Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Політв’язень Ігор МОСІЙЧУК: «Плануємо акції протесту. Можливо, навіть голодування»

Mosijchuk-Igor Інтерв’ю про бєспрєдєл у суді, ситуацію з поруками від нардепів-свободівців, справи Запорожця і Павліченків, а також про те, як один і той самий вибуховий пристрій можна підірвати тричі, а цитату з Миколи Міхновського приписати Адольфу Гітлеру.

- Як просувається розгляд вашої справи у суді? Є якісь зрушення, чи суддя досі продовжує допитувати чотирьох свідків, які захотіли, щоб їх допитували у закритому режимі?

- Як відомо більшості українців, які стежать за перебігом нашої кримінальної справи, зараз судовий розгляд максимально затягується. Суд з квітня минулого року по сьогоднішній день встиг допитати аж двох свідків. Обидва вони нічого по суті справи не повідомили, а лише розповідали, які погані підсудні і чим їм не подобалась діяльність організації «Патріот України».


«СУДДЯ БУРБЕЛА П’ЯТЬ МІСЯЦІВ НЕ ДАЄ МЕНІ ПОБАЧЕНЬ З ДРУЖИНОЮ»

- Чи є зараз ще якісь порушення стосовно вас, крім затягування суду?

- Ці ж порушення моїх особистих прав як підсудного, які були раніше, ті й залишаються. Я позбавлений можливості брати особисту участь у розгляді справи в суді. У судовому процесі бере участь призначений судом адвокат Дідора, якому я не довіряю, від якого я постійно відмовляюся і якого суддя Юрій Бурбела, у порушення мого права на захист, не виводить зі справи.
Окрім цього, суддя Юрій Бурбела вже п’ятий місяць поспіль відмовляє моїй дружині, а вона є єдиним моїм родичем, крім маленької доньки Христинки, у побаченнях зі мною.

mosiychuk-simya
Ігор Мосійчук з дружиною Ганною і донькою Христинкою

- А чим він це мотивує?

- Жодних мотивів своїх дій суддя Бурбела не наводить. Анна вже дала свідчення в суді, і наші побачення жодного впливу на процес мати вже не можуть.
Роблю висновок, що, не надаючи мені побачень з дружиною, суд зумисне психологічно тисне на мене та на мою родину.

«ДОМАГАЄМОСЬ СТВОРЕННЯ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ТИМЧАСОВОЇ СЛІДЧОЇ КОМІСІЇ ПО РОЗСЛІДУВАННЮ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ НАШОЇ СПРАВИ»

- Якими будуть ваші подальші дії, як плануєте себе захищати?

- Найближчим часом я (і я переконаний, що мене підтримають мої побратими Сергій Бевз та Володимир Шпара), планую розпочати акцію протесту. Можливо, навіть голодування. З метою поновлення наших конституційних прав на захист і задля привернення уваги громадськості до порушення цих прав.

- Чи ви не боїтеся, що це може бути небезпечним для вашого здоров’я?

- Звичайно, що голодування, та й будь-які інші протести у в’язниці, можуть вплинути на стан здоров’я. Але ситуація складається таким чином, що у нас, по суті, немає іншого виходу. Суд зумисне затягує розгляд справи, розуміючи, що на підставі наявних у справі доказів будь-який вирок відносно нас виглядатиме сумнівним. Затягуючи справу, суд та співробітники СБУ, які її супроводжують, намагаються психологічно впливати на мене та моїх побратимів.

- Яким чином вони це роблять?

- Наприклад, використовуючи той факт, що за моїх побратимів до суду подано більше порук народних депутатів, ніж за мене. Хочу внести ясність у це питання. Я щиро за це вдячний всім, хто допомагав і допомагає нам. Вдячний простим українцям, які фінансово підтримують нас і наші родини. Вдячний всім, хто надає нам допомогу в організації нашого захисту. Вдячний тим народним депутатам, які подавали і продовжують подавати заяви про поруки стосовно нас. Вдячний народним депутатам України від ВО «Свобода», які організовано вирішили взяти на поруки моїх побратимів Сергія Бевза та Володимира Шпару. Насправді я не роблю жодної проблеми з того, що хтось із народних депутатів на когось дав поруки, а інший не дав. Наприклад, віце-спікер українського парламенту Руслан Кошулинський подав заяву про взяття на поруки лише Володимира Шпари. Ми не робимо з цього проблеми і щиро вдячні усім за підтримку.

Окремо хочу звернутись до народних депутатів України з проханням ініціювати утворення у Верховній Раді України тимчасової слідчої комісії по фальсифікації доказів та показів свідків у нашій кримінальній справі і порушення прав людини під час її судового розгляду. Переконаний на сто відсотків, що в українському парламенті знайдеться достатньо голосів депутатів для утворення такої комісії. Це, можливо, єдиний шлях реально нам допомогти, реально викрити фальсифікаторів нашої кримінальної справи, тих, хто примушував свідків давати неправдиві покази.

«ПІСЛЯ АПЕЛЯЦІЇ ПО СПРАВІ ПАВЛІЧЕНКІВ СУСПІЛЬСТВО ПОБАЧИТЬ, ЧИ МОЖУТЬ ДАТИ РЕЗУЛЬТАТ МИРНІ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ»

- Ви, троє політв’язнів «васильківської справи», зробили звернення на підтримку родини Павліченків. Чи ви знайомі з ними, чи допомагаєте один одному?

- З родиною Павліченків ми познайомилися у стінах Лук’янівського СІЗО. Наскільки дозволяють тюремні умови, ми підтримуємо з ними зв’язок. Стосунки у нас братні, і ми допомагаємо один одному. Для мене буде знаковим рішення апеляційного суду у справі Павліченків. Майже півкраїни стало на їхній захист. Майже всі журналісти майже всіх видань підтримали родину Павліченків. Зараз, під час розгляду апеляції у цій справі, українське суспільство побачить, чи здатна система дослухатись до волі громадян, чи можуть дати реальний результат мирні акції протесту. Це дуже знаково для мене, і не тільки тому, що апеляційний суд буде вирішувати долю наших побратимів, а й тому, що рішення апеляційного суду, яким би воно не було, буде дороговказом для українського суспільства у боротьбі за свої права.

«ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗАСУДЖЕНИЙ ЗА ТЕ, ЧОГО НЕ ВЧИНЯВ»

- Є ще одна резонансна справа – Віталія Запорожця. Як думаєте, чи є у нього шанси вийти з тюрми раніше, ніж через присуджені йому 14 років?

- Це одна з найбільш резонансних справ простого українця, який не став терпіти знущань системи над собою і своїми односельцями. Він не є націоналістом, але він здійснив чин, на який навряд чи здатні багато з тих, хто себе пафосно величають націоналістами та патріотами. Думаю, що перегляд справи Запорожця можливий виключно за умов не лише зміни правлячого режиму, а й руйнації комуно-ліберальної системи в цілому. На жаль, маємо приклад сотень запорожців, які засуджені ще в часи Кучми за інциденти, подібні до того, що сталося у Семиполках, і вони по сьогодні продовжують відбувати покарання, не дивлячись на те, що при владі 5 років була нинішня ліберальна опозиція. І не факт, що якщо вона знову прийде до влади, то відбудеться перегляд справи Віталія Запорожця.

- Можливо, коли зміниться влада, новий президент його помилує? Але, якщо не помиляюся, згідно закону він все одно має відсидіти половину терміну…

- Навіть якщо завтра його помилує Янукович, то це не змінить ситуації, бо він засуджений не за тією статтею. Помилування Запорожця – це жест доброї волі, а насправді він засуджений за те, чого не вчиняв. Там був чистий самозахист, і жодного зумисного вбивства не було. Тому, якщо його помилують і він прийме це помилування – він визнає зумисне вбивство.

Звичайно, сидіти стільки років дуже тяжко, тому я зрозумію Запорожця, якщо він прийме помилування. Але факт залишається фактом: судова система винесла черговий несправедливий вирок, і насправді має бути перегляд справи, і Віталій має вийти на свободу з мотивів, що він вчинив самозахист – захищав себе, свою гідність, честь і своїх односельців, з яких знущався покійний майор Симоненко.

«ВИБУХОВИЙ ПРИСТРІЙ У НАШІЙ СПРАВІ «ПІДРИВАЛИ» ТРИЧІ, А СЛОВА МІХНОВСЬКОГО І СЦІБОРСЬКОГО ПРИПИСАЛИ АДОЛЬФУ ГІТЛЕРУ»

- Ви самі і більшість тих, хто цікавиться вашою справою, постійно кажуть, що вона сфабрикована. А які є найяскравіші докази того, що вона сфабрикована? Щось таке, що одразу б переконало читачів у Вашій невинуватості?

- Скажу про фальсифікацію лише однієї з основних експертиз – вибухотехнічної, де досліджувався вибуховий пристрій, яким ми нібито намагалися підірвати пам’ятник Леніну у Борисполі. Експертиза проводилася через місяць після того, як вибуховий пристрій було знищено гідравлічним шляхом. Мене цікавить, як експерти відновили і змогли встановити, що це вибуховий пристрій – з купки дротів, розтрощеного годинника і і значно пошкодженої ємності, в якій нібито знаходився порох?

Більше того, експерти кажуть, що вони його відновили і підірвали на полігоні, хоча у матеріалах справи відсутні фотографії з місця вибуху і зразки землі з цього місця. З чого роблю висновок, що його взагалі ніхто не підривав. І це не кажучи про те, що за два місяці до проведення цієї експертизи речник СБУ Марина Остапенко на всю країну повідомила, що цей вибуховий пристрій вже підірвано на полігоні.

Тобто, перший раз вона сказала на початку вересня, що вони його підірвали, що могла бути велика кількість людських жертв. Потім ми знайомимося із матеріалами справи – виявляється через місяць після того, як вона так зморозила, його знищили гідравлічно. А ще через місяць провели експертизу, встановили усе і підірвали. Так ось, у мене виникає закономірне питання: хто бреше? Марина Остапенко усім журналістам України, чи сфальшовані матеріали справи?

От у цьому всьому, із залученням відповідних фахівців, і мала б розібратися тимчасова слідча комісія парламенту. І таких моментів у нашій кримінальній справі повно.

Так само сфальшована мовна експертиза щодо листівок, вилучених з комп’ютера у мого побратима Сергія Бевза. У цій експертизі походження гасла «Україна для українців» приписується Адольфу Гітлеру. І взагалі, єдиною книгою, яка була використана під час проведення мовної експертизи, був «Майн Кампф» Адольфа Гітлера, під який були «підігнані» цитати з творів Миколи Міхновського та Миколи Сціборського, використані у цій листівці.

Ось, наприклад, цей відомий вислів Міхновського: «Кожний, у кого ще не спідлене серце, озветься до нас. А в кого спідлене, - до того ми самі озвемось!». Так ось, експерт каже, що ця цитата свідчить про прихильність до ідей НСДАП.

Я взагалі хочу цю листівку і текст цієї експертизи повністю оприлюднити і звернутися до всіх ідеологів і дослідників на кшталт В’ятровича – хай вони пояснять цій жінці з Мінюсту, що коли Міхновський «Самостійну Україну» виголошував у 1900-му році в Полтаві, Гітлер ще бомжував у Відні.
Плюс до того, згідно закону, під час проведення експертизи може бути тільки література, зареєстрована Мінюстом. Покажіть мені «Майн Кампф», зареєстрований Мінюстом. Вони взяли якесь дебільне видання Фельдмана, харківське. І вони його взяли для експертизи. Він не ISBN немає, нічого.

«ЗА ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ МОЖУТЬ ЗАСУДИТИ ЛИШЕ ВОЛОДЮ»

- А не може такого бути, що суд врешті-решт зніме з вас звинувачення у плануванні теракту, але посадить за зберігання зброї, яку вам попідкидали – підстрахувалися, так би мовити?

- Насправді вони можуть засудити за зберігання зброї лише Володю (Володимира Шпару – О.Б.). У Сергія Бевза вони нічого не вилучили, а у квартирі, яка мені не належить, вони вилучили 8 набоїв. Хай вони з’ясують для початку, звідки ці набої взялися, а потім засуджують. А я готовий довести в суді, кому належать ці набої, і доведу.

А Володі вони напідкидали дуже багато, дійсно. Ми будемо, звісно, боротися за нього. Але якщо вони підуть таким шляхом, то там дійсно може бути вирок. Але зберігання зброї – це зовсім інша стаття, ніж навіть готування до терористичного акту. Хоча ще раз наголошую, що він нічого не зберігав, і теж живе у зйомній квартирі, і звідки воно там узялося, невідомо. Наприклад, на пістолеті є сліди епітелію, який належить людині чоловічої статі, але не Володі і не нам. У Володі в родині, крім нього, чоловічої статі тільки син Святослав, який на момент арешту не мав навіть двох місяців. Не він же з пістолетом грався.

Питання підготувала Олена БІЛОЗЕРСЬКА
ІА «Поряд з вами»
Tags: васильківські терористи, інтерв’ю
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments