Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Живі історії про нелегалів

Друзі! Це – уривок з моєї статті, яку я заберу з друку на початку цього тижня. Мені дуже цікаво, що ви думаєте про ці дві історії. Пишіть, не соромтеся :-)

У рідному Афганістані Ареф належав до переслідуваної національної меншості. Залишив свою країну і якийсь час нелегально жив у Києві. По-російськи він спілкувався непогано і криміналом не займався – працював слюсарем в автомайстерні, відчайдушно водив машину і називався Андрієм. Жив у найманій квартирі на Троєщині, розділивши її з великою кількістю одноплемінників.

Познайомився з 18-річною приятелькою автора, у них народилася дочка. Якийсь час молода мама жила з немовлям у вищезгаданій квартирі і готувала на всіх їсти. Її батьки з часом змирилися і майже готові були прийняти не надто бажаного, але симпатичного і працелюбного «зятя».

Але метою Арефа було потрапити до Лондона, що незабаром і відбулося. Звідти він начебто пару разів дзвонив. А років через п’ять в Києві з’явився його брат і запропонував… продати дитину за кілька тисяч доларів.

 

Інша історія. Молодий киянин, назвемо його Василем, одружившись, емігрував до Ізраїлю. Спочатку все пішло, як по маслу. Була гарна робота, власний дім, машина і улюблениця-дочка. Але в дружини виявився, м’яко кажучи, важкий характер, і справа закінчилася розлученням.

За ізраїльськими законами розлучена дружина має право кожні півроку подавати на колишнього чоловіка до суду, вимагаючи збільшення аліментів. При цьому жінці з дитиною послуги адвоката надаються безкоштовно. «Колишня» задля помсти вирішила розорити Василя, постійно позиваючись з ним у суді – адже йому доводилося витрачати на адвокатів шалені гроші. Майно, що лишилося після розподілу, довелося продати. Зарплатні на юридичні послуги вистачати перестало. Закінчилося все тим, що Василь був змушений втекти з Ізраїлю. В Києві йому жити не було де – свою квартиру він давно продав.

Зараз Василю за сорок. Він нелегально живе і працює на непрестижній роботі (влаштуватися за професією не зміг) в одній із західних країн. Сильно сумує за своєю дитиною, шкодує, що свого часу залишив Батьківщину, і мріє зібрати гроші на власне житло у Києві…

Tags: нелегали, історії з життя
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 20 comments

Recent Posts from This Journal