Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Страйкує броварське підприємство "Чисті матеріали"

DSCN0977

Триває десятий день страйку на броварському підприємстві ТОВ „Чисті матеріали”. Вчора страйкарі організованою колоною пройшлися від свого заводу до будівлі Броварської міськради для переговорів з представниками міської влади, щоб ті втрутились у ситуацію навколо сумнозвісного підприємства.

Представники робочої групи колективу на чолі з Миколою Смірновим разом із народним депутатом України Олегом Гелевеєм (ВО „Свобода”), депутатами Київської облради та Броварської міськради Ю.Ноєвим, П. Кузиком, Р.Сімутіним зустрілися із заступником міського голови. На переговори було також викликано директора ТОВ „Чисті Матеріали” С. Кузьменкова.

Основними вимогами робітників є: підписання трудового та колективного договорів, зміна непрозорої формули нарахування зарплатні, запровадження мінімальної ставки, введення окремої тарифікації на денний та нічний час роботи, проведення перевірки умов праці та ін.

Працівники підприємства розповідали мені, що кожному з них доводиться працювати одночасно на 2 високочастотних установках, практично без жодного захисту протягом зміни тривалістю 24 години. Приблизно раз на місяць їм видають респіратори, які відповідно до техніки безпеки мали б мінятись раз на кілька годин. Захисту від випромінювання високочастотних установок, за їхніми словами, взагалі немає.

Поки тривали переговори, під будівлею Броварської міськради відбувався пікет під гаслами: „Немає справедливості – буде страйк”, „Робітники – не раби!”, „Геть трудове кріпацтво!”, „Олігархів на ножі!” та ін. Підтримати страйкарів прибув зокрема і координатор Комітету визволення політв’язнів Микола Коханівський.

Близько 13 год. 4 лютого переговори завершились домовленістю про те, що сьогодні о 19.00 год. адміністрація підприємства підготує проекти трудового та колективного договорів та передасть їх страйкарям. Станом на 19.00 адміністрація підприємства справді передала проекти цих документів.

5 лютого о 10 ранку за участю представників міськради має відбутись зустріч робочої групи колективу з керівником заводу для обговорення та затвердження документів.

Страйк на підприємстві ТОВ „Чисті матеріали” робітники розпочали ще 27 січня. Раніше, 19 січня, колектив заводу звернувся із письмовою заявою до гендиректора Кузьменкова С.М., в якій висловив незадоволення умовами праці, невідповідністю цих умов техніці безпеки та рівню зарплатні тощо. Однак адміністрація жодним чином не реагувала на звернення працівників.

З 27 січня підприємство припинило працювати. Однак, 2 лютого, за словами, страйкарів, завод відновив роботу: за виробничими установками почали працювати робітники, звільнені раніше за пияцтво чи прогули. З 31 січня страйкарі цілодобово перебувають в приміщенні підприємства. Для того, щоб змусити робітників залишити будівлю, адміністрація почала відключати опалення на ніч.

Христина БЕВЗ
Фото Володимира Романчука

DSCN0968

DSCN096712

DSCN0963
Tags: бровари
Subscribe

 • Один офицер

  Військовослужбовцям Збройних Сил України, які дислоковані у Криму і перебувають зараз в оточенні російських військ. Тим військослужбовцям, які вірні…

 • Мої переклади віршів Марини Цвєтаєвої

  З нагоди 120-річчя з дня народження Марини Цвєтаєвої викладаю кілька власних перекладів її віршів. * * * Я тебе відвоюю у всіх і вся, і хай їм…

 • Сильний вірш про матір українського підпільника

  МАТИ То син її четвертий рік в неволі - Вона ж зосталася - сама, єдина. Прийшли до неї добрі друзі сина: "Матусю, дайте зброю нам, пістолі!".…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments