Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

ОБЕРЕЖНО, ПРОВОКАЦІЯ ВЛАДИ! Влада намагається розсварити опозицію

Прибув на адресу нашої інформагенції анонімний лист такого змісту (наскільки я знаю, його зараз посилено розсилають по багатьох ЗМІ):

"Доброго времени суток!
Ваше издание известно своей объективностью, честной и открытой позицией, поэтому решила обратиться к Вам. По некоторому стечению обстоятельств ко мне в руки попал внутренний документ ВО «Свобода». Не в моих правилах предавать огласке чужую переписку. Но тут речь идет о противоправном или, по меньшей мере, аморальном действии со стороны руководства ВО «Свобода». Публично договорившись с Объединенной Оппозицией «свободовцы» в тайне готовят против нее провокацию. Надеюсь, максимальная огласка сорвет планы ксенофобов".


Впізнаєте класичний такий, махровий стиль анонімних стукачів усіх часів?
І в якості додатку - фотокопія листа на двох сторінках, на бланку ВО "Свобода", за підписом Олега Тягнибока.Ось цей текст повністю:

"Членам Політради та керівникам регіональних осередків ВО «Свобода»
Кандидатам у народні депутати України від ВО «Свобода»
Членам Всеукраїнського об'єднання «Свобода»


Шановні побратими!

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» вступає у передвиборчу кампанію, яка стане вирішальним етапом у боротьбі за національне визволення нашої країни, поневоленої українофобським режимом.

За результатами виборчих перегонів «Свобода» отримає щонайменше 45 мандатів і сформує у Верховній Раді потужну фракцію патріотів України. Соціологічні опитування незалежних фахівців констатують, що за Всеукраїнське об'єднання «Свобода» вже зараз готові віддати свої голоси понад 15% українських виборців. За результатами електоральних досліджень близько 25 побратимів - кандидатів від ВО «Свобода» мають абсолютну підтримку виборців на мажоритарних округах.

Проте, рейтинг нашої партії зростатиме щомісяця. Адже громадяни України вбачають у «Свободі» єдину політичну потугу, яка може протистояти антиукраїнській владі, довіра до якої падає кожного дня.

Розуміючи це, антиукраїнські сили готують низку контрзаходів, які мають своєю метою дискредитувати Всеукраїнське об'єднання «Свобода» та знизити рівень її електоральної підтримки серед населення України.

Вже зараз, на початковому етапі виборчої кампанії, влада вдається до відверто злочинних дій. Вчора, 13 серпня 2012 року, у селищі Басівка Пустомитівського району Львівської області було зруйновано пам'ятника загиблим Героям Української Повстанської Армії. Як повідомляють у своїй доповіді до Політвиконкому ВО «Свобода» депутати Львівської обласної ради від ВО «Свобода» пп. Ярослав Мудрий та Олеся Байко, що перебувають зараз на місці злочину, цей зухвалий акт вандалізму мав спровокувати масові протестні виступи патріотів у селі Басівка та у місті Львів. Це дало б владі привід позиціонувати Всеукраїнське об'єднання «Свобода» як екстремістську силу із подальшим зняттям її з виборчих перегонів. На це зокрема вказують листівки із провокативним антиукраїнським змістом, які були виявлені активістами «Свободи» у кількох селищах Пустомитівського району, а також у Львові. Проте, ці плани зазнати краху завдяки виваженій позиції львівських побратимів та своєчасному втручанню Політвиконкому ВО «Свобода».

Сподіваючись за будь яку ціну стримати переможну ходу «свободівців», режим Януковича зробив ставку на так звану «об'єднану опозицію», яку репрезентує альянс колишнього Блоку Юлії Тимошенко та «Фронту змін» Арсенія Яценюка. Так звані «демократичні сили», які об'єдналися, аби у такий спосіб компенсувати стрімке падіння своїх передвиборчих рейтингів, вбачають у «Свободі» головного конкурента - як у загальнонаціональних виборчих перегонах, так і на виборах у мажоритарних округах.

Під час перемовин з Олександром Турчиновим та Арсенієм Яценюком. «Свобода» та «Об'єднана опозиція «Батьківщина» узгодили кандидатів, які були висунуті на мажоритарних округах. Зокрема, було погоджено, що від об'єднаної опозиції «Батьківщина» в одномандатних виборчих округах балотуватиметься 190 кандидатів у народні депутати, а від ВО «Свобода» буде висунуто 35 кандидатів. Також ми запропонували «Об'єднаній опозиції» координацію дій наших представників на окружних та дільничних виборчих комісіях, з метою забезпечення рівних можливостей для всіх учасників виборчого процесу.

Проте, вже на початку виборчої кампанії кандидати від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» дедалі частіше відчувають на собі пресинг з боку так званих «демократичних опозиціонерів». Усупереч домовленостям, представники «Батьківщини висунули на кількох мажоритарних округах «тіньових» кандидатів, які мають перебирати голоси виборців в наших побратимів. Прихильники Тимошенко й Яценюка вдаються до брудних наклепів у бік «свободівців», аби скомпрометувати їх перед свідомими громадянами. У такий спосіб лідери «Об'єднаної опозиції» прагнуть усіляко послабити присутність Всеукраїнського об'єднання «Свобода» у Верховній Раді нового скликання, аби зробити нашу фракцію своїм «молодшим партнером» та нав'язати патріотам свою гнилу збанкрутілу політику.

Часом наші партнери вдаються до відвертої зради та гендлювання голосами виборців. Маємо ситуацію, коли «Батьківщина» вже зараз цинічно продала деякі мажоритарні округи представникам партії влади або кандидатам-«само висуванцям», лояльним до Партії регіонів.

За таких умов Політвиконком Всеукраїнського об'єднання «Свобода», звертаючись до членів партії та кандидатів від ВО «Свобода», дає вказівку рішуче опиратися тиску, який чиниться з боку представників «Батьківщини» на окружних та дільничних виборчих комісіях, а також під час передвиборчої кампанії на мажоритарних округах.

Члени Всеукраїнського об'єднання «Свобода» мають вдаватися до контр дій, розкриваючи перед виборцями зрадницьку антиукраїнську сутність партії Турчинова та Яценюка - через всебічний аналіз ганебного політичного минулого Блоку Юлії Тимошенко і а «Фронту змін». Потрібно зазначити, що ці політичні сили завжди були складовою частиною антиукраїнської влади - від часів Помаранчової революції та аж до 2010 року, - а зараз прагнуть забезпечити чергову перемогу диктаторського режиму Януковича.

У свою чергу, Політвиконком Всеукраїнського об'єднання «Свобода» готує до до 21-ї річниці Незалежності України гучну символічну акцію, спрямовану проти одного з провідників «Об'єднаної опозиції», яка спокутуватиме свої гріхи перед народом України.
До перемоги!
Слава Україні!

Голова Політвиконкому Всеукраїнського об'єднання «Свобода»
Олег Тягнибок"Особисто для мене з першої хвилини було очевидно, що це фальшивка, провокація і проти "Свободи", і проти "Батьківщини" - щоб опозиція пересварилася між собою і взяла на виборах менше голосів. Янукович у 2010 році лише тому й переміг, що народ до печінок дістала гризня між помаранчевими.

Зрозуміло також, що Олег Тягнибок ніколи не підписав би і не розсилав би на партійних бланках такі листи, ще й адресовані усім членам партії, тобто - "по секрету всему свету". Якби він раптом збожеволів і вирішив зробити таку дурницю - посваритися перед виборами із союзниками по опозиції - він обговорив би це у вузькому колі своїх заступників, після чого ті зустрічалися б тет-а-тет з обласними керівниками "Свободи" і усно пояснювали б їм зміну політики партії. Бо такі речі, як у цьому листі, взагалі не документуються.

Автори цього листа тим більше покидьки, що б’ють у болюче місце. Адже протиріччя між "Свободою" і нацдемами, що згадуються в листі, реально мають місце, і далеко не всі члени та прихильники "Свободи" були задоволені таким союзом. Знають, падлюки, куди тиснути.


Заступник голови ВО "Свобода" Андрій Мохник дав нам коментар, у якому, зокрема, підкреслив деякі нюанси, які, можливо, непомітні для пересічного читача, але завдяки яким людина "в темі" одразу бачить, що цей лист є підробкою.

- Це груба фальшивка. По-перше, у листа немає жодних вихідних даних, зокрема номера документа, який має структуру відповідно до ухваленого Політрадою положення. Бланк не свободівський. Фальсифікатори просто використали наш логотип. Але вони не знали, що для внутрішньої розсилки ми використовуємо простий бланк - без логотипа.

По-друге, звернення: "Членам політради, керівникам регіональних осередків..." У "Свободі" немає "регіональних осередків". Усі без винятку територіальні структури - що міські, що районні, що обласні - називаються організаціями, а не осередками. Відповідно до статуту членами Політради є всі керівники обласних організацій. Тому вказувати "Членам політради і керівникам регіональних організацій" - це значить не розумітися у внутрішній структурі партії.

По-третє, Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок ніколи не підписується як "голова політвиконкому", хоча й справді обіймає цю посаду. Це такий нюанс, який відразу видає, що люди, які це робили, виходили просто з інформації з Інтернету, а решту дофантазовували.

Наступне, повідомлення про акт вандалізму в селі Басівка Львівської області і згадка про Ярослава Мудрого та Олесю Байко - це інформація з офіційного свободівського сайту, яка розійшлась Інтернетом. Але це не є найбільш кричуща інформація, зважаючи, що щодня свободівський сайт поповнюється 50-70 повідомленнями. Фальсифікатори взяли з нашого сайту перше, що потрапило під руку.

Далі - в кінці "листа" написано "за гріхи перед народом України..." Але "Свобода" завжди говорить про відповідальність - політичну, кримінальну тощо, а не про спокутування гріхів, а вираз "народ України" - ні в офіційних документах, ні наші речники ніколи не вживають. Ми говоримо "українці", "українська нація", "український народ", але в жодному випадку не "народ України". Очевидно, фальсифікаторів слід шукати серед тих, хто вживає цей сталий вираз, в першу чергу в партії регіонів, на Банковій.

І взагалі, все те, що тут написано - це повна маячня. Маючи на меті посварити "Свободу" з "Батьківщиною", фальсифікатори не могли знати, що в нас є проти цього запобіжник - домовленість між Турчиновим, Яценюком і Тягнибоком, відповідно до якої, якщо з’являється будь-яка негативна інформація, метою якої є посварити між собою "Батьківщину" зі "Свободою", то просто набирається номер телефону і відразу все з'ясовується. І саме тому немає, власне, проблеми непорозумінь між "Свободою" і "Батьківщиною".

Вочевидь, поява цієї фальшивки обумовлена тим, що наша спільна діяльність дуже бентежить чинну владу. Ніхто не вірив, що "Свобода" з "Батьківщиною" (до "Батьківщини", нагадаю, наразі входить сім партій) зможуть домовитися. Ми це змогли зробити, ми змогли чітко поділити округи та не висувати один проти одного кандидатів у депутати - домовилися, що є єдиний округ, єдиний кандидат від "Свободи" чи від "Батьківщини", залежно від домовленостей.

Очевидно, що сьогодні є питання щодо самовисуванців, які порушили партійні домовленості, яких у фальшивці названо "тіньовими кандидатами". Але, якщо про цю проблему писала "Свобода", то було б вказано, про яких саме "тіньових кандидатів" мова і на яких округах це відбувається.

Насправді, офіційно "Батьківщина" (чи партії, які в неї входять) нікого не висувала на округи "Свободи". Сьогодні ми обговорюємо це питання, і ті люди, які пішли самовисуванням, порушуючи статути організацій, домовленості - ті люди, які пішли проти волі з'їзду тієї чи іншої політичної сили, просто будуть виключені з партії, повідомлення про це буде подано в ЦВК, і в бюлетенях ці кандидати будуть фігурувати як позапартійні.

Ця фальшивка показує, що влада, яка собі сьогодні малює рейтинги через придворні соціологічні контори і показує, яка вона сильна, насправді боїться того, що "Свобода" і "Батьківщина" домовилися про співпрацю, про взаємонепоборювання, про похід на вибори двома колонами, про висунення узгоджених кандидатів на кожен округ. Це говорить, що наш розрахунок в цьому плані вірний - ми не лише проведемо до парламенту два виборчі списки - "Батьківщини" і "Свободи", але кожен кандидат від об'єднаних сил опозиції отримає серйозний рейтинг, серйозну підтримку виборців, а, відповідно, реальний шанс стати депутатом і поповнити лави опозиційних фракцій.

І ми бачимо навіть це по Києву, коли Герега, взнавши, що Андрій Іллєнко балотується по 215 округу, в який входять частина Троєщини, Лісовий та Райдужний, збільшила свій виборчий бюджет і активно включилася у протидію єдиному кандидату від опозиції - її люди пробують зривати зустрічі з Іллєнком і т.д.

Очевидно також, що технологія висування різних "правиць" також не спрацювала, тому режим Януковича сьогодні так грубо працює, намагаючись розсварити "Свободу" з "Батьківщиною", зокрема цією фальшивкою.


ВИСНОВОК. Будь-які вибори - брудна справа, тим більше, якщо при владі такі покидьки, як зараз у нас. Тому будь-якій інформації, що приходить з невідомого або не гідного довіри джерела, спочатку апріорі не віримо. Потім аналізуємо, думаємо, радимось. Але в жодному разі не ведемося. Бо якщо будемо неправильно голосувати, відпишуть нам хату на кота, а Україну - на кремлівського карлика.

Tags: мохник, опозиція, свобода, тягнибок
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 51 comments

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…