Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Під комітетами ВР протестували проти закону про наклеп (фото, відео)

Сьогодні, 1 жовтня 2012 року, журналісти і всі небайдужі пікетували комітети Верховної ради, вимагаючи відкликання ганебного і небезпечного законопроекту про наклеп. Тримали білі банери і просто білі аркуші а4. Скандували "Тюрми - бандитам, а не журналістам".Людей зібралося чималенько, але менше, ніж мало бути. Дуже прикро, що найважливіші для життя держави рішення ніколи не викликають ні масових протестів, ні навіть масового обговорення - тому що абсолютно не стосуються щоденного життя переважної більшості людей. Навряд чи на найману продавчиню, яка працює в кіоску, колись подадуть до суду за наклеп. І реагує народ на цей законопроект приблизно так само, як би реагували на затвердження програми космічних досліджень. Тобто ніяк.

Виступали журналісти з абсолютно різних видань, а ведучим був усім добре знайомий Єгор Соболєв з бюро "Свідомо". Він заохочував деяких сором’язливих журналістів виступати, погрожуючи, що інакше надасть слово депутатам від Компартії, щоб вони розповіли про свободу слова :) Біля входу до комітетів збирали підписи за відкликання законопроекту.

Юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська пояснила небезпеки нового закону: навіть якщо у другому читанні покарання за наклеп пом’якшать (наприклад, викреслять позбавлення волі, залишивши тільки великі штрафи), це все одно означає для журналістів затримання, вилучення серверів і подальше життя із судимістю.

Журналіст Сергій Андрушко сказав, що Сталін повернувся не лише в обличчі пам’ятника у Запоріжжі - він намагається повернутися і в політику. Ми знаємо, скільки коштувала українцям свобода слова і не повинні її здавати.

Журналіст "Комерсанта" Артем Скоропадський сказав, що влада боїться журналістів,які викривають її зловживання, і намагається задавити свободу слова, щоб було, як у Росії. Щоб можна було арештовувати будь-кого, хто невгодний владі. Закликав після виборів зібратися на Майдан і вимести цю владу.Андрій Куликов сказав, що сьогоднішня акція стала екзаменом з журналістської солідарності. Але головне випробування буде ввечері, коли ми побачимо, що покажуть у випусках новин.

Журналістка каналу TVi Наталка Седлецька зазначила, що найбільше від нового закону постраждає жанр журналістських розслідувань.

Єгор Соболєв озвучив чиюсь пропозицію: надіслати європейцям звернення, щоб усім, хто проголосував за цей закон, не давали візи у Європу. Мітингувальники зустріли це оплесками.

Андрій Яницький, що виступав від Незалежної медіа-профспілки, повідомив, що сьогоднішню журналістську акцію протесту підтримали колеги у багатьох країнах світу.

Виступали шеф-редактор 5 каналу Володимир Мжельський, Діана Дуцик, Ольга Червакова, Мустафа Найєм, інші колеги. Але найкраще і найчіткіше висловився громадський діяч, політв’язень радянського режиму Василь Овсієнко. Він сказав, що наклепом влада може назвати що завгодно. Так, його колись судили за те, що введення радянських військ в Афганістан він назвав окупацією. Також наклепом вважалося говорити і писати про Голодомор і про те, що академік Сахаров є видатною особистістю. Цими кількома реченнями Василь Овсієнко абсолютно і вичерпно пояснив, чому прийняття цього закону є неприпустимим. Щоправда, можна сказати ще коротше: бо держава така і влада така.

ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=10090
Tags: верховна рада, журналістика, закони
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments