Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Пікетування Генпрокуратури на захист побитого адвоката Веремієнка (фото)

Сьогодні, 1 серпня, правозахисники і громадські активісти пікетували Генеральну прокуратуру на захист побитого позавчора у Дніпровському райвідділі міліції м.Києва адвоката Олега Веремієнка.
(Подробиці про цей інцидент - тут:
http://www.bilozerska.info/?p=9222)

Учасники акції тримали плакат з портретом О.Веремієнка і написом "Вчора Олег, а завтра хто?". Виступав захисник Веремієнка Віталій Сердюк (був дуже толерантний і зважений, просив не вбачати у конфлікті адвоката з працівниками міліції політичного підгрунтя), та представник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко. Останній зачитав і передав до приймальні ГПУ заяву на ім’я Генпрокурора Пшонки, уповноваженого з прав людини Лутковської та голови МВС Захарченка.

ТЕКСТ ЗАЯВИ:

"Ми, представники неурядових правозахисних організацій України та громадяни, що підписали це звернення, висловлюємо свою глибоку стурбованість повідомленням про те, що під час реалізації свого професійного обов’язку надавати юридичну допомогу клієнту – затриманій 30 липня 2012 року в приміщенні Дніпровського райвідділу міліції м. Києва громадянці України – співробітниками міліції було жорстоко побито адвоката Олега Веремієнка.

Ми вважаємо цей випадок неприпустимим явищем у демократичному суспільстві, в якому адвокат має зробити все для того, аби допомогти своєму клієнту, а міліція має сприяти реалізації прав адвокатів.

Ми наголошуємо також, що обов’язком міліції є надання необхідної медичної допомоги особам, що її потребують та знаходяться під міліцейським контролем в місцях несвободи. Ми вважаємо, що дії адвоката, спрямовані на отримання його клієнтом такої медичної допомоги в умовах, коли міліція нехтує своїми прямими обов’язками, були допустимими і законними.

У зв’язку із вищевикладеним ми вимагаємо порушити кримінальну справу щодо причетних працівників міліції, які завдали тілесні ушкодження адвокату Олегу Веремієнку та перешкоджали його адвокатській діяльності. Ми вимагаємо негайно і до закінчення розслідування цих подій, відсторонити від виконання обов’язків усіх причетних працівників міліції, провести незалежне та ефективне розслідування, та за результатами розслідування звільнити та притягнути до кримінальної відповідальності тих працівників міліції, які були причетні до вчинення цих злочинів".


Андрій Діденко нагадав, що на сьогодні існує пілотне рішення Європейського суду "Каверзін проти України, в якому Європейський суд наголошує, що відсутність ефективного розслідування з боку прокуратури в Україні є системним порушенням ст.3 Європейської конвенції з прав людини.Більше фото тут:
http://www.bilozerska.info/?p=9252
Tags: веремієнко, прокуратура
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 6 comments