Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Прокуратура залякує захисниць Віталія Запорожця (аудіо)

Фото0050Сьогодні, 10 січня 2013 року, в Бориспільському міськрайонному суді Київської області відбулося судове засідання по справі громадських активісток Ганни Сінькової, Ярослави Пугачової та Тетяни Близнюк, повідомляють активісти Чорного Комітету.

Нагадуємо, підсудним інкримінують грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, вчинене групою осіб за ознаками злочину, передбаченого ст. 296 ч. 2 КК України.

Насправді їх судять за громадський протест, який стихійно відбувся під час суду над народним героєм Віталієм Запорожцем 30 травня 2012 року. Тоді, під час вирішального судового засідання по справі Віталія, суддя Броварського міськрайонного суду Тамара Міхієнкова, яка проводила судове слідство вкрай упереджено, відмовила представникам ЗМІ в аудіо- та відеофіксації судового засідання, а також відмовилась заслухати свідків захисту. Це викликало громадське обурення в залі суду та за межами приміщення суду.

Сьогодні, під час чергового судового засідання, скориставшись відсутністю адвокатів у підсудних, прокурор Іван Єфімов розпочав відвертий та брутальний тиск на підсудних.

Звернувшись до Тетяни Близнюк, він запитав, чому вона відмовилась від дачі показів у суді? Це вкрай здивувало підсудну, оскільки на попередніх слуханнях жодним чином не йшлося ні про яку відмову. Від початку було погоджено з адвокатом, прокурором та іншими учасниками судового процесу, що судове слідство буде проводитись в наступному режимі: спочатку заслухають свідків, потім обвинувачуваних і т.д. Тому питання про якусь нібито відмову від дачі показів виглядало, щонайменш, дивним. Далі прокурор заявив, що він вперше бачить "жінку-хуліганку". На заперечення Тетяни Близнюк щодо таких його визначень, адже людина вважається невинною, поки її провину не встановить суд, почав казати, що йому дивно, чому все ж таки підсудні не хочуть змінити хід судового слідства. Почав говорити про збереження державних коштів, які виділяються на суд. Далі прокурора підтримав суддя і почалось щось на кшталт перехресного допиту з метою заплутати обвинувачуваних.

Змінивши тактику, прокурор почав наголошувати на тому, що для нього є дивним небажання підсудних змінити хід судового слідства, і надалі, після допиту свідків, покази підсудних будуть для нього мати зовсім іншу цінність.

Тетяна Близнюк запитала прокурора, чи означають його слова, що прокурор погрожує, що буде до них дещо упередженим, якщо вони не пристануть на його пропозиції.

Слово взяла Ганна Сінькова, яка заявила, що оскільки наразі у неї нема адвоката і на даному етапі судового слідства підсудні погоджуються захищати себе самостійно, вона вважає, що неприпустимо тиснути на підсудних з вимогою змінити запланований хід судового розгляду.

Ярослава Пугачова звернулася до прокурора з наступними словами: "Пане прокуроре, я поважаю Ваше прагнення зекономити державні кошти і власний час на розгляд даної справи, але Ви мали би теж поважати моє право захищати себе, оскільки йдеться про кілька років мого життя".

Отже, підсудні заявили, що, погодившись на розгляд справи на даному етапі без присутності їхніх адвокатів, не були готові до того, що суддя і прокурор забажають змінити процедуру судового слідства. Тому підсудні хочуть, щоб все ж таки спочатку заслухали свідків, а потім заслухали підсудних у присутності їхніх адвокатів.

Суддя роздратовано зауважив, що не розуміє такої позиції, коли то у підсудних будуть адвокати, то їх не буде.

Після цього суддя виніс рішення призначити наступні судові засідання на 7-е і 8-е лютого 2013 року. Суддя оголосив, що це будуть виїздні судові засідання, які проходитимуть в Броварському міськрайонному суді з метою допитати одразу усіх свідків.

Слід зауважити, що більшість свідків по справі є працівниками Броварського районного УМВС, тож для зручності свідків обвинувачення наступних два засідання призначили проводити у Броварах.

Тетяна Близнюк, Ганна Сінькова та Ярослава Пугачова вважають, що, скориставшись тимчасовою відсутністю їхніх адвокатів, суддя та прокурор вдались до залякувань і тиску на підсудних, що є неприпустимим.

АУДІО З СУДУ:
http://www.youtube.com/watch?v=9NcvWU0KSOw&feature=youtu.be
Tags: суд
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments