Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Як "регіонал-піаністи" самі себе перехитрували

Якщо хтось упіймає наперсточника на шахрайстві і почне "качати права", до нього підійдуть двоє здорових лобів з "групи прикриття" шахрая і пояснять йому, що він неправий. Інакше наперсточники працювати просто не в змозі.

Так ось, "піаністи" (голосувальники чужими картками) подібні до наперсточників, а "спортивні депутати" (екс-охоронці і екс-спортсмени з мандатами) подібні до тих бандюків, які завжди охороняють наперсточників.

Сьогодні, 6 грудня, в останній день роботи старого парламенту, регіонали нібито пішли на поступки, погодившись заборонити голосування чужими картками в обмін на заборону блокування. Чому? Бо склад парламенту суттєво змінився, і регіонали відчувають, що у разі силових протистоянь у сесійній залі "спортивні депутати" можуть їм не допомогти.

Заборонити заборонили, але ж змухлювали і тут. Скільки я їм писала: ви не шахраї, ви бандюки, не займайтеся не своєю справою, бо всі то бачать і з вас сміються. Але вони, певно, мене не читають :)

Спочатку вони пережучили самі себе, коли з голосу комуніста Мартинюка прийняли рішення, що для того, аби мати у Раді парламентську фракцію, потрібно, щоб до неї входили і депутати, що пройшли за партійними списками, і мажоритарники. А в КПУ мажоритарників немає жодного, тепер у них будуть проблеми зі створенням своєї фракції.

Тепер, схоже, знову самі себе перемухлювали. У законі про заборону голосування чужими картками і блокування трибуни, по-перше, чітко не прописано, за якою системою унеможливиться "піанізм" - чи то запровадять систему "Рада-3", чи то скоротять час на голосування. Звичайна тактика цієї влади: коли на них навалюються, вони трохи відступають, роблячи якісь нерозбірливі обіцянки, а коли протестувальники відсвяткують перемогу і випустять пар, зроблять усе, як і планували на початку.

По-друге, у законі не прописане найголовніше - покарання за його порушення. Буде це позбавлення мандату чи 15 діб адмінарешту, але це має бути прописане. Бо сама заборона - порожній звук, вона вже є у Конституції, і хто на це досі зважав?

Але ж знову вони узялися не за своє і самі себе перехитрували. У законі нема покарання за "регіонал-піанізм", але ж нема і покарання за блокування трибуни...

Отже, мій прогноз: у наступній Раді регіонали спочатку спробують зайнятися звичним для них піанізмом і подивляться, сильно їх за це битимуть чи не дуже. Якщо сильно - тоді приберуть свої грайливі рученята від чужих кнопочок.
Tags: верховна рада
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 13 comments