Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

В #223 ОВК скандал

16:25. Я зараз на 223 ОВК. Засідання комісії досі, з ранку, не почалося! Стоять коробки з бюлетенями, членів комісії, крім одного, нема.
Під будівлею з обох боків великі групи свободівців, охороняють вхід спільно з "Беркутом". Є також звичайна міліція. Серед охоронців входу навіть одна активістка з собакою!

У залі повно людей, п'ють воду і чай. Серед них є кілька жінок від Пилипишина. Щойно було оголошення: вже 24 години і 11 хвилин на сервер вводять один-однісінький протокол. Взагалі, ввели результати лише з тих дільниць, де переміг Пилипишин.

З півгодини тому у приміщенні ОВК був справжній концерт, який он-лайн транслювали телеканали. Під гітару співав Сергій Василюк.

17:15. Ситуацію на 223 ОВК коментує свободівець, екс-спортивний журналіст Ігор Мірошниченко: ще в обід мало бути рішення ЦВК про заміну голови ОВК, бо ця ОВК недієздатна, але рішення досі нема. Водночас "Свобода" звернулася до суду, вимагаючи скасування перерахунку голосів на двох дільницях. Суд зараз у нарадчій кімнаті, о 18:00 має бути рішення.

17:58. На ОВК прийшов Богдан Бенюк. Інших змін і новин поки що нема.

ОВК 223, 19:35. Прийшли члени комісії. Їх зараз 10 з 18. Схоже, нарешті є кворум. Зачитали уточнений протокол з однієї з дільниць, де переміг Пилипишин.

20:01 Протоколи з дільниці, де переміг Левченко, без жодної мотивації вирішили знову відправити на перерахунок. Левченко закричав, що це незаконно. В залі обурення, члени комісії почали тікати, свободівці не випускали їх. Одна жінка-член комісії плаче, кричить, що її вдарили. Люди, що бачили зблизька, кажуть, що це вона вдарила свободівця по обличчю, а він її відштовхнув. Жінку і свободів...ця забрала у коридор міліція, вони там пишуть пояснення. Люди скандують: "Пра-цюй-те", "Ми чекали вас добу". Комісія проголосувала за те, щоб вивести всіх. Люди не виходять. Прийшов заст.начальника райвідділу, на прохання голови комісії просить всіх вийти на перереєстрацію. Люди не виходять. Комісія кричить, що не може працювати в таких умовах. Суперечки на дуже підвищених тонах тривають. Левченко пропонує працювати далі у тиші без перереєстрації, бо дуже довга процедура. Член комісії каже, що в залі дуже багато лівих людей.

20:15. Одній жінці, голові ДВК, яка принесла протокол, а його, вочевидь, не прийняли, стало погано. Її відпоювали водою і таблетками. Міліція наполегливо просить усіх вийти. Люди кричать, нервуються. Левченко попросив вийти всіх, крім тих, у кого є сидячі місця, і журналістів.

20:25 Прийшли 4 члени однієї з ДВК - вже втретє намагається здати протоколи. Їх намагаються не прийняти- аргументуючи це тим, що у складі делегації нема заступника голови комісії. Голова ДВК аргументує це тим, шо не всі члени ДВК змогли чекати 3 дні під ОВК. Тоді члени ОВК почали закидати йому нібито неправильно оформлені документи.

20:56 Зачитують протокол дільниці 801009, відправлений раніше на уточнення: Левченко - 426, Пилипишин - 306.

21:12. Комісія довго з'ясовує з головою останньої зачитаної ДВК (801009), де переміг Левченко, чому її дані різняться з їхніми. Виявляється, коли при уточненні переписували список прізвищ кандидатів, змістилися їхні порядкові номери. ОВК погрожує перерахунком. Це викликало таку реакцію з боку свободівців, що від перерахунку відмовились і понесли вводити дані в сервер.
Зараз заслухають дільницю 972.

21:20 Дільниця 972: Левченко - 220, Пилипишин - 97. Брицький 107.

21:40. Голова ОВК повернувся з серверної і оголосив, що у протоколі ДВК 801009 виявлено розбіжності: кандидат Глущенко набрав чи 11, чи 12 голосів, до того ж, у протоколі начебто зробили виправлення маркером без відповідного рішення комісії. І число стоїть нібито не те. Ставлять на голосування питання про перерахунок. Левченко кричить, що ці правки домалювали, оскільки коли комісія тримала цей протокол в руках уперше, до уточнення, вона цих помилок і порушень не побачила.

СПРОБА ПРОРИВУ БРАТКІВ ПИЛИПИШИНА! Їх відтіснили і викинули з залу. Прийшов розлючений до нестями Андрій Іллєнко. Кричить на "пилипишинського" члена ОВК: "У Свободи буде 40 народних депутатів, і для нас буде справою честі посадити вас у тюрму!"

ОВК голосує про направлення протоколу з 801009 на уточнення.

UPD: Перепрошую за помилку: це був не пилипишинський член ОВК. Мені пояснили, що цей дуже активний громадянин - СБУшник.

22:07. Протокол з ДВК 009 відправили на уточнення. Левченко пояснює,що це менше зло порівняно з перерахунком. Всього, каже він, результати з 10 дільниць, де він перемагає, відправлені на перерахунок.

22:13. 5 хвилин тому до входу під'їхав "Неоплан", повний братви. Вони штурмували вхід. Свободівці встали в лаву і відтіснили їх, а далі розвів "Беркут"

22:22 Підсумки того, що відбулося сьогодні після початку роботи ОВК. Розглянули протоколи з трьох дільниць. Ту, де перемагав Пилипишин, прийняли, ті дві, де Левченко - одну відправили на перерахунок, одну - на уточнення.

22:33. Прийшов Тягнибок.

22:40 Дільниця 80998 прийнята. Хто там переміг - змучені свободівці, навіть Левченко, не пам'ятають, але радіють, коли зменшується затягування.

23:06. Розрядився вже другий акум мобілки. Їду додому викладати фотки. Завтра, мабуть, знов сюди поїду. А ви поки дивіться пряму трансляцію на радіо Свобода, вона буде всю ніч.

4:45 ранку. З 223-ї ОВК телефонує Велеслав. Каже, що до ОВК прибули два автобуси "Неоплан" з братками Пилипишина - "пилипками". Вочевидь, знову готується штурм і напад на бюлетені. Також щойно значно підсилили лави "Беркуту", які охороняють вхід.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments