Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Волю кабелю!" (акція на захист TVi) (фото)

13 вересня о 12:00 біля офісу одного з найбільших провайдерів телекомунікаційних послуг відбулась акція «Волю кабелю!». Про це ІА "Поряд з вами" повідомили учасники заходу, які прийшли туди із зверненням: повернути ТВІ до переліку каналів, які транслюються через соціальний цифровий пакет програм «Україна».

Відповідно до інформації на сайті volia.com, із 5 вересня 2012 р. телеканал ТВІ транслюватиметься тільки для абонентів, які підключилися до розширеного пакету «Всесвіт», вартість підключення якого більш ніж втричі перевищує вартість соціального пакету «Україна». Учасники вважають таке рішення необґрунтованим, оскільки телеканал ТВІ є українським каналом і охоплює події України.

Крім того, цей телеканал, за думкою експертів та громадськості, є єдиним незалежним телеканалом України. Вони наголосили, що радикальне скорочення аудиторії його глядачів напередодні парламентських виборів кидає тінь на прозорість виборчого процесу та поставить під сумнів легітимність цих виборів, що може призвести до міжнародної ізоляції України та внутрішніх заворушень. Від доступності телеканалу ТВІ для населення України залежить право громадян на достовірність та повноту інформації, та рівні права і можливості доступу до інформації для всіх громадян України, гарантовані ст. 34 Конституції України.

Акція відбулась у формі флешмобу, головними героями якого були телеканал ТВІ, Воля-Кабель, влада і громадськість. Активісти принесли із собою п’ятиметровий кабель. За задумом він символізував кабельне телебачення, у якому має транслюватись телеканал ТВІ. Під час дійства «влада», яку символізували дві великі ляльки, намагалась перетягнути кабель на свій бік, з іншої сторони кабелю громадськість відстоювала своє право на чесні новини, зрештою їй таки вдалося перемогти.

Ігор Луценко, організатор акції: «Бізнесу, котрий забезпечує доступ до телебачення, і простим громадянам потрібно самим домовитися про те, як забезпечити свободу слова в Україні. Громадськість і підприємці мають самі спілкуватися без посередництва чиновників. Останні втратили не тільки легітимність, але і здоровий глузд. Тепер ми знаємо, що усі так звані «нацради» та «держкомітети» існують лише для того, щоб влада могла жорстко контролювати медіа-простір, втручатися у інформаційну сферу з деструктивною метою — заради бізнесових чи політичних інтересів можновладців».

Після закінчення флеш-мобу всі учасники акції підписались під зверненням, а Ігор Луценко зареєстрував його у офісі компанії провайдера. Там пообіцяли відповісти у встановлений у законодавстві термін.

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments