?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Під комітетами ВР протестували проти закону про наклеп (фото, відео)

Posted on 2012.10.01 at 15:42
Tags: , ,
Сьогодні, 1 жовтня 2012 року, журналісти і всі небайдужі пікетували комітети Верховної ради, вимагаючи відкликання ганебного і небезпечного законопроекту про наклеп. Тримали білі банери і просто білі аркуші а4. Скандували "Тюрми - бандитам, а не журналістам".Людей зібралося чималенько, але менше, ніж мало бути. Дуже прикро, що найважливіші для життя держави рішення ніколи не викликають ні масових протестів, ні навіть масового обговорення - тому що абсолютно не стосуються щоденного життя переважної більшості людей. Навряд чи на найману продавчиню, яка працює в кіоску, колись подадуть до суду за наклеп. І реагує народ на цей законопроект приблизно так само, як би реагували на затвердження програми космічних досліджень. Тобто ніяк.

Виступали журналісти з абсолютно різних видань, а ведучим був усім добре знайомий Єгор Соболєв з бюро "Свідомо". Він заохочував деяких сором’язливих журналістів виступати, погрожуючи, що інакше надасть слово депутатам від Компартії, щоб вони розповіли про свободу слова :) Біля входу до комітетів збирали підписи за відкликання законопроекту.

Юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська пояснила небезпеки нового закону: навіть якщо у другому читанні покарання за наклеп пом’якшать (наприклад, викреслять позбавлення волі, залишивши тільки великі штрафи), це все одно означає для журналістів затримання, вилучення серверів і подальше життя із судимістю.

Журналіст Сергій Андрушко сказав, що Сталін повернувся не лише в обличчі пам’ятника у Запоріжжі - він намагається повернутися і в політику. Ми знаємо, скільки коштувала українцям свобода слова і не повинні її здавати.

Журналіст "Комерсанта" Артем Скоропадський сказав, що влада боїться журналістів,які викривають її зловживання, і намагається задавити свободу слова, щоб було, як у Росії. Щоб можна було арештовувати будь-кого, хто невгодний владі. Закликав після виборів зібратися на Майдан і вимести цю владу.Андрій Куликов сказав, що сьогоднішня акція стала екзаменом з журналістської солідарності. Але головне випробування буде ввечері, коли ми побачимо, що покажуть у випусках новин.

Журналістка каналу TVi Наталка Седлецька зазначила, що найбільше від нового закону постраждає жанр журналістських розслідувань.

Єгор Соболєв озвучив чиюсь пропозицію: надіслати європейцям звернення, щоб усім, хто проголосував за цей закон, не давали візи у Європу. Мітингувальники зустріли це оплесками.

Андрій Яницький, що виступав від Незалежної медіа-профспілки, повідомив, що сьогоднішню журналістську акцію протесту підтримали колеги у багатьох країнах світу.

Виступали шеф-редактор 5 каналу Володимир Мжельський, Діана Дуцик, Ольга Червакова, Мустафа Найєм, інші колеги. Але найкраще і найчіткіше висловився громадський діяч, політв’язень радянського режиму Василь Овсієнко. Він сказав, що наклепом влада може назвати що завгодно. Так, його колись судили за те, що введення радянських військ в Афганістан він назвав окупацією. Також наклепом вважалося говорити і писати про Голодомор і про те, що академік Сахаров є видатною особистістю. Цими кількома реченнями Василь Овсієнко абсолютно і вичерпно пояснив, чому прийняття цього закону є неприпустимим. Щоправда, можна сказати ще коротше: бо держава така і влада така.

ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=10090

Previous Entry  Next Entry