Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Києво-Печерській лаврі роздавали листівки із закликом молитися за Pussy Riot (фото, відео)

Сьогодні у Росії виносять вирок активісткам жіночого панк-гурту Pussy Riot. Якщо назвати те, що відбувається у сусідів, одним словом, це буде слово "мракобісся". Гірше, ніж коли у нас ловили і саджали дівчат за оту знамениту "вічну яєчню".

Акції на підтримку "пуссі" проходять сьогодні в цілому світі. У Софії, наприклад, на голови пам’ятників радянським "воїнам-визволителям" натягнули кольорові балаклави і написали "Всі ми Pussy Riot". У Парижі підтримати дівчат (які, безумовно, зробили негарний вчинок і заслужили на 15 діб адмінарешту) вийшли активісти Amnesty International.

У Києві, наскільки я знаю, теж пройшла акція на підтримку "пуссі" - біля російського посольства. А біля входу до Києво-Печерської лаври двоє молодих людей, Юрко Барабаш і Тетяна, роздавали свічки і листівки із закликом помолитися за Pussy Riot і всіх неправедно ув’язнених. Свічки хлопець купив за власні кошти біля входу до Лаври, листівку теж склав і роздрукував сам.

Ось текст цієї листівки:

"МОЛІТЬСЯ ЗА УВ’ЯЗНЕНИХ

Про Pussy Riot написані сотні, якщо не тисячі, статей, відгуків, листи підтримки приходять з усього світу - від представників культури, шоу-бізнесу, політиків, простих громадян. Всі розсудливі люди чудово розуміють суть цього процесу, так що немає сенсу ще раз докладно про це говорити.
Я приєднався до акцій протесту проти фарсового суду над Pussy Riot тому, що він став своєрідною точкою неповернення для російської держави - якщо в країні можливі такі показові знущання з правосуддя, то жити в цій країні дійсно страшно.
Якщо Церква, яка повинна в скрутну хвилину давати людям надію на справедливість, милосердя, служити віддушиною в смердючій системі держави, стає чи не каральним органом і закликає жорстко карати тих, кого вважає своїми ворогами, то Церква ця хвора на страшну гординю, і на неї вже немає ніякої надії.
Я прошу Вас поставити свічку і помолитися за здоров'я і швидке звільнення Марії Альохіної, Катерини Самуцевич, Надії Толоконнікової і всіх невинно засуджених і незаконно заарештованих".


На зворотньому боці листівки була молитва за ув’язнених (церковнослов’янською мовою).

Акція була гранично спокійною, доброзичливою. Люди, що йшли до Лаври помолитися, охоче брали свічки й листівки, обурення і незгоди не висловив жоден. І дуже цікаво стало, коли до активістів підійшов чоловік з рацією, схожий на представника охорони (пізніше він представився як Петро). Він сказав, що роздавати листівки на території монастиря без благословення не можна, і хлопець з дівчиною одразу ж підкреслено мирно відійшли на кілька кроків, опинившись поза територією Лаври. Далі пан Петро помітив мене - з бейджиком і фотоапаратом.
- О, і преса тут, - весело сказав він. - А хто вам дозволив знімати на території монастиря?
- Громадське місце, - відповідаю я. - Зйомка дозволена, стаття така-то.
Він уважно роздивляється мій бейджик, а потім, побачивши, що я його сфотографувала, видає:
- Мої люди вас уже зняли крупним планом. Якщо це десь з’явиться в Інтернеті, вас знайдуть і буде вам погано.На жаль, моя відеокамера довго вмикається. Втім, коли пан Петро і ще якийсь чоловік у формі козацтва, який підійшов до нього, побачили, що я негайно витягла камеру - ніяких погроз більше не було, лише веселі жарти і натяки :)). Вони підійшли до Юрка з Тетяною, почали розпитувати їх, хто вони такі, хто надрукував листівки і чому на них немає православного хреста. Щодо хреста Юрко погодився - так, це його помилка. І він, і Тетяна, і я поводились дуже привітно, весь час усміхалися. На відео потрапила прекрасна репліка пана Петра у рацію: "Квадрат 3-6-5, візьми її повним планом, у неї камера Соні". Я непрофесійно розреготалася, за мною Юрко і Тетяна. Побачивши, що ніхто не боїться його веселих жартів, пан Петро запосміхався і остаточно змінив інтонації. Коротше, розсталися ми тепло і майже друзями :))

Він казав: "Ви не ображайтеся, що ми так, тепер ми бачимо, що ви хороші люди. Просто ми московський патріархат і тут у нас весь час бувають провокації, якби ви знали які!". Я спитала, що за провокації, і пан Петро відповів: "То Київський патріархат, то УНА-УНСО. А Тягнибок недавно знаєте, що заявив? Що Лавру треба забрати і віддати київському Патріархату! Це що треба мати в голові, щоб таке казати? Це ж Київська Русь, це ж святиня!". А "козак" весь час обурювався, що не можна захищати "пуссі", які голими забігли в храм і наробили там казна-що. Точнісінько як в совку: "Не читал, но осуждаю" :)

Сміялися ми всі потім довго. Важко повірити, що у наш час є люди, які реально сподіваються когось злякати зйомкою на фото чи відео. Якщо людина приходить кудись з відкритим обличчям - вона вже не боїться зйомки. Тим більше, якщо в неї самої фотоапарат і журналістський бейдж на грудях. Якісь вони всі трохи люди з минулого, не найкращого причому.

Більше фото тут:
http://www.bilozerska.info/?p=9326
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 78 comments