?

Log in

No account? Create an account
квітень 2018   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Фронт зима

Звіт по пікетуванню штабу Чорноморського флоту у Севастополі

Posted on 2008.05.12 at 20:22
Tags: , , , , ,
Я повернулася. Ось обіцяний звіт по подіях у Севастополі. За якість деяких фото перепрошую – у сутичці мені трохи пом’яли фотоапарата, злетіли всі мої налаштування, а виставились самі собою якісь інші :)

Перш за все, для чого ми туди їхали. Офіційно – відсвяткувати 90-у річницю підняття на Чорноморському флоті українського прапору. Насправді – даруйте, але в своєму ЖЖ я можу
писати правду – ми хотіли у день 225-річчя ЧФ, у розпалі і в серцевині стовідсотково проросійського свята заманіфестувати, застовпити присутність у Севастополі України. Щоб не забували. Щоб знали.


Виїхали ми 10-го під вечір автобусом від «Палацу «Україна». Ми – це в основному УНА-УНСО (організатори), кілька людей з Української партії і з «Тризубу» і симпатики, разом 50 чоловік.

Завантаження

Весь час нас переслідували дрібні, але неприємні накладки: то автобус запізнився, то ми забули дещо важливе, і змушені були за містом зупинятися і чекати, поки підвезуть на таксі.

Біля палацу «Україна» - ось така цікава розтяжка. Не сподівайтеся, Москви скоро тут не буде. І нескоро теж :)

В дорозі – суворий «сухий закон», навіть співати особливо не дозволяли, тобто – все дуже серйозно.

Мене, щоправда, трохи розвеселила коротка зупинка в Ульянівці, на батьківщині «співучого ректора» Поплавського. Найперше звернула увагу на вивіску «Ресторан САЛО» у кольорах державного прапору. Миттєва асоціація була неприємна – салоїди і свинопаси. Потім я побачила «Столовку СРСР» з прапорами УРСР над входом і виходом, «Кропиву» від Поплавського і таке інше. Навіть туалет у цьому райському куточку мав власну назву – «Поплавок». Михайло Поплавський як символ шароварної, несправжньої України. України другого сорту.

Рівно о пів на одинадцяту на телефон, вказаний у нашому оголошенні, лавиною почали надходити дзвінки та СМС-ки з погрозами, переважно з Росії. Вже у Києві з’ясувала, що це координувалося з одного їхнього форуму. Цю мобілку, зрозуміло, ми одразу ж відключили і перейшли на інші. А на що вони сподівалися? Залякати? Чи просто розрядити нам мобілку? :)


На ходу крізь вікно я фотографувала світанок

Вони чекали якихось «бандерівських провокацій» біля меморіалу захисникам Севастополю або «прикручування таблички» про 90-річчя підняття українського прапору на Графській пристані. І зібралися там великим натовпом. Звідкіля тільки вони нас не чекали! Як пристрасно обговорювали, де нас зустрічати і чим бити :) Як вам цитатка:
«Бендеровцев могут переправить пиндосы каким нибудь спасательным катером со своего корабля. Вот больше чем уверен – они прибудут ПРЯМО на Графскую морем!!!!!!!!» :))
Або: «надо поймать и допросить западенского языка, а ещё лучше захватить в плен их местного координатора ещё до сбора группы». (На форум, звідки це взяла, послатися можу, але не хочу піарити :)


Майже на місці

Через пару годин цих стареньких, але улюблених окулярів не стане

Зранку ми, «кляті бандерівці» (на 50 людей – лише 2 уродженці Західної України :), роздивлялися «русскій город».

Ленін - ну куди ж без нього?


Не сподобалася колосальна кількість російських триколорів на будинках. Зате надзвичайно сподобалися білборди молодчаги Ющенка «9 травня – Героям слава!». Ми бачили їх багато, коли їхали, але у Севастополі побачити не сподівалися, і були приємно здивовані :)
Після кількагодинної розвідки і кількох нарад, ми прийняли остаточне рішення пікетувати саме штаб Чорноморського флоту. У нас були банери: «ЧФ, бери бушлат, пора домой!», «Незваный Лужков хуже Затулина», «Севастополь і Крим = Україна» та інші.

Обговорили, кому і якими шляхами висуватись на місце. Головне – почати чітко й одночасно. Командир попередив: протримаємося хвилин п’ять, далі нас знесуть і запакують. Ситуація складалася не на нашу користь, оскільки вулицю, на якій знаходиться штаб, не було вказано у нашій заявці, і акція, по суті, була нелегальною. Зате не там, де на нас чекали. Було дуже стрьомно за мій дорогий фотік.

Перед самим початком операції пара людей відмовилася брати у ній участь. Знаючи, що вони не боягузи, я схильна мотивувати цю відмову іншими причинами: мабуть, припускали, що ризикуватимуть за ідею, а якась безідейна криса отримає за це дивіденди. Цією моральною проблемою не перший рік мордуюся сама, і врешті-решт вирішила не перейматися. Оскільки з будь-якої правильної дії рано чи пізно скористається хтось непорядний, то що – не робити нічого?


Наша група прийшла під штаб однією з перших, і я пофоткала сам штаб, купку «активістів проросійських організацій» біля нього (потім їх звідкілясь набігло чималенько), військових у повному спорядженні і вантажівки, встановлені так, щоб завадити пікету.

Потім командир подав умовний сигнал, і почалося.

Наші стрімко почали розгортати прапори і банер з унсовським хрестом, «трикольорові» кинулися на них з криками «Фашисти, убірайтєсь на Говерлу», міліція стала розводити, короткі сутички з мєнтами були з обох боків.


Далі міліція притисла наших до вантажівки, а я потрапила у серйозну штовханину, у мене спробували вирвати з рук фотоапарата, я не давала, ну, все, як завжди :). Порятував Ігор М. – з криком «Це наша!» силоміць протягнув мене через міліціянтів до своїх.


Оцей мордатий погрожував нашому командиру, що він його завалить. Міліціонеру, який його відтягав, він кричав: «Не надо меня трогать, я депутат!». Шкода депутата, ось він є на фотці…


Ганебна доля агресивної трикольорової стрічки :)

Все б добре, але знімати через спини мєнтів було нічого. Залізла під вантажівку, трохи познімала лежачи, з землі, вилізла знову. "Ану не снимай! Ты стояла в палатках за Куницына!" - спробував якийсь затулити мені об’єктива. Я, різко: "Я журналист и имею право снимать все, что хочу". Він: "Извините, обознался". Далі з боку трикольорових почали стріляти, схоже, з пневматики. Другим чи третім пострілом в мене з голови збило темні окуляри, вічна їм пам’ять.


Потім я вилізла на військову вантажівку і поки могла, знімала звідти.

Українофоби кричали: «Хохли, вон із русского города!», «Фашисты!», «Севастополь, Крым, Россия!» і просто «Россия, Россия!». І матюки, куди ж без них?
Обличчя опонентів

Вони жбурлялися яйцями, які потрапляли в основному в ментів і журналістів. Кричали «Козли!» і лізли битися, мєнти їх ледве стримували.


У журналіста влучило яйце

А наші скандували: «Слава Україні!», «Севастополь – Україна!» (а «Москалів на ножі!», як написали всі російські ЗМІ, якраз ніхто не кричав :) В якусь мить вигуки "У-кра-ї-на!" заглушили "Россия!".

Молодець Ґвинтик – йому єдиному вдалося до кінця розгорнути банер про Лужкова, і він стояв з ним весь час, поки тривала акція, а потім разом з банером вислизнув з оточення і спокійно дістався до бази.


Ще наші хлопці (ті, що не потрапили в оточення) встигли підняти великий державний прапор.


Хтось з уродів вирвав його і наступив ногою. Але хлопці швидко відняли прапора назад.
Потім під’їхала жовта маршрутка з тонованими вікнами, 11 наших хлопців і одного їхнього посадили у неї і повезли у невідомому напрямку.


По телефону хлопці сказали, що вони у Ленінському РОВД. Спробуй дізнайся у незнайомому місті, де воно. По часу, за який їх туди доставили, вирахувала, що десь недалеко. Довелося згадати своє підмосковне дитинство (тікали з бабусею від Чорнобиля): «Скаажіте, паажалуйста, где нааходится Лєнінскоє РАВД?». Дісталася туди навдивовижу швидко, але реально, звісно, нічим допомогти не могла. Спочатку зі мною був sotnyk (якому дякую за величезну допомогу з фотками), потім залишилася сама. Наказ був – в разі, якщо когось затримають, вцілілі збираються біля автобусу і вирушають на Київ. Але я вирішила лишатись, поки усіх не відпустять, і у зв’язку з цим дуже переживала, що можуть дати 15 діб.

Тим часом, оскільки у тому ж РОВД сидів і їхній затриманий, туди почала збиратися «група підтримки». Довелося удавати з себе «нейтральну журналістку», що спеціально приїхала з Києва познімати протистояння. На їхні запитання відповідала невлад, бо думала про інше. Вони тим часом давали якомусь телеканалу інтерв’ю про те, що бандерівці кидали у них яйця, один навіть демонстрував брудне взуття (спеціально ж, мабуть, падлюка, вступив у розбите яйце!).
Скаржилися мені: «В Севастополе, русском городе, только одна российская школа, мне негде учить ребенка!». «В целом Севастополе всего одна русская школа?» – не повірила я. «Нет, не русская, а российская, по российской программе. Мы – россияне, только оказались под оккупацией, и хотим, чтобы наши дети учились по российской программе. Мы не сможем жить с вами вместе, нас спасет только развод».

Але, відмітила я, налаштовані «росіяни» були песимістично. Коли я, аби щось сказати, запропонувала вирішувати такі суперечливі питання шляхом референдуму, вони відповіли, що у Криму-то всі за Росію, але клята влада зробить всеукраїнський референдум, і Крим ніхто не відпустить. А на що ви сподівалися?

Наших досить швидко відпустили, і ми виїхали додому.

У підсумку:

1. Захоплено три ворожі прапори.


«К сожалению, наш освященный российский флаг в потасовке куда-то пропал, похоже, что его сорвали с древка ублюдки, ведь флаги так легко надеваются на древка. Полковник милиции обещал флаг у этих мерзавцев забрать. В любом случае, кому-то будет ОЧЕНЬ плохо, кто прикоснется в нему своими грязными лапами».

2. Фраза з «Нового региона», що «по некоторым данным, из-за потасовки уже отменена поездка Лужкова во Владимирский собор, находящийся рядом со штабом ЧФ. Мэр Москвы намеревался принять здесь участие в молебне».

3. Показ нашої акції мінімум п’ятьма телеканалами. Забарвлення деяких з них нас не дуже цікавить – ми продемонстрували, що ми є і не допустимо. А більшого не треба.

4. Адреналін для всіх, хто застоявся і скучив за дією.

І ще одне. Почитала я їхні форуми. Про всіх нас і про мене зокрема там дуже багато "теплих слів". Вони щиро вітають одне одного з тим, що нібито побили бандерівців і не менш щиро пишаються своїм «русским городом». У них є уявлення про побратимство, бо коли міліція забирала їхніх яйцеметальників, одразу декілька людей намагалися їх відбити, хтось навіть ліг під машину, після чого одного хлопця випустили. Щодо другого, який бився з ментами, - нашим мєнти збрехали, що він отримав 15 діб. Насправді ж його відпустили того ж або наступного дня, і він уже викладає свої спогади на форумах. Ну що ви хочете, мєнти брешуть усюди, що в Києві, що в Севастополі).

Вони росіяни, і хочуть бути з Росією. У цих людей є своя правота. Якою ми не повинні перейматися. Тому що їхня правота не відповідає нашим державним інтересам. Крапка.

P.S. А скупатися ми не скупалися. Не до того було.

Захід сонця по дорозі додому

Лінки на відео:
http://www.vesti.ru/videos?vid=131663
http://news.ntv.ru/itogi/131981/
http://5.ua/newsline/230/0/50567/
http://ifolder.ru/6523376

УВАГА! Всі мої фото з поїздки і безпосередньо акції знаходяться тут:
http://bilozerska.io.com.ua/album118078


http://deep-water.ru/?http://bilozerska.livejournal.com/68279.html

Comments:


Сторінка 1 з 7
<<[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] >>
tsynamon
tsynamon at 2008-05-12 18:49 (UTC) (Посилання)
шикарно. шкода що мене не було
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 18:53 (UTC) (Посилання)
Бог дасть, не востаннє.
вступайте в ряди Фур'є
dali_bude at 2008-05-12 18:58 (UTC) (Посилання)
ух!!!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:06 (UTC) (Посилання)

Re: Потвори звісно в усій красі...

Далі буде ;)
henyk
henyk at 2008-05-12 19:02 (UTC) (Посилання)

Потвори звісно в усій красі...

...але ти ще й телефон дуже небезпечно носиш
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:06 (UTC) (Посилання)

Re: Потвори звісно в усій красі...

Мені здається, під час самої акції обидва телефони були надійно заховані...
skinik at 2008-05-12 19:04 (UTC) (Посилання)
після такого розумієш які москалі тіпі, дурні та таке інше.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:09 (UTC) (Посилання)
Це не москалі в розумінні "росіяни", це отой особливий українофобський прошарок, перенасичений агентами Кремля...
(Deleted comment)
(Deleted comment)
(Deleted comment)
Архе
apxe_zt at 2008-05-12 19:09 (UTC) (Посилання)
Побратими!!! Вітаю Вас з успішною акцією!!! Пані Олено, дякую за кайфові фоти!!!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:16 (UTC) (Посилання)
Дякую і я :)
(Анонімно) at 2008-05-12 19:10 (UTC) (Посилання)
а де відео лежить?
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:18 (UTC) (Посилання)
Та я ж наче виклала діючі лінки...
Чи маєш на увазі моє відео? Так я відео не знімала, у мене дзеркалка, вона відики не пише.

Відео знімав sotnyk і ще один чоловік з іншого міста. Я з ним спробую домовитись за те відео.
kampfflieger
kampfflieger at 2008-05-12 19:18 (UTC) (Посилання)
зачьотно погуляли.
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:19 (UTC) (Посилання)
Угу :)
Неридаймоямати
maschtalir at 2008-05-12 19:31 (UTC) (Посилання)
Про дорогу туди і сухий закон все правльно, а назад??? Цензура ???
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:40 (UTC) (Посилання)
Та скільки там випили по дорозі назад? Ну, випили, поспівали... До скотського стану ніхто ж не напився.
У цьому нічого доброго немає, але набагато гірше, коли хтось приходить на акцію "з перегаром". А якщо опісля, і в міру - ну що ти зробиш, всі живі люди.
назад - (Анонімно) Розгорнути
sparrowhawk
sparrow_hawk at 2008-05-12 19:44 (UTC) (Посилання)
ну що можна сказати... молодці!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-12 19:49 (UTC) (Посилання)
Дякую.
m_lermontoff at 2008-05-12 19:55 (UTC) (Посилання)
Здравствуйте! Такая файна дивчина а не понимает - мы же не едем к вам во Львов или под Полтаву буянить и пикетничать, зачем же вы в наш, в русский город Севастополь приехали с провокацией?
пс. простите, если можно по-русски, вашим польско-славянским наречием не владею
henyk
henyk at 2008-05-12 20:02 (UTC) (Посилання)
Извините что неславянским угро-финским наречием: когда в Острог (Ривненская область) приехало 5 автобусов ваших ряженьіх казачков отбивать собор Киевского патриархата для оккупационного мааасковского — это не бьіло провокацией?
Смерть російським окупантам!
andriy69 at 2008-05-12 20:05 (UTC) (Посилання)
Молодці!
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-14 01:37 (UTC) (Посилання)
Дякую, старалися! :)
Англійський пацієнт
olesyk at 2008-05-12 20:12 (UTC) (Посилання)
всьо як завжди =)))
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-14 01:38 (UTC) (Посилання)
Це ти про штовханину? ;)
Unlock
unlock_oo at 2008-05-12 20:39 (UTC) (Посилання)
Гарний репортаж Олено , як завжди .
Еххх все-таки скупатися не встигли =(
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2008-05-14 01:44 (UTC) (Посилання)
Дякую :)
Теж дуже хотіла скупатися. Хоча після акції сил зовсім не було, а все одно - коли сказали, що ми вже на трасі, далеко від моря і купатися не поїдемо, було дуже сумно :(
a_ingwar
a_ingwar at 2008-05-12 20:50 (UTC) (Посилання)
Добре, що в Україні є місто із цікавою назвою СВАСТОполь, але там багато проживає покручів, які, маємо надію, разом із їхнім іржавим флотом, заберуться у 2017 році у свої дикі краї.
(Deleted comment)
(Анонімно) at 2008-05-12 21:32 (UTC) (Посилання)

шо блядь значить нехай ?

стільки козаками було пролито крові, стільки угнаних в рабство, стільки полеглих Українських Героїв а ти http://je-suis-la-vie.livejournal.com/ кажеш нехай ???!!

МУДИЛО je-suis-la-vie.livejournal.com/ УЙОБУЙ В МАСКВАБАД !!!
(Deleted comment)
Previous Entry  Next Entry