?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Українські журналісти підтримали грузинських колег з телеканалу "ПіК" (фото)

Posted on 2012.10.25 at 14:26
Tags: ,
Сьогодні, 25 жовтня, солідаризуючись з працівниками грузинського телеканалу ПіК, які пікетували парламент Грузії, протестуючи проти закриття каналу і звільнення близько 400 журналістів, представники Незалежної медіа-профспілки України пікетували грузинське посольство у Києві.

Це був, власне, не пікет, а мовчазна акція протесту - ніби продовження "мовчазних новин" телеканалу ПіК, коли після повідомлення, що журналіст такий-то розповість про такі-то події, журналіст з’являвся на екрані і мовчав.
Щось подібне до цього зробили під час акції в Києві - голова НМПУ Юрій Луканов по черзі надавав журналістам слово, а ми піднімали над головою плакати проти закриття ПіК і мовчали.

"Своїм мовчанням, - сказано у релізі НМПУ, - учасники пікету нагололосили на неприпустимості безпрецедентного у Східній Європі несподіваного і брутального закриття популярного в Грузії телеканалу. Неприпустимим є також зневажливе ставлення до працівників, яких зненацька викинули на вулицю. Такий підхід до вирішення можливих проблем каналу завдасть шкоди свободі слова в Грузії.

НМПУ закликає уряд і парламент Грузії сприяти відновленню мовлення телеканалу ПІК. В протилежному випадку буде завдано непоправного удару по свободі слова і по репутації грузинського уряду й новообраному парламенту".

Голова НМПУ Юрій Луканов передав у посольство листа з проханням донести до уряду і парламенту Грузії донести позицію НМПУ з цього питання.

На підтримку грузинських колег, крім НМПУ, також висловилися Сербська спілка журналістів, Хорватська медіа-профспілка, Білоруська асоціація журналістів, азербайджанський підрозділ центральноазійської і південнокавказької мережі спостереження за свободою слова CASCFEN.
Дає інтерв’ю Андрій Яницький
Юрій Луканов зайшов у посольство, щоб передати звернення. Міліціянти стоять зовні, на вулиці.


Previous Entry  Next Entry