Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Апеляційний суд по яєчні на Вічному вогні. Вирок Ганні Сіньковій і Ганні Донець залишився в силі

Сьогодні у Київському апеляційному суді розглядалася справа Ганни Сінькової і Ганни Донець, які у грудні 2010 року, протестуючи проти нецільового використання природного газу, посмажили яєчню і сардельки на Вічному вогні у Парку слави.

Нагадаю: вчинок дівчат слідство і Печерський районний суд кваліфікували за статтею «Наруга над могилою». Ганна «Лисиця» Сінькова отримала за це три роки позбавлення волі з відстрочкою на два роки. Провини, тобто мотивів вчинити наругу, не визнала, в останньому слові заявила, що ні про що не шкодує.
Ганна Донець завдяки співпраці зі слідством і щирому каяттю від кримінальної відповідальності звільнена і передана на поруки трудового колективу.

IMG_8813
Микола Коханівський, Тетяна Близнюк, Ганна Сінькова, Богдан Тицький у коридорі апеляційного суду


Прокурор подав апеляцію на рішення суду, вимагаючи більш суворого покарання для дівчат – Сіньковій 3 роки позбавлення без відстрочки, оскільки вона не розкаялася, щодо Донець – скасувати звільнення її від кримінальної відповідальності.
Сторона Сінькової теж подала апеляцію з вимогою скасувати вирок і справу закрити.

Сьогодні апеляційний суд розглянув ці скарги і залишив в силі вирок першої інстанції.
Засідання призначили на 10:30, але почалося воно лише о 14:30. Весь цей час ми чекали в коридорі, три або чотири рази нас надовго виганяли у тамбур до ліфтів – вочевидь, проводили когось під конвоєм. Я не пішла робити репортаж до Верховної ради. Хтось інший не потрапив на свою роботу або навчання. Наведення порядку у судовій системі варто починати з таких ось дрібниць.

photo_sud1
Я і Коханівський. Спимо в коридорі суду :). Фото Богдана Тицького

Головуючим був суддя Присяжнюк. Він одразу ж заявив, що вважає за потрібне провести судове слідство. Всі учасники процесу – прокурор, Сінькова, Донець та їхні адвокати П’ятак і Леус залишили це на розсуд суду.

Почалося судове слідство. Сінькова та її захист підтримали свою скаргу і заперечили проти скарги прокурора, Донець просила залишити вирок 1-ї інстанції в силі.

Ганна Сінькова заявила, що, по-перше, немає жодних доказів того, що під Вічним вогнем хтось похований, по-друге, що акція не мала на меті жодної наруги – ні над могилою, ні над пам’яттю. «Метою акції було підтримати людей, які вижили у тій страшній війні і зараз знаходяться за межею бідності. Чому прокуратура вирішила, що моїми мотивами були наруга над могилою, неповага до суспільства і особливий цинізм? У моїх діях і поглядах нічого цього не було й нема.

Щодо грошей, які присуджено судом 1-ї інстанції, які я маю компенсувати за технічну експертизу мого ноутбуку. Експертиза полягала у прочитанні історії мого користування Інтернетом. Слідство виявило те, чого я і так не приховувала – моє користування сайтом утюг.ком, яким користуються мільйони громадян України.
До експертизи ноутбук коштував 6 тис. грн. Після експертизи він пропрацював місяць, після чого згорів і ремонту не підлягає. Чому я маю платити за цю експертизу?"

Суддя ПРИСЯЖНЮК: Хто перший запропонував такий шлях висловити свій протест?
Ганна СІНЬКОВА: Це було спільне рішення, до якого дуже неважко дійти. Не є таємницею, що у ветеранів забирають квартири, що живуть вони на мізерну пенсію, на яку неможливо прожити, що цих грошей не вистачає ні на ліки, ні на сплату комунальних послуг. Коли декларують пам’ять про загиблих, відбувається насправді цинічне маніпулювання пам’яттю. Владі легко запалити один вічний вогонь - і вимкнути газ у всіх ветеранів. Запалити вічний вогонь легше, ніж гідно забезпечити ветеранів. Тому цей меморіал є блюзнірством. У деяких європейських країнах є подібні меморіали, але там вогонь запалюють лише раз на рік.

СУДДЯ: Ви розуміли, що це щось не те, чи вважали це абсолютно нормальним?
- Те, що у злиднях вмирають ветерани? – перепитала Лисиця.
- Ні, от якби хтось на знак протесту у вашу квариру заліз і приготував собі поїсти, влаштував пікнічок проти голодування в Африці, це ж свята ідея, чи не так? Вибивши при цьому ваші двері, залізши до вашого холодильнику?

(Нічого собі порівняння – приватного житла, у яке проникли, зламавши двері, з акцією у відкритому для всіх громадському місці, під час якої нічого не було зіпсовано чи навіть забруднено – О.Б.)

ЛИСИЦЯ: Якби на моїй совісті і совісті мого переповненого холодильника було те, що стільки літніх людей вмирають у злиднях, я не мала б права і рота відкрити з цього приводу, не мала б права звертатися до суду, а решту холодильника мала б роздати бідним.
Люди, які виступають за продовження цієї кримінальної справи, зокрема, депутат Царьков, який не раз ставав депутатом через те, що піарився на цьому вічному вогні - не пішли і не допомогли ветеранам.

Адвокат Сінькової Іван П’ЯТАК: мета моєї підзахисної була підтверджена у судовому слідстві - і показами Сінькової, і показами правоохоронців, які виводили дівчат з меморіального комплексу – дівчата одразу ж, вже тоді повідомили їм про мету своєї акції.

Наруга над могилою є певним суб’єктивним поняттям, яке включає в себе мету вчинити наругу – зневажити родину або суспільну пам’ять. Доказів цього у матеріалах кримінальної справи нема.
В матеріалах відсутні будь-які докази щодо точного місця поховання невідомих солдатів. Десь на території комплексу вони є, але ж він великий. У справі немає жодних доказів, що когось поховано саме під вічним вогнем. У самому комплексі теж якихось указань щодо цього немає. Там написано «Слава невідомому солдату». Моя підзахисна не могла знати, що там хтось похований. І взагалі у матеріалах справи таких доказів нема.

Отже, у діях Сінькової не було складу злочину, і тому ми просимо закрити справу.

Адвокат Ганни Донець ЛЕУС заперечив проти задоволення обох апеляцій і виступив за те, щоб залишити вирок суду первинної інстанції в силі. Донець підтримала.

Суддя зачитав матеріали справи, які характеризують особистість Донець і Сінькової, розпитав дівчат про їхній сімейний стан, місце роботи і проживання, спитав, чи є у них хтось на утриманні (немає в обох).

ПОЧАЛИСЯ СУДОВІ ДЕБАТИ.

ПРОКУРОРКА повністю підтримала всі прокурорські скарги.

АДВОКАТ СІНЬКОВОЇ ІВАН П’ЯТАК знову попросив скасувати вирок щодо Лисиці і закрити справу, а скаргу прокурора залишити без задоволення.

АДВОКАТ ДОНЕЦЬ ЛЕУС повторив свою позицію – залишити вирок 1-ї інстанції в силі.

Дівчата підтримали позиції - кожна свого захисника.

ОСТАННЄ СЛОВО ГАННИ СІНЬКОВОЇ тривало менше хвилини:
- Жодного злого умислу у мене не було - було привернення уваги суспільства до соціально незахищеного становища ветеранів, їхніх жахливих умов проживання, відсутності лікування – проти їхнього повільного вбивства.

Ганна ДОНЕЦЬ сказала, що розкаюється у всьому скоєному і не має наміру вчиняти правопорушення в подальшому.

Суд був у нарадчій кімнаті не більше 5 хвилин. Повернувшись, оголосив рішення: вирок первинної інстанції залишається в силі.
Попереду - касація і Європейський суд.
Tags: суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 54 comments