Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Захисники Біличанського лісу прийшли до Януковича (фото, відео)

Сьогодні, 25 вересня, біля Адміністрації президента відбувся пікет з вимогою захистити Біличанський ліс від привласнення і знищення олігархами та надати йому статус Національного природного парку, а також припинити погрози журналістам, які висвітлюють конфліктну ситуацію навколо лісу. Під журналістами, передусім, мається на увазі Ірина Федорів, якій кілька днів тому вночі погрожували невідомі бандити. Тепер вона переховується разом з дитиною, а телеканал СТБ, як повідомили колеги, надав їй охорону.

У пікеті взяли участь екологи, журналісти, громадські діячі, мешканці Ірпеня та Коцюбинського. Вони зібрали і передали президенту 10 тисяч підписів на захист Біличанського лісу. Цю територію, площею майже 4 тис. га, вирішили пустити під забудову. Конфлікт триває уже 4 роки.

У травні 2011 року Янукович публічно пообіцяв зберегти Біличанський ліс. У червні цього року Київський апеляційний суд прийняв рішення, згідно якого Біличанський ліс залишався за Києвом, а право власності на 500 ділянок під забудову скасовувалося. Але 31 липня Київська облрада підтримала рішення ради смт.Коцюбинське розширитись на ці 4 тисячі гектарів.

Під час пікету виступали активіст центру "Життя" Андрій Скіпальский, який розповів про ситуацію навколо лісу, журналіст Сергій Андрушко з руху "Стоп цензурі", який наголосив на необхідності захистити нашу колегу Ірину Федорів (з приводу погроз їй вже відкрито кримінальну справу), журналістка СТБ Ольга Червакова, голова Комітету збереження Біличанського лісу Вероніка Агеєва, Віталій Черняхівський, інші активісти. Скандували "Лапи геть від Біличанського лісу", "Ні погрозам журналістам!". Було багато цікавих саморобних плакатів, які ви побачите на фото й відео.

Активісти переконані, що Янукович "одним розчерком пера" міг би врятувати і Біличанський ліс, підписавши указ про надання йому статусу Національного природного парку, й Ірину Федорів, і сподіваються, що президент їх почує. Не знаю, я б на їхньому місці ні на що хороше від цієї влади не сподівалася.ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=10028
Tags: банкова, екологія, ліс
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment