?

Log in

No account? Create an account
липень 2019   01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Фронт зима

Про День Незалежності у Києві (роздуми, фото, відео)

Posted on 2012.08.26 at 00:13
Tags: , , , , ,
Трохи приголомшена власними політично-песимістичними настроями і звісткою про смерть вояка УПА Степана Бабія, я не одразу спромоглася сісти і написати враження від учорашнього свята.

Якщо зовсім-зовсім чесно - нічого цікавого. Не тому, що щось відбулося не так - а тому, що не відбулося і навіть сказано не було нічого нового.

Зранку Їхня Величність Зек Перший і їхній королівський пошт поклали квіти до пам’ятників Шевченку і Грушевському. Парк Шевченка при цьому був перекритий міліцією і внутрішніми військами, нікого не пускали. Привезений на автобусах "лікующій народ" (чоловік 300-400) кричав "величностям" вітання. Про це мені з місця подій телефоном повідомляв Олександр Місюра, а я в реальному часі викладала в усіх подробицях в Інтернет.

Коли "величності" і "лікующій народ" поїхали, до пам’ятника Шевченку прорвалися КУНівці й УНПівці та провели свій, окремий від об’єднаної опозиції захід.
Як повідомляється на сайті КУН, виступали в.о. голови Конгресу, капітан 1 рангу Євген Лупаков (закликав восени не помилитися з вибором, бо "закордонні політтехнологи створюють в Україні псевдоукраїнські проекти, щоби збити нас з пантелику та відібрати голоси на виборах у національно-патріотичних сил") та голова Секретаріату ГП КУН Володимир Манько. Він розповів про створене ще у червні національно-патріотичне об’єднання на базі партій «Наша Україна», УНП і КУН, яке боротиметься за цілісність нації, єдину державну мову, економічний націоналізм, єдину помісну церкву, високі соціальні стандарти, євроатлантичну безпекову політику, що і є модерним українським націоналізмом.

«Сьогодні політичні сили, яким байдужа Україна, інспірують в українському суспільстві перманентне громадянське протистояння. Мені це нагадує протистояння білої та червоної троянд в середньовічній Англії. Вони намагаються довести українцям, що окрім них на політичному горизонті нікого немає», - сказав Володимир Манько.

І що ти тут скажеш? Найгірше те, що я все і всіх розумію. Я дружу з КУНівцями, а журналістський шлях починала з роботи у партійних УНПівських газетах, і з тих часів маю там багато добрих знайомих. Я досі поважаю Ющенка - за те, що він зробив, будучи Президентом (щоправда, за пост-президентську діяльність поважати його, на жаль, неможливо). Я розумію, що Об’єднана опозиція ("Батьківщина", Фронт Змін, ВО "Свобода") прийняли до своєї коаліції лише впливових гравців, бо включити до команди менш впливових означало б поділитися з ними місцями, забравши їх у більш впливових. Я розумію і те, і молоді (і старі) політики, яких опозиція не визнала за рівних, не хочуть чекати п’ять років і використовують вибори як можливість заявити про себе. Але Ющенко - йому-то що ловити? Він має ім’я і не таке вже й погане минуле, а гучне і славне майбутнє вже навряд чи матиме - навіщо ж він топить державу?

Перед цими виборами мені принаймні двічі пропонували балотуватися у нардепи. Я відмовилась - тому що розуміла, що Об’єднана опозиція мою кандидатуру не підтримає, а відтягати у неї голоси не хочу за будь-яких умов. Можна скільки завгодно казати, що вони "несправжні націоналісти", "взагалі не націоналісти", що "щирим людям, які мають ідеали, з ними не по дорозі" - але якщо вони зараз не переможуть, всі щирі і справжні сидітимуть за гратами або змушені будуть тікати з країни. Я цього не хочу. І тому без жодного сорому і з високо піднятою головою, як робила завжди, проголосую за менше зло. Власне, "Свобода" - це взагалі не зло. Вони ще не були при владі, то хай спробують. Дуже сподіваюся, що ті свободівці, з якими я товаришую зараз, не зажруться, ставши нардепами.

При всьому цьому я припускаю, що після перемоги нинішньої опозиції виступатиму проти неї. Вони для мене не янголи з крильцями, з Тягнибоком включно. Будуть робити щось не те - що ж, будемо робити так, щоб вони пішли геть. Але ж спочатку треба зсадити з крісел і посадити на нари оте нашестя, яке здає державу і не дає людям дихати.

Повертаюся до розповіді. Об’єднана опозиція зібралася на Михайлівській площі. Доволі швидко пошикувалися у колони і рушили Володимирською до парку Шевченка. Кричали, як завжди, "Банду геть!" і "Юлі волю!". Все було тихо і мирно. Людей - на око помітно менше, ніж минулого року. І жодних зіткнень з міліцією, які, що не кажи, а мобілізують народ і роздмухують протестні настрої.

Софійська площа була оточена барикадою з автобусів, за якими було чутно веселу музику і стирчали регіонівські прапори, але, крім них, видно нічого не було.Попереду колони йшли Тягнибок, Яценюк, Турчинов і Женя Тимошенко, як дві краплини води схожа зовні на свою маму, у джинсовому кашкетику і футболці "Free Yulia!" Виглядали зосередженими і похмурими. Подалі, в колоні, прості люди все-таки раділи святу.

Поклали синьо-жовті букети і просто квіти до пам’ятника Тарасу (звернула увагу, що в руках у Яценюка і Турчинова були однакові букети), виконали гімн, а далі молодь розгорнула, як було оголошено, найбільший в історії синьо-жовтий прапор - 60х40 метрів. Цей рекорд просто-таки на мітингу зафіксував представник Книги рекордів.
На жаль, розгорнули його перед червоним корпусом Університету, і від пам’ятника Шевченку, звідки ми знімали, крім шматка жовтої тканини, нічого не було видно.

Далі почався мітинг. Першим був аудіозапис голосу Юлії Тимошенко - вона із в’язниці вітала усіх зі святом. Вочевидь, під час зустрічі з адвокатом начитала на диктофон - респект їй за таку якість і проникливість з першого дубля - це не так легко, як здається.Вона казала, що 21 рік - це справжнє повноліття, після якого вже не покладаються на батьків, і вік, коли кожен хоче стати найуспішнішим, але не все одразу виходить - у психології це називається "криза двадцятирічних" і є цілком природним явищем. Але Україну зараз хочуть штучно зістарити. Закликала до об’єднання і боротьби з мафією. Казала: "Просто дійте - самостійно або з командою, відкритими або конфіденційними способами. Тільки дійте!".Арсеній Яценюк теж казав дуже правильні речі (а хто в такій ситуації скаже неправильно?). «Країна – це не територія, - сказав він. - Країна – це люди". ("Батьківщина – не територія, а сума подвигів" - одразу ж згадала я, і стало мені сумно). Він сказав, що Тимошенко та Луценко мають бути звільнені, «Януковичу має бути оголошений імпічмент, а Україна має стати незалежною від мафії та корупції, яку він очолює". Казав, що цього дня у минулому році влада не дозволила опозиції пройти вулицями Києва. «Сьогодні ми це зробили. Ми пройшли вулицями Києва, вулицями нашої столиці, ми показали - ми не боїмось. Бояться вони".
Що ж, час покаже - справді бояться чи просто ігнорують...Олег Тягнибок казав, що незалежність - найбільше свято для будь-якої нації. Мільйони українців поклали голови за нашу незалежність, і ми зобов’язані зробити так, щоб у нас була велика і гідна держава, за яку не соромно перед світом. 21 рік боротьби за українську Україну, а не комуністично-московську, холуйську. Незалежність - це своя влада, своя власність і гідність. А сьогодні при владі колишні комуно-комсомольські олігархічні клани і кримінальний елемент, який забирає землю, який приватизував стратегічні підприємства, забирає нашу мову і топчеться по нашій історії. "Я хочу, щоб оті всі мафіозі, бандюгани, кремлівські прихвосні пам’ятали, що якщо вони будуть паплюжити наші цінності і зневажати наше майбутнє - наша рука не здригнеться змінити все на користь Україні". Казав, що на ці вибори вперше прийдуть ровесники незалежності, які допоможуть усунути цю банду. "21 рік тому ми волю здобули, а тепер здобудемо і свободу!".

