Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

«Адмінки» за Помаранч

Стаття Костя Зацарного про те, як судили активістів, затриманих під час відзначення 8-ї річниці Майдану.

У п'ятницю 23-го листопада повний робочий день (з 9:00 до 18:00) відбув у Шевченківському суді по «адмінкам» з приводу відзначення 8-ї річниці Помаранчевої революції.

Першим швиденько засудили Сергія Мельниченка (КУПР) - «впаяли» 340 грн. штрафу, бо він подавав заявку на проведення заходу, вийшла штовханина («бєркутня» напала на учасників), ну, а він за це має відповісти.

Мар’янові Ощановському (ОУН) трапилися на диво нормальні судді (може тому, що мені вдалося підтягти правозахисника Андрія Волченка). За ст. 185 КУпАП («опір представникам») справу розглядав суддя Бугіль Володимир В’ячеславович. Він дозволив Андрієві Волченку на підставі ст. 268 КУпАП захищати Мар’яна. Вони разом довго переглядали оперативне відео, надане «лівоохоронцями». Жодного натяку не те, що на опір, але навіть присутності Мар’яна на відео виявлено не було. З’ясувалося, що протокол про затримання було оформлено не просто безграмотно, а з ознаками службового злочину (по-простому – фальсифікація). На тлі блукаючих коридором бугаїв-мєнтів (їх чогось набилося трохи не півтора десятки) безробітний фізик-ядерник Мар’ян виглядав настільки дистрофічно, що сама думка про його опір цім бикам виглядала абсурдною. Тому суддя відправив справу на доопрацювання.

За ст.173 КУпАП справу розглядала Ретьман Олександра Анатоліївна. Вона не дозволила Андрієві Волченку захищати Ощановського, але дала 2 години на ознайомлення зі справою. Знову виявлено безпідставність затримання та безліч порушень з боку лівоохоронців. Справу теж відправили на доопрацювання.

Вже не знаю, як поставиться до подібних дій цих суддів їхнє керівництво, але від себе я їм щиро вдячний, бо вперше за останні три роки я побачив об’єктивний суд. Гадаю, що Господь вибачить їм за це якісь гріхи. Натомість Андрій Волченко зі мною не погоджується й каже: «Були б нормальні – винесли б виправдальний вирок Мар’янові та порушили кримінальну справу проти ментів, а не відправляли його справу на дофальсифікування. Жодних доказів і підроблений протокол – це повна ганьба і винесення завідомо неправосудного рішення. А це вже злочин з боку судді». Напевне, мені дуже хочеться побачити хоча б у деяких суддях ознаки порядності.

Далі все було як звичайно. Журналістові Юрію Барабашу (громадянину Росії) присудили 51 та 136 грн. штрафу. Зауважу, що формулювання «за перехід дороги у невстановленому місці», яке пред’явили Юрію, широко використовується у Росії для покарання опозиційних мітингарів.

Миколі Коханівському (Комітет Визволення Політв`язнів) суддиха Кваша Антоніна Валеріївна «виписала» 340 грн. штрафу, не беручи до уваги, що він жодних дій на Майдані не вчиняв, а був незаконно затриманий біля Шевченківського РВС (вул. Герцена, 9, де вбили студента Індила), куди прибув як координатор КВП для підтримки наших побратимів. Коли ця красива жінка з прекрасними очима зачитувала абсурдний присуд, мені згадалася фраза з фільму «Весілля Бальзамінова»: «Губкі бантіком, глазкі блєстят... В душу заглянєшь – сущій кракаділ!».

Кость Зацарний
Tags: купр, майдан, оун, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments