Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Нецілована "Свобода"

40572_3
Фото - Украинские новости

Назву для цієї замітки підказало мені прислане одним із френдів відео, на якому відомий опозиційний нардеп у день відкриття нового парламенту нібито цілується у кулуарах з генпрокурором Пшонкою.

З обіду вчорашнього дня знаходжуся у від'їзді і тому позбавлена змоги не лише робити репортажі про історичні події у ВР, а й дивитися відео на ЮТубі. Я не знаю, чи справді на ньому той самий нардеп і той самий Пшонка, але в даному разі це не настільки важливо. Бо ми сотні разів бачили, як парламентські "вороги", демонстративно обливши один одного брудом у сесійній залі, через 5 хвилин у курилці обіймаються, цілуються і мило обговорюють спільні бізнес-проекти.

Другий день країна із завмиранням серця (від захвату) спостерігає парламентське хуліганство "Свободи". До бійок і блокування трибуни ми вже давно звикли, але щоб таке... За один день - побили і виставили із сесійної зали родину тушканчиків (тут краще підійшло б російське слово "семейство"), спиляли паркан навколо ВР, побилися з "Беркутом", розблокували вхід, запустивши депутатів до Ради і розбивши при цьому скло і рамку металодетектора. У другий день своєї каденції домоглися - уперше! - що тушканчик Табалов здав свою картку. Пострибали по столах президіуму. Наваляли черговому "піаністу". Ну, чому я це не знімаю?
Опозиціонери з інших фракцій теж підтягаються. Навіть чемна, вихована й стримана Леся Оробець, судячи з фото, проривалася сьогодні до президії.

Виявляється, обидві тушки були креатурами Яценюка, який знає їх 14 років і які стали депутатами завдяки особистим зв'язкам з Арсенієм. Тепер, звісно, він опинився як облитий помиями. Дякує "Свободі" за розправу над зрадниками, а вони буквально на собі заносять його в президію. У президентських амбіціях Тягнибока тепер навряд чи хто вже сумнівається.

Кличко, якщо так само поводитиметься й надалі, буде у повному "прольоті", бо додумався заявити, що якщо кулаки боксера за європейським законодавством прирівняні до зброї, то кулаки чемпіона світу - це атомна бомба і тому використовувати їх не можна. А Тягнибок - не боксер, але особисто брав участь у розправі над тушками. Треба було бачити, як він після цього, з втомленим, але щасливим виразом обличчя жестами професійного хірурга потирав руки.

Відтепер у парламент принаймні буде цікаво ходити. Бо досі це ж було сонне царство, яке механічно затверджувало усі побажання Януковича. В найкращому разі - приймалися більш-менш нормальні закони, які підлягали виконанню лише у тих випадках, коли вони в інтересах влади. Нахабні вгодовані пики не особливо це й приховували - зокрема, тоді, коли, посміхаючись, проголосували за заборону піанізму, навіть не думаючи його припиняти.

Дехто каже, що дії свободівців неконструктивні. Але ж лише це і є конструктив. З приходом "Свободи" у ВР в українському політикумі нарешті настала певна рівновага. По бєпрєдєлу встановлений владою паркан був по бєспрєдєлу спиляний свободівцями. Бєспрєдєльні і недоторкані тушки були бєспрєдєльно побиті такими самими недоторканими свободівцями.
Тепер, з їхнім вуличним досвідом, вони просто можуть розподілити між собою сектори спостереження, і де хто помітить "піаніста" - всі разом зриватимуться і його битимуть. Це недемократично - але що інакше робити з "піаністами"? Якщо карати згідно закону - тоді доведеться зняти з усіх нардепів недоторканність. Якщо її зняти - влада пересаджає усю опозицію. А свободівці, схоже, знайшли рішення - просте, як світ, і таке ж ефективне.

Чесно кажу - навіть я, після багаторічного знайомства і навіть дружби з деякими свободівцями, після того, як особисто спостерігала і знімала безліч епізодів їхньої політичної боротьби - от хоча б це зривання сьогоднішніми нардепами конференції знойних українофобів, такого від них не чекала. Чого чекала, можна прочитати у моїй статті "Чи будуть у "Свободі" тушки?", написаній десь за тиждень до відкриття парламенту.

Але ж вони перевершили усі сподівання. А знаєте, чому?
Думаєте, тому, що молоді і голодні, не зажерлися ще, не окрисіли?
Це так, але ж тепер вони вже у Раді. Голодні - то набивайте шлунки, розповзайтеся по комітетах, беріть хабарі.
Але вони не просто голодні. Вони ще неціловані. Тому вороги для них - це вороги, а не спаринг-партнери у химерній грі "надури лохторат". І пики цим ворогам товктимуть цього разу по-справжньому.
Tags: свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 27 comments