Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про побиття міліцією адвоката Олега Веремієнка (відео, фото)

У середу, 1 серпня 2012 року, об 11:00 відбудеться пікетування Генпрокуратури (вул. Різницька, 13/15) з вимогою покарати ментів, які побили адвоката Олега Веремієнка.
Я прийду. І вас кличу. Тому, що менти вчергове охаміли. Знову б’ють. І знову брешуть.

Історія така. Вчора три молоді активістки спробували пройти на з’їзд Партії регіонів. Їм навіть не дали наблизитися до дверей - затримали, запхали в автобус з "Беркутом" і відвезли у Дніпровський райвідділ (вул.Червоноткацька, 2).
Затримали, зазначу, абсолютно незаконно - адже дівчата не встигли нічого зробити. Охорона мала право не пропустити їх на з’їзд, але не більше.

В автобусі одній із дівчат "беркути" розбили ніс. Другій, Ярославі, вже у відділку стало погано. При цьому на всі дзвінки і запити менти відповідали, що дівчата не є затриманими, а добровільно поїхали до міліції давати якісь пояснення.

Адвокат Олег Веремієнко, дізнавшись про затримання з мого Фейсбуку, поїхав до Дніпровського РВ, але до затриманих його не пропустили. Дізнавшись по телефону про їхній стан здоров’я, він викликав для дівчат "швидку". Але менти не схотіли пропускати ні Веремієнка, ні лікарів. Хоча приміщення райвідділу міліції є громадським місцем, і не пускати туди будь-кого, а тим більше лікарів і адвоката, не мали права.

Після чергової спроби переконати міліцію пропустити лікарів Олег Веремієнко спробував залізти всередину через віконце біля столику чергового, щоб натиснути кнопку і відкрити двері. Після чого менти його побили і намагалися затримати. У цю справу вже втрутилися правозахисні організації та уповноважена з прав людини.

Момент конфлікту був знятий на відео:
http://www.youtube.com/watch?v=cP_sKGYbe-o&feature=youtu.be

Опісля, в лікарні, правозахисники записали з О.Веремієнком інтерв’ю, в якому він розповідає, як усе було, і демонструє тілесні ушкодження.
Ось це відео, також на початку я включила у нього запис того, що відбулося у райвідділі:Звісно, Веремієнко поводився не зовсім стандартно. Але, по-перше, це було вже після кількох ввічливих спроб потрапити всередину. По-друге, якби адвокат продовжував ввічливо просити пропустити його і швидку, нікого б не пропустили, лікарі поїхали б геть, а дівчата сиділи б "незатримані" ще невідомо скільки. А так - усіх було звільнено через півгодини після побиття Веремієнка, бо через це побиття піднявся галас. Ось так у наших умовах доводиться діяти справжнім адвокатам :(

Поки ми готуємося до акцій протесту, міліція оприлюднила свою версію - що нібито повідомлення адвоката не відповідають дійсності. На доказ своїх слів вони викладають два відео з камер спостереження. На одному видно, як лікарі безперешкодно і "без сторонньої допомоги" проходять у приміщення міліції (але не сказано, через скільки часу і з якої спроби, і не вистачало б ще, щоб під відеокамерою менти накидалися на жінок-лікарів і виштовхували чи били їх, а потім ще й самі викладали це відео). На другому - момент "незаконного проникнення" Веремієнка через вікно. Знов-таки, за кадром залишається те, чому він це зробив і скільки часу намагався потрапити всередину більш адекватним способом, а також те, що менти з ним робили після цієї спроби.
Ну, ніяк вони не звикнуть, що вони давно вже не є єдиним джерелом інформації, і на кожну їхню брехню буде негайне спростування...

"На момент ініційованого ним (Веремієнком) інциденту, - сказано у міліцейському релізі, - у цього пана не було жодних підстав надавати правову допомогу підозрілим особам, які перевірялися на той момент у приміщенні Дніпровського райуправління міліції".

Нагадаю, що згідно Цивільного кодексу угода між затриманим і адвокатом може бути й усною. У статті 639 Закону про адвокатуру теж сказано: "Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом". На практиці це означає, що достатньо було усної згоди затриманої на те, щоб Веремієнко представляв її інтереси, після чого його зобов’язані були пропустити всередину і дати можливість укласти з нею угоду.

Інакше просто й неможливо. Припустимо, у Києві затримують студента, який не киянин, дружини у нього ще немає, а батьки-брати-сестри живуть далеко. Якщо адвокат не зможе укласти угоду з ним особисто, це означає, що, як мінімум, першу добу-дві його допитуватимуть без адвоката. Це означає катування. Щоб уможливити ці катування, і намагаються незаконно до останнього не пропускати адвокатів і не давати їм можливість укладати письмові угоди особисто із затриманими просто в міліції - бо для того, щоб зв’язатися з родичами і підписати з ними угоду, потрібен час, і весь цей час затриманий позбавлений юридичної допомоги і є беззахисним.

Давно казала, до речі, що в наших умовах корисно було б запровадити таку практику: всі члени опозиційних політичних партій і громадських організацій повинні укласти угоду з усіма адвокатами, які, в разі чого, захищають членів цих партій і організацій. Для "Свободи" та інших націоналістів це, припустимо, Кізін, Бондарчук, П’ятак. Ці угоди зберігатимуться десь у партійному сейфі і в разі потреби швиденько вийматимуться звідти. Але ж у нас поки грім не гряне...

Що найбільше сподобалося мені у цьому міліцейському релізі - фраза про те, що за допомогою "недостовірних гучних заяв про порушення їхніх прав" соціальні активісти намагаються привернути увагу ЗМІ і "виправдати свою неформальну діяльність". Хууух, яким же совковим нафталіном тхне від цієї "неформальної діяльності"! Коли були "формали" (комсомольці там різні) і "неформали" (спочатку стиляги, потім хіпі та панки). Зараз більшість із нас ці часи щасливо забула, а даремно, взагалі-то. Бо якщо згадуєш їх, прочитавши ментівський реліз, - це тривожний дзвіночок, взагалі-то. Якщо дозволяти їм писати такі релізи - так нас скоро почнуть на вулицях ловити і довгі патли у хлопців відрізати, і джинси-"дудки" ножицями розпорювати.

А в кінці вони звертаються до ЗМІ з проханням "відповідально ставитися до виконання своїх професійних обов’язків, поширювати лише перевірену, достовірну інформацію". Ще сміють повчати, отже ж. Так, у ЗМІ зазвичай дуже багато брехні. Але все-таки, мабуть, трошки менше, ніж в міліцейських релізах.

P.S. Дивилася нещодавно передачу "Вас замовили". Суть її в тому, що у кожному випуску розігрують, часто доволі жорстоко, якусь відому людину, а вона удає вигляд, що з нею наперед не було про все домовлено (бо якби дійсно так розіграли, жертва розіграшу відсудила б у тієї передачі мільйони).
У тому випуску, що я бачила, один з діячів шоу-бізнесу сидить у ресторані в компанії молоді. Вони заводять із ним розмову про наркотики, герой передачі відповідає, що ніколи в житті їх не вживав і не збирається. За деякий час вриваються "маски-шоу" з автоматами. Всіх б’ють, а йому кажуть: "Ну, ти наш" - і показують документ з його підписом, що той нібито погодився на співпрацю - "стукати" на діячів мистецтва, які вживають наркотики. Герой визнає, що підпис його, але каже, що на співпрацю ніколи не погоджувався - мабуть, підписав цей документ не дивлячись, коли роздавав автографи. "Менти" шантажують його, хочуть забирати в "кутузку" - "посидиш кілька днів, порозумнішаєш". При цьому жодних наркотиків ні в кого вони не знайшли і навіть підкинути полінувалися.

Уся ця сцена, звісно, була розіграшем. Але розіграші завжди вигадуються так, щоб виглядати якомога більш правдоподібними, щоб у них повірили. Тобто, нам з екрану відверто показують, як менти вриваються до якогось закладу, без жодних підстав б’ють людей, шантажують відому людину, вимагаючи від неї доносити на своїх друзів... Нормально, а що?

Тож хай помовчують наші друзі в погонах.

ЩЕ ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=9222
Tags: бєспрєдєл, веремієнко, мєнти
Subscribe

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments

 • З приводу співпраці "Правого сектора" і ВО "Свобода"

  Нещодавно у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що члени політичної партії "Правий сектор" нібито підуть на місцеві вибори по списках ВО "Свобода". З…

 • Дві історії про свободівців

  Перша про Юрка Сиротюка, якого суд відправив на 2 місяці у СІЗО за участь в подіях під Верховною Радою. Якось, коли Сиротюк був нардепом, зустріла…

 • Післясмак виборів

  Дуже цікаві речі спали мені зараз на думку, поспішаю з вами поділитися. Перше. Не можу нічим це довести, але вибори, що відбулися, справляють на…