Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Політв’язень Ігор Мосійчук: «Я прийняв нелегке рішення»

Ігор Мосійчук, один із трьох так званих «васильківських «терористів», який, ще не будучи засудженим, перебуває зараз у Березанській колонії - єдиний на сьогодні український політв’язень, який балотується у народні депутати на мажоритарному окрузі (його побратим Сергій Бевз йде за списками ВО "Свобода"). Як взагалі це можливо, коли людина знаходиться у тюрмі? Про це, а також про особисті політичні уподобання й розчарування пана Ігоря ми й вирішили його розпитати. Також ми попросили його поділитися прогнозом на найближче майбутнє. Втішні ці прогнози чи ні – вирішувати вам.

- Пане Ігорю! Нещодавно Україна відзначила свято Покрови і 70-у річницю з дня заснування УПА. Чим особисто для вас є це свято, чи ви святкували його раніше, чи була можливість хоч якось відзначити його в тюрмі?

- Для мене свято Покрови є одним з найбільших національних свят, які я шанував і шаную. Для мене це свято української зброї, українського духу, свято безперервності українського збройного спротиву.
На свободі я завжди відвідував цього дня церкву і різноманітні заходи, в тому числі марші, присвячені річниці УПА. У в’язниці зустрічав це свято молитвою, перечитував «Дух нашої давнини» Донцова, який зі мною мандрує майже з першого дня арешту. Вітав товаришів по боротьбі, в тому числі тих, які знаходяться за гратами.

- Чи знаєте, як пройшов цьогорічний Марш? Він був настільки велелюдним, як не було ще жодного разу…

- Знаю і вважаю це перемогою націоналізму – тому, що Київ себе показав. Я знаю, що з’їздилися люди з усіх регіонів, знаю, що була майже тисяча людей з Донеччини, але Київ все ж таки дав найбільше учасників, і це показово. Київ показав, що він підтримує націоналістів і УПА. Про жодний поділ між київською громадою не йдеться. Ті близько двох сотень комуністів, які щось там намагалися десь протистояти – то якби організатори маршу захотіли, то знесли б їх разом з їхнім істуканом. Але я розумію, що такого завдання не ставилося, бо це могло б стати перешкодою партії-організатору, я маю на увазі ВО «Свобода», в подальшій участі у виборах. Тому була досить адекватна, але серйозна демонстрація сили – і цієї політичної сили, і українських націоналістів в цілому.

- Очевидно, що політична сила, яка змогла зібрати стільки непроплачених людей, не може бути непрохідною. А що буде, якщо влада шляхом фальсифікацій не пустить «Свободу» у парламент – який розвиток подій ви прогнозуєте?

- Я думаю, що тоді відбудеться повстання, і для цього є всі передумови. А яким воно буде – буде залежати від того, наскільки нахабно себе поводитиме правлячий режим. Але боюся, що після розчарування, яке є в людей після подій 2004-2005 року, це може вилитися у нову Коліївщину, про що, наскільки мені відомо, казав один із представників «Свободи» під час віча.

Щодо проходження і рейтингів «Свободи» – вчорашнім маршем було продемонстровано те, що рейтинги є повністю брехливі, і що б не малювала влада, за правду це вже видатись не може. Вважаю, що є всі передумові для того, що у наступному українському парламенті буде націоналістична фракція, і це може суттєво вплинути на подальший розвиток політичної ситуації в країні.

- Від теми Покрови ми плавно перейшли на тему виборів. Можна спитати, за кого ви будете голосувати?

- Перш за все, хочу зазначити, що якщо мене продовжуватимуть утримувати у Березанській колонії №95, де я зараз знаходжусь, то по мажоритарному округу я однозначно віддам свій голос і закликаю до цього всіх, хто зараз знаходиться поруч, за голову Комітету Визволення Політв’язнів Миколу Коханівського. Тут сумнівів бути не може.

Що ж до партійних списків і голосування за політичну партію, то я досить довгий час вагався. Але зараз остаточно прийняв рішення – на це вплинула, в тому числі, і думка моєї родини. Я прийняв рішення, незважаючи на те, що я мав і маю претензії до частини регіональних керівників «Свободи» на Київщині (з приводу яких нещодавно звернувся з листом до керівництва ВО «Свобода») – я особисто і вся моя родина проголосуємо за цю політичну партію. Більше того, моя родина проживає у Києві на Троєщині і по мажоритарці віддасть свої голоси за представника «Свободи» Андрія Іллєнка. Це, звичайно тяжкий для мене вибір, бо не тільки в мене, а в частини моїх ув’язнених побратимів є суперечності з керівниками регіональних відділень «Свободи». Але вважаю, що на цьому етапі всім націоналістам потрібно відкинути всі особисті, організаційні і партійні амбіції і створити достойний відсоток для проходження у парламент політичній силі, яка реально туди потрапляє.

Читати далі >>>
Tags: васильківські терористи, інтерв’ю
Subscribe

 • Дещо про замаскованих

  У лихої пам'яті 90-і відкривалися і лускалися як мильні бульбашки сила-силенна шахрайських фірм і фірмочок, які від початку були призначені для…

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments