Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Присяжні" зі славного міста Ананьєва

Нещодавно в Ананьєві на Одещині міська рада "відмочила": нібито у відповідності з новим Кримінально-процесуальним кодексом проголосувала за список "присяжних", які мають брати участь у судах, коли підсудним загрожує довічне ув'язнення. Включивши до цього списку чималенько родичів, друзів, кумів тощо голови райради.
Докладніше про це ви почитаєте у нас на "Поряді": http://www.poryad.com/?p=17745

В принципі, згідно нового КПК, за цих псевдоприсяжних (чому псевдо- нижче) і мають голосувати місцеві ради. Але в тих законах ніяк не прописано, за якими критеріями мають відбиратися кандидатури, з якого бюджету їм платити і яким чином звільняти.

А суду присяжних у нашій державі, всупереч Конституції, як не було, так і нема.
Тому що оцих людей, за яких мають голосувати ради, назвали присяжними невідомо з якого біса, створивши підміну понять. Справжні присяжні, згідно загальносвітової практики - це не спеціально призначені і затверджені на віки вічні міськрадою діячі, а прості люди з народу, склад яких наново формують перед кожним засіданням, причому і обвинувачення, і захист мають право на певну кількість відводів. Так, якби суд присяжних судив "руйнаторів Леніна", сторона захисту неодмінно оголосила б відвід присяжному-комуністу, як особі завідомо упередженій.

Під час усього процесу справжні присяжні не мають права контактувати з навколишнім світом, і т.д. І поки цей інститут не буде у нас запроваджено (причому не тільки для випадків, коли підсудним загрожує довічне позбавлення волі), справедливого суду в Україні не існуватиме.

А ця ганьба, що в Ананьєві, як правильно натякнув у статті Ярославцев - лише для того, щоб наближені до голови райради персони могли непогано підзаробити - адже близькі людини, якій загрожує довічне ув'язнення, не пошкодують нічого, щоб її врятувати. Вимальовується непогана стаття прибутків - це крім офіційної зарплати за праведні труди "присяжними". От же ж тьху. Всі ці "присяжні", ще не почавши діяти, вже заслужили на люстрацію.
Tags: суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment