Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Як я англійською розповідала про верховенство права і політв’язнівБула вчора на міжнародній конференції "Різні шляхи до верховенства права в Україні" у Могилянці, де зібралися правозахисники з різних країн, а також українські науковці та студенти.

Можете мене привітати - вперше в житті читала доповідь англійською мовою. Важко було - не те слово. Я англійською, коли є час, читаю неадаптовані художні романи, непогано розумію на слух, але говорити - ніколи не доводилось, крім випадкових і нетривалих розмов з іноземцями. Ну, не вдається мені вимовляти їхні звуки, хоч убий :)
Але якось прочитала, звісно. Куди дінешся. Можна було казати українською, там були перекладачі, але ж всі говорять англійською, то треба ж і нам :)

Підбив мене на цю авантюру американський журналіст українського походження Зенон Завада. У нього є ідея, яку він зараз активно пробиває всюди - створити ЗМІ, яке підвищуватиме правову культуру людей та писатиме на три теми, які найбільше, на думку Зенона, цікавлять і хвилюють пересічних громадян: нерухомість (сюди ж забудови), ЖКГ і те, що на заході зветься "індивідуальні права людини".

З подачі Зенона я трохи розповіла про нашу роботу в плані висвітлення порушень прав людини, зробивши наголос на політв'язнях, зокрема, про Запорожця казала. Спасибі Лисиці за її плакат "Свободу політв'язням" - я його пустила на екран у вигляді слайду.

Коли сказала щось про те, що наші можновладці не зацікавлені у верховенстві закону, бо це суперечить їхнім економічним інтересам, мене спитали, як таке може бути, адже опозиція колись прийде до влади і якщо не буде закону, по бєспрєдєлу забере у цих все, що вони зараз мають. Я відповіла щось на кшталт "They are a criminal gang and they think they will have power for the rest of their lives" :)

В кінці учасники конференції запалили лампадки у пам’ять жертв Голодомору.


Хвилина мовчання


А це я підловила Зенона :) Зверніть увагу на жест.

Більше фото тут:
http://www.bilozerska.info/?p=11025
Tags: політв’язні, правозахист
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments