Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Віталій Запорожець з-за грат продовжує боротьбу за справедливість

Не забуваємо про народного героя Віталія Запорожця, засудженого до 14 років позбавлення волі, який сидить зараз у Чернігівському СІЗО №31. 19 вересня у нього має бути апеляція. Кілька днів тому від Віталія надійшла інформація.

Запорожець продовжує боротися з несправедливістю, скаржиться куди тільки можна, але правоохоронна система, як може, перешкоджає надсиланню цих скарг. Він звертається до Апеляційного суду Київщини, Верховного суду України, Вищої Ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Адміністрації президента України, до СБУ, навіть до відділу ООН з нагляду за МВС, прокуратурою і судом тощо з вимогою порушити кримінальну справу проти судді Т.Л.Міхієнкової та заступника броварського міжрайонного прокурора О.В.Бургели - через те, що вони не порушили кримінальну справу за фактом зламаного йому Симоненком плеча, що підтверджувалося висновками медекспертизи (№ експертного висновку 115 від 16.10.2011 р., експерт Покладій О.В. Броварської СМЕ) та численними показами свідків. Це, щоб не бути голослівними, Василенко Олена Михайлівна (том справи 6, с. 180), Зикий Олег Олегович (т.6, с.207-209), Кіча Роман Володимирович (т. 6, с.154-156), Кучерук О.І. (т.6, с.324-325), Підгайна Руслана Леонідівна (т.6, с.182), Пархоменко Олександр (т.6, с.225) та інші.

Віталій сходу може назвати статті Конституції України, які порушили суддя Міхієнкова і слідчий Бургела: ст.21, 28, 40, ч.5 ст.55, ч.3 ст.63, 68, а також численні статті Законів України "Про прокуратуру", "Про звернення громадян" і Кримінально-Процесуального кодексу України.

Ще до того, як щодо Запорожця був винесений вирок Броварським міськрайонним судом, він скаржився на слідчих - на те, що його били, що змусили зі струсом головного мозку давати покази. Свідок побиття - Марія Петрівна Удовенко - старенька бабуся, яка сховала Віталія і якій міліція погрожувала зброєю. Але експерт Покладій, яка робила висновки щодо наявності у Запорожця тілесних ушкоджень, написала, що висновки зроблені "згідно наявної документації". Ця документація каже лише про одне ушкодження - зламане плече. Хоча після арешту Запорожця в одних трусах привезли до Броварської лікарні, і вся лікарня збіглася подивитися на нього - всього синього і побитого. Три лікарі - нейрохірург, невропатолог і терапевт - сказали: "По моєму питанню нема нічого". Міліція у змові з лікарями приховала злочин, вважає Запорожець.

Експерт Покладій О.В. була присутня на відтворенні і бачила його фізичний і психологічний стан, але нічого не зазначила у своєму висновку. "Ця Покладій, Олена Володимирівна, здається - дружина Покладія Андрія Олександровича, який був другом покійного Симоненка. Вони всі одна банда, один одного покривають. Якби не люди і не засоби масової інформації, отримав би я давно пожиттєве", - каже Запорожець.

Із надсиланням скарг і отриманням на них відповіді у Запорожця проблеми. Відповідно до статті 13 Закону України "Про попереднє ув’язнення", листи і скарги людини, вирок щодо якої ще не набув законної сили, надсилаються адміністрацією СІЗО особі або органу, у провадженні яких знаходиться справа. Тобто, якщо триває слідство, то слідчому, якщо суд - судді. І вони мають дати дозвіл на надсилання цього листа чи скарги адресату. Хоча стаття 40 Конституції України каже, що "Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк". Так само про це говорить Закон "Про звернення громадян".

З 3 серпня Віталій Запорожець рахується за Апеляційним судом Київської області. Але по 14 серпня включно всі його скарги спецчастина СІЗО відправляла за санкцією до Броварського міськрайонного суду. Тобто, він скаржиться на суддю Міхієнкову - а ці скарги прибувають їй же. Зрозуміло, що в такому разі вона навряд чи дасть їм подальший хід.

Оскільки відповідей Віталію прибуває дуже мало, він не певний навіть, що працівники СІЗО, зробивши відмітку у журналі вихідної кореспонденції, за ворітьми СІЗО не викидають його скарги до найближчої урни для сміття.

Ще одна проблема - Запорожець пише скарги на ім’я голови СБУ, а їх переадресовують на начальника управління СБУ Київської області, якого Віталій підозрює в участі в загальних корупційних схемах правоохоронної системи Київщини. Але він не здається. "Буду боротися, буду писати скарги, - каже Віталій Запорожець. - Тому що в мене вже просто немає сил. А що вони мені зроблять? Далі тюрми все одно не посадять".

Нагадаю, що апеляційний суд Київської області має розглянути справу Запорожця 19 вересня о 9:30. Але Віталій не певен, що засідання відбудеться саме тоді, коли заплановано. "Мабуть, знову будуть тягнути і переносити, щоб зібралося менше людей".
Тримаємо цю справу на контролі.
Tags: бєспрєдєл, запорожець, семиполки, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments