованого членства в ЄС; виступити з підтримкою реформ, необхідних для продовження курсу України на євроінтеграцію; продовжити моніторинг виконання Україною рекомендацій Ради Європи, Європарламенту, Венеціанської комісії та спостережної комісії ОБСЄ".
Також у резолюції міститься заклик надати оцінку діям української влади щодо екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка, "ув’язнення яких влада використовує як предмет торгів з європейською спільнотою", спрямувати зусилля на звільнення Ю.Тимошенко та Ю.Луценка і запровадити персональні санкції проти "українських членів уряду, представників судової влади, представників правоохоронних органів, які брали участь у фальсифікації судових рішень та судових процесів над політичними в'язнями, знущаннях і катуваннях, яких зазнають опозиціонери".

Знову, як бачимо, згадані лише двоє політв’язнів.

Після промов також відбулося театралізоване дійство - на тему того, як Україна хоче до Європи, а Янукович перешкоджає.

Ясна річ, що захід був розрахований на те, щоб справити враження, передусім, на європейців. Сподіваюся, що справив. Але як же ж мені набридли усі ці марші, походи й акції проти політрепресій! Мрію взяти участь у велелюдній ході за політрепресії - за те, щоб усіх отих, які зараз при владі, посадити - згідно чинного українського законодавства. Щоб усі силовики і судді - не впіймані на злочинах втратили роботу, а впіймані - сіли на кілька років. Бо без цього нормальної держави не буде.

БАГАТО ФОТОCollapse )
Tags: марш, опозиція, політв’язні, репресії, свобода
Subscribe

  • Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 17 comments