Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Вечірній мітинг опозиції під ЦВК (фото, відео)Пізно ввечері повернулася з мітингу під ЦВК. Давно вже не бачила стільки "космонавтів". Вони стояли у три лави, оточивши за периметром усю площу, попереду підряд - капітани і майори. Коли білогвардійці програвали громадянську війну червоним, вони створювали офіцерські полки. Так що цих майорів у шоломах можна вважати доброю ознакою.

Бачила також серед "космонавтів" дивних персонажів, про яких навіть зробила попередження у Фейсбуці: "Увага, панове! На мітингу під ЦВК, який проходить в оточенні неймовірної кількості "космонавтів", справа від сцени серед міліцейського очеплення стоять 4 хлопців у повному обладунку пожежників, у шоломах і масках, тримають балони й інше спорядження.
Ніколи раніше я таких на мітингах не бачила. Можливо, готується якась провокація з вогнем чи піротехнікою, після якої буде в'язалово. Зверніть увагу і будьте обережні".

Народу під ЦВК було багато, але помітно менше, ніж вранці. Ведучий періодично закликав чоловіків стати у лаву напроти "Беркуту", щоб захистити жінок і озвучку, але сили були настільки нерівні, що якби "беркути" пішли на штурм, шансів би не було.
Але вони лише лякали штурмом, чекаючи, вочевидь, коли людей поменшає. Хіт і водночас новинка сезону - постійне попередження через гучномовець з міліцейської машини - що право громадян на мирні зібрання "обмежене шляхом заборони", що людей просять "поважати закон і добровільно розійтися", інакше міліція змушена буде застосувати силу. Ввечері у них з’явилася ще одна пропагандистська тема: що люди мають після роботи відпочивати і більше часу приділяти своїй родині, а не мерзнути на мітингу. І взагалі, хто вам сказав, що вибори завідомо сфальсифіковані?
Коли вже вони самі залишать, добровільно чи примусово, свою роботу і почнуть більше уваги приділяти сім’ям? (Це ті, кого не посадять).

Періодично "беркути" тиснули на психіку мітингувальників, роблячи крок уперед. Ведучий же увесь час передавав "хлопцям, як соколам" "накази народу": "Зробити один крок назад, кроком руш! О-о, молодці хлопці! Ще один крок назад!". Звісно, "беркути" при цьому з місця не рушили. І навіть не збиралися, поки немає наказу від безпосереднього начальства, робити якісь там кроки. Зі сцени якісь жіночки зверталися до них "Діти" і слізно благали не йти проти свого народу.Батюшка з прапором на тлі "Беркуту"

Як же мене дістало це гасло - "Міліція з народом!". Міліція з тим, хто платить їй зарплатню. Треба брати владу, проводити люстрацію і вже новій міліції платити зарплатню, і все тоді буде гаразд.

Яценюк, Тягнибок і Кличко, виступивши з промовами, знову пішли на нараду до Шаповала у ЦВК. По Тягнибоку було добряче видно, що він кілька ночей не спав. По Кличку - що він продовжує вести здоровий спосіб життя.

Були вони всередині дуже довго, в цей час з підвищення біля пам’ятнику Лесі Українці виступали практично всі бажаючі - і кандидати у депутати, й прості звичайні люди.
Був Іван Іванович із Донецька, палкий ненависник цієї влади. Був немолодий інвалід, який не може сам ходити, але не пропускає опозиційні мітинги, і багато хто ще. Так, нардеп Андрій Павловський розповів про жахливе становище у Вінниці, коли братки вдиралися до приміщень і на очах у членів комісій рвали бюлетені за опозиційних кандидатів, а члени комісії потім, як ні в чому не було, пропонували: "А давайте перерахуємо". Микола Коханівський, як завжди, був найбільш радикальним із промовців.

Врешті-решт повернулися лідери опозиції і повідомили, що ЦВК прийняла рішення про перевибори на п’ятьох скандальних округах, що є кращим, ніж перемога провладних кандидатів, бо перевиборів опозиція не боїться, вона висуне єдиного кандидата на кожен округ і всіх переможе. Що за решту округів (всього найбільш проблемних округів, якщо не помилюся, 18) боротьба ще триває. Що мітинг продовжиться завтра об 11-ій. На ніч, оскільки менти не дали встановити намети, залишаться тільки нардепи і найбільш витривалі з мітингувальників.

Ситуація в цілому мені вже не подобається.
Опозиція знову вже почала домовлятися з владою, з якою, як показує досвід, домовлятись не можна - лише тиснути.
Не знаю, варто чи не варто було складати мандати - наскільки я розумію, великою була імовірність, що парламент спокійнісінько працюватиме без опозиції, а на всі толерантні закиди Заходу влада робитиме вигляд, що не розуміє, про що йдеться. Сподіваюся, що це має сенс - "відбивати" у влади 18 сфальсифікованих округів. Може, якщо влада під примусом їх віддасть, далі вже посиплеться.

Сьогодні лідери опозиції зустрічалися з представниками західних держав. Вочевидь, обіцянку повної блокади нашій владі і заморожування їхніх банківських рахунків не отримали.

Зараз одна надія - що цей нікчема і популіст, президент Сполучених Штатів, нарешті піде, на його місце прийде нормальний політик, який вголос назве Росію головним геополітичним супротивником Штатів і припинить здавати їй інші держави. Тоді уся проросійська п’ята колона в Україні, Грузії тощо (втім, що я кажу - це раніше вони були п’ятою колоною, а зараз вони окупаційна влада) швиденько підіжме хвости

Сьогодні вдень Ірина Луценко показувала робочі рукавиці, які шиє її чоловік, ув’язнений екс-міністр внутрішніх справ, називала їх символом боротьби, закликала до бою. Погоджуючись з нею по суті, зауважу, однак, що в таких рукавицях у бій не ходять. Їх вдягають, щоб не дуже забруднити руки, прибираючи різне лайно.

Їх весь час називають ворогами. А які вони вороги? Вороги - це коли йде збройна боротьба. Коли фашисти напали чи совіти - ото були вороги. А бандити нам не вороги, вони лайно, яке потрібно вичищати. І хай воно десять разів думає, що його місце на золотому унітазі - місце його на параші замість кришки.


Виступає Ірина Луценко


Олексій Ярославцев


Виступає Ірина Луценко


Арсеній Яценюк


Віталій Кличко

- Чоловіки, терміново станьте з тієї сторони, зробіть заслон від "Беркуту"

Протистояння

Олег Тягнибок

Нардеп від БЮТ Андрій Павловський

Ті самі пожежники. Сфотографувати їх було дуже важко: без спалаху - темно, а спалах повністю поглинався горизонтальними смугами на їхньому спецодязі.

В очепленні - майори
P.S. Щодо відеорепортажу. Зняла цього разу досить багато відео і потім пожаліла обрізати. Це історія, врешті-решт. В результаті викладаю одним файлом все, що відзняла (деякі промови зняті навіть двома камерами з різних ракурсів), а щоб кожен міг знайти те, що йому цікаво, ось вам "путівник по відео":

00:05. Величезна кількість міліції, оголошення у гучномовець про заборону мітингу. Трохи далі загальні плани мітингу, уривок чиєїсь промови.
03:20. Промова директора TVi Миколи Княжицького, а також загальні плани мітингу і довжелезні лави "космонавтів".
05:49. Промова Олега Тягнибока (зйомка з двох ракурсів).
14:54. Промова Арсенія Яценюка перед походом до ЦВК. Розказує про вимоги опозиціонерів. Зйомка з двох ракурсів.
18:26. Мовчазне протистояння "космонавтів" і чоловіків-мітингувальників.
19:05. Нардеп Андрій Павловський розповідає про виборчий бєспрєдєл у Вінниці та Києві.
24:12. Промова Миколи Коханівського.
27:09. Кличко, який щойно вийшов з ЦВК, розповідає, до чого домовились (перевибори на 5 проблемних округах).
29:49. Уривок виконаної під гітару "Лента за лентою".
30:25. Арсеній Яценюк від себе і Тягнибока розповідає про результати зустрічі з Шаповалом і подальші плани опозиціонерів.

Tags: вибори, опозиція
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 14 comments