Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Звіт по Дню Героїв

23 травня на Майдані великим концертом відзначали День Героїв. Хто не знає – свято встановлено на честь загиблих у травні Євгена Коновальця, Миколи Міхновського і Симона Петлюри, але в цей день згадують всіх героїв України.
Організувала захід ВО «Свобода». Нагадаю, в цю неділю вибори мера і депутатів Київради.


Захід тривав біля 7 годин, було настільки багато всього, що я пошкодувала, що не взяла з собою ні диктофону, ні записника. Зате наклацала 850 кадрів. (Тепер буду знати, скільки кадрів витримує один акумулятор :)Люди почали збиратися на Майдані з третьої. Ніхто нічого не знав, оскільки спочатку планувалося, що буде марш – від Майдану до Софії. Але, як розповів мені Андрій Мохник, «Свобода» подала заявку на Софійську площу заздалегідь, здається, за місяць, але того самого дня, коли дали дозвіл ставити сцену, на площі з’явилися намети БЮТ. Щоб не перетинатися і не конкурувати дурно з прем’єр-міністром, буквально в останній момент організували сцену на Майдані. Тому маршу не було – лише концерт.


Агітки - водіям

"Все своє ношу з собою" :)Влада, хоча дала дозвіл на проведення концерту, не перекрила Хрещатик, і «свободівцям» довелося робити це самим. Спочатку перекрили половину вулиці, але все одно утворилася пробка, машини мало не зачіпали людей, водії сварилися і тиснули на клаксони, бо вже заїхали під сцену і не мали де розвернутися.

Тоді хлопці перекрили дорогу біля поворотів, очистивши від машин всю ділянку Хрещатика напроти Майдану. Лише о п’ятій з’явилися міліціонери, які почали виконувати цю роботу самі. На сцені в цей час виступали фольклорні колективи.

Відома ліво-проросійська активістка фоткає події. На сумочці в неї наліпка: «Я говорю по-русски!». Мені здається, у переважно російськомовному Києві це неактуально…

На цей кадр lisitsia_ua сказала дослівно так: «Різні протистояння я бачила, але протистояння людей і автобуса – вперше!».

Хам-водій автобуса намагався прорватися крізь живе загородження і тицяв мені дулі. Звісно, йому довелося об’їхати


Хор «Гомін» на Хрещатику. Зі сцени, якщо я нічого не пропустила, вони не виступали.Унсовці пороздавали трохи листівок про Романа Шухевича

Після шостої почався концерт. І майже одночасно – сильний дощ.

Виступ «Мандрів» («Не спи, моя рідна земля!») дехто слухав ось так. Щоб усі знали, що «в Киеве рвутся к власти лютые фашисты – Тягныбок и Фома» :) Що вам такого, хлопці, зробив Тягнибок, що так псуєте йому репутацію? Втім, це ваші з ним справи.


Дивовижна бабуся у в’язаному нею самою одязі. Навіть ліфчик, каже, сама в’язала.


Дівчина гуляє Хрещатиком з плакатом «Обійми» і обнімається з усіма бажаючими. Це, здається, якась «регіонівська» ініціатива?

Виступ Компаніченка я пропустила – шукала кульок, що захистити від дощу фотік. Повернулася, коли співали «От вінта».


Молодь "ковбаситься" під дощем

"От винта", по-перше, своїм жовтим, як сонце і як курча, одягом і здоровими дурощами прогнали дощ, по-друге, дуже весело рулили публікою.

Це не зіга, це тільки схоже трошки

- А цю пісню співаємо разом: «Відчуваю, шоу-бізнес не збагачує мене – Шкода!»
- ШКОДА!!!
- А тепер співають лише гарні дівчата! Відчуваю, шоу-бізнес не збагачує мене -
- ШКОДА!!!
А тепер – лише справжні хлопці! Відчуваю, шоу-бізнес не збагачує мене -
- ШКОДА!!!
– А тепер співають лише люди нетрадиційної орієнтації, які голосуватимуть за Льоню Космоса!
І все одно хтось закричав: «Шкода!» :)…Мені 7 років, я в цирку. Клоун – дітям: «Я казатиму рядок вірша, а ви відповідайте: «И я тоже!» Всі запам’ятали?». Віршик про хлопчика, який прийшов до цирку – подивитися акробатів, клоунів, жонглерів, дресирувальників – кожен рядок про нове циркове видовище.
- Поглядеть хочу слоненка!
- И я тоже!!!
- Слон похож на поросенка!
Думаєте, багато дітей вчасно зупинилися? :))


На концерт прийшли абсолютно різні люди


Особисто моє найсильніше враження – сестри Тельнюк. Раніше я їх майже не чула. Щось там, десь – не сподобалось – не те, щоб активно не сподобалось, а не запам’яталось, не застрягло, енергії не відчула. А сьогодні – саме енергія, агресія, героїка в чистому вигляді. Добре знайомі тексти – на вірші Маланюка – «Ми Київ здобули, померли вороги, хто сам іздох, кого ми задавили, а завтра – на Москву!».
Потім Мишка сказала мені, що у Галі Тельнюк сьогодні день народження. Вітаю щиро. Сподобались.

Сестри Тельнюк і Андрій Середа


«Гайдамаки» теж були на висоті, співали кращі хіти. Лідер, Oлександр Ярмола, «розчарував» (його термін) публіку, сказавши своє бачення сьогоднішнього героя: «Це не зарізяка з ножами, у якого руки по лікоть в крові, а людина, яка дотримується законів, не смітить і не матюкається при дітях». Як не дивно, народ бурхливо аплодував.


«Тартак». "Поплач за мною, сестро, не кажучи нікому..."


Концертні виступи дуже вдало чергувалися із виступами промовців. Голова Київської «Свободи» Андрій Мохник казав про Євгена Коновальця, який миттєво, за один день українізував Київ і, не коливаючись, придушив повстання на заводі «Арсенал», а потім, в роки безнадії, коли Україна програла визвольні змагання, створив на еміграції ОУН.


Андрій Іллєнко казав, що історія України – історія безперервних перемог, і що Україна має трьох великих героїв-воїнів – князя Святослава, Богдана Хмельницького і Романа Шухевича. А ще серед героїв він згадав студента Миколу Лемика, який убив начальника канцелярії консульства СРСР у Львові Олексія Майлова – на знак протесту проти Голодомору 1932-33 рр.


Людей чималенько, особливо якщо згадати, що за квартал на Європейській «Скорпіонз» співають за Горбаля («Скорпіони» за «регіони» - як вам гасло? :), а нагорі, біля Софії, Юля і Турчинов зустрічаються з виборцями. Але на Майдані – специфічний «електорат», вони нікуди не дінуться, навіть від дощу не втекли.
Взагалі весь концерт, зроблений перед самими виборами, більше нагадував захід для своїх, клуб за інтересами, всі члени якого давно знайомі між собою, ніж спробу загітувати випадкових перехожих.


Оцей хлопець з понтовою сигарою дуже довго намагався з’ясувати, в якій газеті я працюю і де буде його фото. Ну що, знайшов себе? ;)


Андрій Середа і Олег Тягнибок

Тягнибок та Іллєнко-молодший

Тягнибок, що виступав у страшнуватому синьому світлі, цього разу за емоційністю перевершив самого себе. Він казав про український Майдан, про фальсифікації, пов’язані з проектом «Великі Українці», і про те, що відтепер щороку в Києві святкуватимуться дні Героїв.


Він запросив на сцену члена київської «Свободи» Тараса Корніюка, який потрапив у Книгу рекодів Гіннесса – виконав вправу «Підйом переворотом» 1303 рази протягом 3 годин 15 секунд. Тягнибок і його зам по партії, Богдан Бенюк, нагородили хлопця грамотою і конвертом, в якому були рівно 1303 грн.
Хлопець сказав у мікрофон пару слів, а потім процитував: «Жовто-блакитні наші прапори!
Ми непереможні, шаблі догори!». Мені було дуже цікаво, чи процитує до кінця. Не процитував, бо то уже було б, мабуть, трошки не зовсім доречно :)Останній виступ – «Кому вниз» – почався з молитви. Середа, ще більш монументальний, ніж звичайно, то в червоному, то в жовтому світлі, співав «Мамая» і головні хіти на вірші Шевченка: «Ой не п’ється горілочка, не п’ються й меди…»

В чомусь «Свободі» пощастило, що вибори призначили саме на 25-е. Бо 23-го - День Героїв. Шкода, що з таким розмахом це свято не можна відзначати щороку, коли немає виборів до Київради. Для порівняння: День Героїв 2007-го року.


УВАГА!!!
Решта фоток, майже 400 штук, у великій роздільній здатності, знаходяться тут.

Всі дружно шукаємо себе і знаходимо! :)
Щоб дивилися мені ті фото, а то я через них, бо їх сила-силенна, ніч сьогодні не лягала, коротше - буде мало переглядів, не буде більше фоток :))


http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/69219.html
Tags: акції, мохник, свобода, тягнибок, уна-унсо, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 144 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →