Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Заява Комітету Визволення Політв’язнів з приводу катувань політв’язня Ігоря Мосійчука

Заява Комітету Визволення Політв’язнів
з приводу катувань по відношенню до політв’язня Ігоря Мосійчука


Mosijchuk-IgorПівтора роки перебуває в ув’язненні за сфабрикованим абсурдним звинуваченням Ігор Мосійчук – український журналіст, громадський діяч, головний редактор газети «Вечірній Васильків», депутат Васильківської міської ради.

Активісти Комітету Визволення Політв’язнів, політики, правозахисники неодноразово виступали з заявами та акціями протесту проти порушення норм Конституції та Конвенції ООН з прав людини по відношенню до Ігоря Мосійчука та його ув’язнених побратимів Сергія Бевза та Володимира Шпари. За поданням омбудсмена вищою кваліфікаційною комісією суддів України порушено дисциплінарне провадження проти судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрія Бурбели, який одноосібно розглядає дану справу, через порушення права підсудних на захист.

Суддя Юрій Бурбела своїм рішенням позбавив Ігоря Мосійчука можливості бути присутнім на судових засіданнях, наперед позбавив його навіть останнього слова в суді і прийняв рішення перевести з Лук’янівського СІЗО до Березанської колонії суворого режиму, де Ігор Мосійчук у сирому підвалі провів останні півроку. Також більше ніж 6 місяців суддя відмовляє єдиному родичу Ігоря Мосійчука, його дружині, в побаченнях з ним. Після відсторонення адвоката суддя примусово призначив Мосійчукові «державного» адвоката. Цей «захисник» під час першого ж відвідування запропонував підсудному не лінію захисту, а визнання провини в обмін на нібито забезпечення умовного терміну покарання.

Ігор Мосійчук ще до ув’язнення був важко хворою людиною. Неодноразово медики давали висновок, що такий в’язень потребує лікування за межами СІЗО.

Апогеєм знущання над ув’язненим стали нещодавні події 28.01.13., коли Ігоря Мосійчука раптом етапували з Березанської колонії до Лук’янівського СІЗО. Дорогою його протримали в автозаку 4 години на 15-градусному морозі, внаслідок чого Ігор, вірогідно, отримав обмороження ніг. Протримавши Ігоря дві доби в Лук’янівському СІЗО, хвору людину знову етапували. Цього разу – до Білої Церкви.

Комітет Визволення Політв’язнів вважає таке ставлення до ув’язнених знущанням і закликає громадськість, політиків, правозахисників долучатись до громадської протидії катуванням. Ми заявляємо, що таке ставлення є неприпустимим навіть до засудженої за важкий злочин людини. Тим більше неприпустиме таке знущання над людиною, провина якої не доведена.

Координатор Комітету
Визволення Політв’язнів Микола Коханівський
Tags: васильківські терористи, комітет визволення політв’язнів
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments