Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Ленін і кувалда (Міні-акція)


Вчора на святі Героїв Микола Коханівський (ВГО «Реформація») повідомив мене, що на 24-е зранку планується розбиття пам’ятника Леніну. Того, що стоїть напроти Бесарабки і занесений у каталоги ЮНЕСКО.

Уявіть собі: я не лягала спати, бо викладала в Інет фотки зі свята, а на 10:30 треба було бути біля Бесарабки. Звичайно, я ні на хвилину не вірила, що пам’ятник бодай трохи постраждає – адже про акцію було офіційно подано заявку до мерії (щоправда, не про розбиття, а про «відмивання від української крові» :). Для цього «відмивання» була припасена щітка, а також драбина, невеликий кран і дві кувалди.
Отже, пропустити таке ніяк не можна було.

На Бесарабській площі до учасників акції (було їх менше десяти, зокрема, долучилися Вікторія Омельченко і Віктор Брик) підійшли мєнти на чолі з майором Оніщенком і почали розпитувати про акцію.


Вони одразу ж побачили у мішку кувалди: «А це навіщо?».


Міліції було – 2 автозаки, 2 автобуси і ще кілька цивільних машин, але з ментами всередині. Стало остаточно зрозуміло, що до пам’ятника не підпустять. Кран теж не зміг під’їхати, бо через велогонки Хрещатик був перекритий.

Колір щітки - не випадковий


В результаті попозували трохи з кувалдами і щіткою у підніжжя Ілліча на тлі похмурих і зосереджених, як перед нападом сотень «озвірілих бандерівців», ментів, і розійшлися.


Брик символічно «обмив» Леніна щіткою (як покійника перед похованням), а Вікторія кілька разів стукнула по підніжжю кувалдою.


Після чого ми пішли пити каву, а мєнти ще довго нас пасли і ще кілька годин охороняли пам’ятник :). Принаймні, коли ми десь о п’ятій проїздили повз Ілліча, вони були ще там :)


Оцей мєнт перед початком акції не давав мені фотографувати. Журналістські посвідчення, в т.ч. з Верховної Ради, на нього не діяли. Казав, що подасть на мене до суду – за те, що сфоткала його без його дозволу :) Хотіла переписати дані правоохоронця, але відволік знайомий. Ну, нічого, поки що ви так на нього помилуйтеся, а П.І.Б. я потім дізнаюсь :)

…Колись, ще у радянські часи, один дядько посперечався на ящик коньяку, що залізе на пам’ятник Леніну і похлопає його по лисині. Ніхто, звичайно, не повірив, що він здійснить цей самогубний, по тих часах, намір. Коньяк дядько виграв. Він вдягнувся робітником, узяв драбину, відро і ганчірку і поліз мити Леніна (і заодно хлопати по лисині). Ніхто, звичайно, не звернув на нього уваги, а під пам’ятником не виявилося жодного правоохоронця.

P.S. Друзі та опоненти, відповім усім завтра, бо з ніг валюсь.
Tags: акції, комуністи, коханівський, омельченко, пам’ятник, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 84 comments