Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Вирок родині Павліченків - фото, відео

Як ви вже, певно, знаєте, вчора, 2 жовтня, Дмитра і Сергія Павліченків, батька і сина, засудили до довічного ув’язнення і до 13 років позбавлення волі відповідно - за вбивство судді Зубкова, яке вони нібито вчинили, і замах на життя ще однієї людини, випадкового свідка злочину.

Про суть цієї справи мені писати важко, бо підключилася до неї практично напередодні вироку. З усією певністю можу сказати лише одне: жоден зі свідків, які впритул бачили обох вбивць (а свідків було не так вже й мало - як мінімум, консьєржка, сусідка і ліфтер) не впізнали цих убивць у Павліченках. Самі вони також не визнають свою провину.

Подробиці про справу ви можете прочитати, наприклад, тут:
Уся справа про вбивство судді Зубкова розсипалася на останньому слуханні. Павличенки не винні?
Або тут:
Заява ультрас «Динамо»(Київ) на захист сім’ї Павличенків

Оскільки молодший Павліченко був уболівальником "Динамо", підтримати його зібралося чималенько вболівальників. Коли менти виводили засуджених і саджали до автозаку (зробивши попередньо такий заслон, щоб ми нічого не змогли відзняти), вони скандували: "Вместе и до конца!" і "Свободу честным! Свободу Павличенко!".

Обох Павліченків я вперше побачила під час вироку, але трохи розуміюся в людях. Хороші у них обличчя. Горді, не зламані. Люди з почуттям власної гідності, на кшталт Запорожця.
Почувши вирок, обоє практично не змінилися в обличчі. Втім, вони на нього чекали. Хоча хлопці й дівчата з групи підтримки, присутні на попередньому засіданні, коли були дебати, казали мені, що адвокати так "розкатали" сторону звинувачення, доводячи непричетність батька й сина до злочину, що всі сподівалися, що суд їх виправдає.

Адвокат Андрій Лакуша вже після вироку прокоментував мені ситуацію коротко: його підзахисні до вбивства непричетні, у будинок, де жив суддя Зубков, не заходили, звідки взявся у їхній квартирі аркуш паперу з написом від руки "Голосіївська, 13" (адреса Зубкова), невідомо (графологічна експертиза не проводилася), чи є насправді їхні відбитки пальців на речових доказах, як про це стверджує слідство - теж невідомо.

А покійний суддя... Що суддя? Професія підвищеного ризику. Може, він був не гірший, а може, навіть і кращий за інших суддів. Але представники цієї професії так скомпрометували себе своєю безчесністю, що якщо хтось один відповів за решту - ну, ви розумієте...


5-хвилинне ВІДЕО - оголошення вироку, реакція батька й сина, посадка їх в автозак під скандування групи підтримки.


А це - 17-хвилинне відео, зняте на мобільний моєю добровільною помічницею. Необрізане й нередаговане, я тільки засобами ЮТубу прибрала тремтіння кадру. На ньому - весь процес посадки засуджених в автозак і скандуючі вболівальники.


Повний АУДІОЗАПИС проголошення вироку (люб’язно наданий редакторами Правого інфоцентру):
http://www.ex.ua/view_storage/963571082726

Крайня зліва - дружина Дмитра Павліченка


Дмитро і Сергій після проголошення вироку


Ліворуч - Сергій ПавліченкоTags: родина павліченків, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments