Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Покрова-2012 під стінами Лук’янівського СІЗО (фото, відео)

Окрім свободівської ходи і святкового концерту на честь Покрови, вчора відбувся ще один концерт - під стінами Лук’янівського СІЗО, організований Комітетом визволення політв’язнів.

У спеціальну прозору скриньку збирали кошти на допомогу арештованим і засудженим, ставили підписи під скаргами на суддів Юрія Бурбелу, який з усіма можливими порушеннями судить зараз "васильківських "терористів", і Тамару Міхієнкову, яка на 14 років засудила народного месника Віталія Запорожця. Дівчата обклеїли стіни "Лук’янівки" плакатами на підтримку політв’язнів.

Обличчя, як завжди на таких акціях, знайомі - крім кількох активістів, які спеціально приїхали на Покрову з Криму.

Микола Коханівський зачитав звернення до Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока з проханням підтримати політв’язня Ігоря Мосійчука як єдиного кандидата від Об’єднаної опозиції. Він казав про те, що політв’язні сидять за всіх нас, тому наше завдання - їм служити: допомагати матеріально, інформаційно і просто славити їх, бо це новітні повстанці.

Кость Зацарний з ОУН зачитав список політв’язнів:
- Віталій Грузинов (Ведмідь) з УНСО - арештований за "мовний Майдан";
- Віталій Запорожець;
- троє васильківських "терористів" - Ігор Мосійчук, Сергій Бевз, Володимир Шпара;
- патріотівці Олег Однороженко, Андрій Білецький, Ігор Михайленко, Віталій Княжицький, Євген Кравчун, Сергій Паршаков (разом з "васильківськими" - нині ув’язнено 9 активістів ПУ і СНА)
- Дмитро і Сергій Павличенки;
- "ніжинські робінгуди": Дмитро Волик, брати Влад і Анатолій Поповичі, Андрій Бондаренко, Рустам Уразгельдиєв, Сергій Ярмоленко;
- "мелітопольські палії": Дмитро Світанько, Олександр Радолов, Антон Шамов і Антон Бойко.

Сашко Аронець зі "Свободи" казав про те, що в сталінських ГУЛАГах політв’язні були найнижчою і найзабитішою кастою, поки там не з’явилися бандерівці і не навчили всіх поважати політрепресованих. Ще сказав, що влада своїми репресіями виховує з людей нових бандерівців, і що 14 жовтня - день боротьби за національну і соціальну справедливість.

Ігор Гаркавенко, як завжди, казав щось складне і філософське - про митців і політиків, які пройшли війну (Першу світову) і привнесли в естетику і політику орієнтир на фронтове братство. Нові покоління заздрили їм - а доля приготувала їм тюремне братство, в якому на диво є багато спільного з військовим, і це солідарність і постійне вольове зусилля.

Дмитро Лінько з "Братства" видав, що будь-який марш чи похід - це лише підготовка до бою, і сьогоднішні акції - лише підготовка до штурму Лук’янівського СІЗО. Сказав, що вибори можуть змінити щось у цій державі лише для однієї людини: якщо Ігор Мосійчук переможе на виборах, він вийде на волю.

"Друг Октан" з "Патріоту України" модернізував пункт перший Декалогу: "Здобудеш Українську державу або відсидиш у боротьбі за неї".

Співали Леся Рой і гурт "Телері" - енергійні народні пісні у власній обробці, Дмитро Добрий-Вечір і гурт "Вій", кобзар Тарас Компаніченко. Зазвичай я такі концерти записую повністю і потім викладаю, а цього разу не вийшло - треба було економити заряд у камері, щоб вистачило на свободівський марш. Але дещо ми все-таки зняли, дивіться, слухайте:


Анна Мосійчук і Христина Бевз - дружини ув’язнених "васильківських "терористів"


Октан
Тарас Компаніченко

Tags: комітет визволення політв’язнів, коханівський, покрова, політв’язні
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments