Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Сім тез про минулі вибори і те, що чекає попереду :)

1. Половина виборчого результату Партії регіонів - це голоси тих, хто не голосує самостійно (силовики, ув’язнені, політично пасивні селяни тощо), плюс відверті фальсифікації при підрахунку.

2. Результат комуністів забезпечила якась кількість літніх людей, що сумують за радянською молодістю, молодими бабами і дешевою ковбасою, але здебільшого - дурні "противсіхи", колишній електорат ПР, які дуже розчаровані "покращенням", але не розуміють, що КПУ й ПР - це два сорти того й самого.

3. Результат об’єднання "Батьківщина" на величезний відсоток є особистою заслугою Юлії Тимошенко, певніше, її нинішнього становища. Якби вона не сиділа в тюрмі, а нормально очолювала свою партію і вела передвиборчу агітацію, її результат був би набагато нижчим.

4. У партії "Удар" - наймолодший електорат. Їй дісталися голоси молоді, яка "повелася" на фактурного й відомого у світі Кличка, плюс частина голосів "Нашої України". Якщо я правильно розумію, "Удар" певною мірою є ребрендингом "НУ", найбільш ініціативні члени якої не змогли усунути з посади голови партії Ющенка і пішли до "нового Ющенка" - Кличка. Вважаю, що у 2015 році він балотуватиметься на посаду Президента України, і його передвиборча кампанія нагадуватиме кампанію Віктора Андрійовича.

5. Найбільш освічені люди голосували за "Свободу". Не думаю, що рівень освіченості якось пов’язаний з націоналістичними поглядами. Скоріше, ці люди просто прорахували, що "Свобода" - найбільш ідейна та дисциплінована партія (а якщо казати відверто, єдина ідейна та дисциплінована партія), і отже, в ній не буде тушок. Крім рідного націоналістичного електорату, "Свободі" , як і "Удару", дісталася частина голосів "НУ", а також величезна кількість "противсіхів", втомлених від безкінечного тушкування народних обранців.

6. Вибори до українського парламенту, на відміну від місцевих, не повинні проводитись на мажоритарній основі. Досвід показав, що кандидати дуже добре вміють маскуватися під незалежних, дурять і підкуповують народ, а самі або є від початку представниками влади, або стануть ними одразу після перемоги. Бо якщо у них є гроші на виборчу кампанію, значить, є бізнес. Отже, їм не потрібні проблеми, і бути в опозиції вони просто не в змозі.

7. Доля опозиції, а отже, і майбутнє України, залежатиме, як не дивно, від "Свободи", яка набрала менше відсотків, ніж дві інші опозиційні сили. Якщо у "Свободі" з’являться тушки, український виборець не повірить більше нікому й нічому, і Янукович або правитиме довічно, або дограється і буде усунутий недемократичним шляхом.
Tags: вибори, опозиція
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 92 comments