Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

На зборах Київської медіапрофспілки обговорювали питання про єдину прес-карту


Фото Сергія Горбачова

Сьогодні у книгарні "Бабуїн" відбулися збори Київської регіональної організації Незалежної медіа-профспілки України.
Делегати зборів заслухали звіт за минулий рік, прийняли рішення про об’єднання НМПУ та профспілки "Медіафронт", обрали голову київської організації - Андрія Яніцького, дев’ятьох членів комітету та ревізійну комісію. Решту часу йшлося про прес-карту єдиного зразку, яка має підвищити статус журналіста.

Це питання обговорюється вже півтора роки - у зв’язку з падінням престижу журналістських посвідчень після того, як їх почали використовувати громадські активісти для полегшення явно нежурналістської діяльності. А після того, як усі побачили на виборчих дільницях натовпи "спортивних журналістів", питання про прес-карту набуло ще більшої актуальності.

Колеги висловили такі думки:

- оскільки зараз ми живемо у поліцейській державі, нічого страшного, якщо прес-карти будуть і в громадських активістів і дадуть їм змогу кудись потрапляти і знімати якісь порушення;
- прес-карта має бути лише у людини, основну частину доходів якої приносить журналістська діяльність;
- прес-картою може користуватися будь-хто, незалежно від джерела доходів і наявності статусу "офіційного журналіста", хто знімає і пише, тобто, де-факто виконує журналістську роботу.
- прес-карта має бути тісно пов’язана з кодексом журналістської етики. Якщо журналіст, що має прес-карту, його порушить, йому спочатку робиться приватне зауваження, далі - публічна догана, далі - призупинення дії прес-карти, далі - позбавлення її назовсім (як варіант - видавати прес-карту терміном на два роки і в разі порушень її власником кодексу журналістської етики не подовжувати).
- якщо буде відомо, що у тих, хто жене "джинсу", забиратимуть прес-карти, це захистить журналістів від тиску з боку редакторів - коли редактор відправлятиме на "джинсове" завдання, можна буде відмовитись під приводом, що відберуть прес-карту.
- прес-карту не можна давати тим, хто пише упереджено - навіть якщо не за гроші, а через власні переконання надає перевагу одній із сторін.

Дехто, зокрема Юрій Шеляженко і мій партнер Олексій Ярославцев, якого не було на зборах, категорично проти введення будь-яких прес-карт. На їхню думку, це може обмежити у правах тих журналістів, які їх не матимуть.

Врешті-решт було прийнято рішення усі проекти щодо введення прес-карти викласти протягом місяця на сайті НМПУ для подальшого обговорення.

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=11112
Tags: журналістика
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 10 comments