Далі виступали Гриценко, Кириленко, Тарасюк, Катеринчук... Потім Турчинов зачитав резолюцію:

"Сьогодні ми відзначаємо двадцять першу річницю Незалежності нашої країни – у серпні 1991 року Верховна Рада ухвалила Акт про проголошення Незалежності України. Збулася споконвічна мрія українського народу, який віками йшов до власної суверенної держави.

Але не лише святкові почуття переповнюють у цей день наші серця. Сьогодні при владі у рідній Україні – бандитський кримінально-окупаційний режим. Сьогодні саме ця окупаційна влада і є головною загрозою національній безпеці країни, її реальній Незалежності та рідній українській мові.

Нинішній кримінальний режим вдався до політичних репресій та засадив до в’язниці справжніх українських патріотів, лідера опозиції Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. Їх не допустили до виборів, але вони залишаються з нами. Ми переможемо разом з ними! І змінимо цю владу та змінимо нашу країну.

Ми усвідомлюємо, що звільнення політичних в’язнів із-за грат можливе лише після усунення Януковича та Партії регіонів від влади. Ми також переконані, що Незалежність країни ми можемо захистити лише відправивши режим Януковича на смітник історії.

У такий складний момент ми повинні ще більше згуртуватися та зрозуміти, що будь-яке розпорошення голосів виборців призведе лише до посилення нинішнього кримінально-окупаційного режиму.

Наше головне гасло сьогодні – жодного голосу Партії регіонів!

Ми виграємо парламентські вибори, сформуємо у Верховній Раді нову демократичну більшість, яка усуне Януковича від влади, припинить політичні репресії та поверне країну на демократичний європейський шлях розвитку.

Ми закликаємо наших співвітчизників:

1. Мобілізувати усі наші зусилля для протистояння цьому злочинному окупаційному режиму.

2. Сказати «досить» цій мафіозній владі, яка є реальною загрозою Незалежності країни. На парламентських виборах не віддати їм жодного голосу.

3. Розгорнути активну агітаційну роботу задля забезпечення перемоги справжніх демократичних сил на парламентських виборах.

МИ ЇХ ЗУПИНИМО!
ЖОДНОГО ГОЛОСУ УКРАЇНОФОБСЬКІЙ ВЛАДІ!"


Закінчилося все молитвою "Боже великий, єдиний".

А того, хто врятує державу, для кого вже майже добудовано п’єдестал - все нема й нема...

ДУЖЕ БАГАТО ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=9501

Comments:


nikitanik
nikitanik at 2012-08-25 21:58 (UTC) (Посилання)
*Кричали, як завжди, "Банду геть!" і "Юлі волю!". Все було тихо і мирно.*
)(
без коментарів
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska at 2012-08-25 22:41 (UTC) (Посилання)
Так, все було тихо і мирно. Коли не мирно, навіть кричать не так :)
LiveJournal
livejournal at 2012-08-25 22:18 (UTC) (Посилання)
Вітаємо! Ваш запис потрапив у Рейтинг топ-25 популярних записів України!
За бажанням детальніше про рейтинги ви можете прочитати у розділі довідки.
kulex
kulex at 2012-08-26 05:43 (UTC) (Посилання)
Олено! Вам не здається, що ТАКЕ святкування глобального свята незалежності держави звелось до примітивного "Банду геть!". Банда в кінці кінців піде. І що, прийдуть такі, як Турчинов? Який був головою СБУ і не впровадив запобіжників проти такого відкату України? Я вже промовчу про багатостраждальну Юлю...
"Паралельно" проводилась інша акція - демонстрація національної ідентичності, парад вишиванок. Якщо би Ви бачили захоплені обличчя людей на тротуарах, у транспорті, що вітали ходу людей у вишиванках, то, напевно, це додало би Вам оптимізму. Трохи є на моєму відео:
http://www.youtube.com/watch?v=vvV_1QicbAo
nikitanik
nikitanik at 2012-08-26 07:35 (UTC) (Посилання)
Оптимізм і підтримка ОО - дві речі абсолютно несумісні Який може бути оптимізм, коли "Юля сидить", а ОО не при (кориті) владі.
Підтримка ОО скоріше співзвучна двом коментаторам, що написали нижче.
(
gwinplane
gwinplane at 2012-08-26 06:45 (UTC) (Посилання)
очень хороша фраза "Вона казала, що 21 рік - це справжнє повноліття, після якого вже не покладаються на батьків, і вік, коли кожен хоче стати найуспішнішим, але не все одразу виходить - у психології це називається "криза двадцятирічних" і є цілком природним явищем."
Украина не состоялась как независимое государство, дытынка выросла кривой и дурнуватой, совершенно не приспособленной к самостоятельной жизни. И не один Янукович в этом виноват - виноваты все, начиная с Кравчука, та же Тимошенко и Ющ... Да собственно и предпосылок к независимости никаких нет - нет идеологии, нет армии, нет экономики...
(Анонімно) at 2012-08-26 07:10 (UTC) (Посилання)
Дегенеративне "незалежне" даунятко, створене 21 рік тому зі страху комуністами, успішно агонізує. Не за цю українофобську республіку воювали воїни УПА. "Незалежна Україна" - форма окупації. Треба дивитися правді у вічі і не мати наївних ліберальних ілюзій. Київська Русь - ось джерело нашої величі, а не убогий пацифізм макаричей-ющєй. Партія регіонів - Бич Божий, кара наївним українцям за відмову від ядерної зброї, толерантність до щурів, сдачу шельфу Зміїного, відсторонення від Придністров'я. Нація, не здатна себе захистити, припиняє своє існування. І винні в цьому не донбаські пацЫки, а шпигуни і провокатори у вишиванках, що заколисували і заколисують довірливих українців ліберальним сифілісом. Обєднана опозиція - це кубло толерантних і елегантних польових командирів помаранчевого майдану Ющенка Тимошенко. Жодної довіри ліберальним політиканам!
питання - (Анонімно) Розгорнути
none_smilodon
none_smilodon at 2012-08-26 07:36 (UTC) (Посилання)
ющенко зараз єдиний хто не топить державу. влада топить своэю бездарністю, а "опозиція" своєю кочубеївщиною.

взагалі це прекрасно, ющенко пише у воллстріт джорнал що не треба ізолювати україну, а юлєботи верещать "зрадник! більше санкцій! ніякого безвізового режиму! ніякої вільної торгівлі! ніякого нато!".

і головне, за що? за вигідну для росії ціну на газ та за свободу вірменської злодюдки. ненавче люди подуріли.
Serge MALTS
Serge_JPN at 2012-08-26 16:17 (UTC) (Посилання)
пика та зміст допису співпадають ))) дурість та брехня!
LiveJournal
livejournal at 2012-08-26 07:41 (UTC) (Посилання)

Цитати

Користувач kerbasi посилається на ваш запис з Цитати пишучи: [...] би Вам оптимізму". http://bilozerska.livejournal.com/652965.html?thread=33093285#t33093285 [...]
Хоша Лерунжий
bazeful at 2012-08-26 08:34 (UTC) (Посилання)
Дуже гарний пост, дякую.

Поділяю думку, що підтримка ОО необхідна
хоча б для того, щоб гарантувати змінність влади,
тобто свободні вибори. Бо те, що робе Янукович
є шагом назад, до однопартійної (та криминальної) влади.

Если они победят осенью, честных выборов не будет долго.
В ближайшие лет 50 так точно.
А они сделают все, чтоб власть не отдать и выборы не проиграть.
(Анонімно) at 2012-08-26 08:57 (UTC) (Посилання)
Невідомий патріот.
Прикро за Тягнибока, думалось що він оригінальний, власне, НАЦІОНАЛІСТ. А виходить як завжди, пішов об`эдунуватись "заради Батьківщини" ))). Так робили всі нац-деми "Рух" і НУНС. Де вони зараз? І навіщо цей "пафос" при владі "комсомольско-олігархічні клани", а Батьківщина з якою тепер дружить "Свобода" хіба не "комсомольсько-олігархічний клан"? Свобода доречі ще рік тому не розрізняла "ПР" і БЮТ - мочила і тих і тих. І звісно, всі ці сені-кожем`яніни кинуть Свободу оком не моргнуть. І вже почали кидати, приклад, 35 узгоджених мажоритарщіків від Свободи це дуже мало, для партії яка може виставити на акції 10000 не проплачених активістів, До тогож половина з цих "узгоджених" на сході і півдні. Будь хто з "апазиціанерав" зараз і сотню не проплачених не збере. Відповідно Свобода сама погодилась бути лише об`єктом ворожої політики. Як колись Рух, Кун, НУНС. Шкода.
Андрій Іванов
Андрій Іванов at 2012-08-27 18:08 (UTC) (Посилання)
Анонім. Прикро за Тягнибока.. Десь я такий пост вже читав, причому слово в слово.. А ти часом не засланий козачок??
Андрій Іванов
Андрій Іванов at 2012-08-26 13:55 (UTC) (Посилання)

Про День Незалежності

Ті, хто зараз критикує Тягнибока за союз з Батьківщиною - або хворіють на дитячий максимилізм, або просто банальні провокатори. Зрозумійте прості речі, якщо ПР з сателітами переможуть на виборах і будуть мати можливість продовжити свої ганебні справи - справедливих виборів в Україні не буде НІКОЛИ, як їх не було ніколи до часів перебудови в СРСР. І завдяки тому, що зараз ви багато базікаєте, дуже скоро закриєте рота і будете рухатися мовчки,як і всі з цивілізованих часів у пещерне століття.
Хрон Топирин
hron_topirin at 2012-08-26 15:26 (UTC) (Посилання)

Re: Про День Незалежності

Згоден з вами. Тимчасовий союз з ОО можна назвати тактичним ходом для заміни сильного і відвертого олігархічного ворога (ПР)на більш толерантного олігархічного (БЮТ та ФЗ) - таке вже не раз бувало в історії і цілком виправдовує себе, якщо не забувати, для чого це робиться. До того ж потрапляння до ВР надає Свободі якісно новий рівень і ширші можливості (це як раз і лякає супротивників союзу з ОО), ось тоді і можна буде робити висновки, хто чого вартий і до чого прагнув.
Уго Чавес
bolshoi at 2012-08-26 17:39 (UTC) (Посилання)
Да проигнорировала власть шествие оппозиции, хватило ума не разгонять и не позориться на весь мир, так как опасности нет все равно. На выборах всё красиво посчитают в свою пользу, шансов у оппозиции нет.
dniprovska
dniprovska at 2012-08-26 17:41 (UTC) (Посилання)
По-моєму, і ОО, і ПР - це дві банди. Різниця лише в тому, що одна банда дисциплінована, а друга - безалаберна і схильна виносити внутрішні чвари на публіку - тому і здається демократичнішою.

Якщо скласти їхні партійні кольори, то вийде російський триколор. Два кремлівсько-медведчуківських проекти змагаються за право грабувати Україну, а ми шукаємо серед них менше зло. :)

До речі, куди дівати соціальну базу ПР, яка незважаючи на всі провали своїх колишніх кумирів, ОО на дух не переносить? Чи може ще хтось вірить, що у Турчинова з Мартиненком є якісь геніальні плани економічних реформ, які дадуть поштовх економічному розвитку і привернуть до них мешканців Сходу і Півдня? Заміна одних шахраїв на інших гром. миру не сприятиме.

І ще я не вірю, що політики, які під час през. кампанії 2010 обіцяли на Сході 2 державну і так безсоромно злили мову, аби підігріти власний електорат, відмінять усі злочинні закони. Вони обіцяли не дати прийняти закон про мови - і дали. Як можна довіряти політсилі, яка так легко кидає слова на вітер?
(Анонімно) at 2012-08-26 21:19 (UTC) (Посилання)
+ 1 000 000 000% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Анонімно) at 2012-08-28 08:40 (UTC) (Посилання)
Показуха! Я розчарований в опозиції повністю!! Одні кричать слава москалям а другі слава Бандері. Настогидло! Потрібно брати зброю і всю цю шваль разом з опозицією гнати в чортову мать!
Previous Entry  Next Entry