Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Під офісом ПР протестували проти закону про наклеп (фото, відео)

21 вересня 2012 року активісти Партії "Народний порядок" та ВО «Молодь – надія України» пікетували головний офіс Партії регіонів на вулиці Липській, виступаючи проти ухвалення у першому читанні законопроекту регіонала Віталія Журавського, яким вносяться зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів за посягання на честь і гідність людини (наклеп та образа).

Законопроект, за який проголосувало 188 карток депутатів з Партії регіонів, направлений проти журналістів, свободи слова та демократії в Україні, переконані активісти. Вони вважають, що діюче цивільне законодавство забезпечує людині достатній захист у разі поширення про неї неправдивої інформації.
Законопроект Журавського, наголошують активісти, суперечить Конституції України, а в 2001 році на вимогу ПАРЄ відповідальність за наклеп була вилучена з Кримінального кодексу України.

"Обличчям мітингу" був редактор часопису "Спротив" Вадим Гладчук. Він приніс під офіс ПР лапті. Пояснив, що це для регіоналів - у разі, якщо вони приймуть цей законопроект, їм вже "сплели лапті". Тримаючи плаката "Регіонали, щоб ви поздихали", він пояснював: "Ми опозиціонери, і ми завжди критикуємо владу, хто б нею не був - чи Ющенко, чи Тимошенко, чи Янукович".

Інші активісти встановили біля офісу Партії регіонів символічну «стіну диктатури». Це були два плакати на дерев’яних стендах - "Тюрми бандитам, а не журналістам!" та "Янукович і ПР - вороги свободи слова", між якими натягнули колючий дріт, а на дроті розвішали газети. Гладчук оголосив, що акція буде безстроковою, тобто, повториться і в наступні дні - аж допоки регіонали не скасують законопроект або не повиздихають. "Мається на увазі, передусім, політична смерть", - уточнив він.Tags: журналістика, партія регіонів, цензура
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments