Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Віталій Применко має бути виправданий!

Сьогодні, 24 липня 2012 р., біля Донецького обласного апеляційного суду відбувся мітинг на підтримку політв’язня Віталія Применка. У цей час у залі Апеляційного суду відбувався розгляд справи Применка В.Л.

Зокрема, суд частково задовольнив апеляційну скаргу захисту від 14 травня 2012 року. А саме – в частині, в якій вимагається скасувати постанову Слов’янського міськрайонного суду від 8 травня та повернути справу в суд для завершення судового розгляду. Проте Апеляційний суд Донецької області відхилив клопотання щодо зміни запобіжного заходу Применку В.Л. з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Навіть, не зважаючи на медичну довідку про погіршення стану здоров’я ув’язненого.

Донецький апеляційний суд вважає протиправними дії судді, який судив Віталія Применка до 8 травня 2012 року, до винесення постанови про повернення справи на “дс”. По-перше, суддя Лаптєв М.В. порушив “таємницю нарадчої кімнати”, коли 4 травня пішов “радитись”, а 7 травня приймав постанови з інших справ. По-друге, суддя Лаптєв М.В. порушив ще одну статтю УКК, коли з початку судового слідства над Применко В.Л. вирішив вести процес українською мовою, а постанову про повернення справи на “дс” написав російською мовою. Отже, тепер суддя Лаптєв М.В. визнається некваліфікованим, його дії будуть оскаржуватися у вищих інстанціях юстиції, а на поновлений судовий розгляд Віталія Применка призначать іншого суддю.

Отже, на сьогоднішній день маємо маленьку перемогу у справі боротьби за Правду. І величезна заслуга в цьому – небайдужої громадськості, яка підтримувала Віталія. Вже очевидно всім, що справа проти Віталія Применка – сфальсифікована, в наслідок його активної політичної діяльності. Суддя Лаптєв М.В., не бажаючи прийняти виправдовувальний висновок, відправив справу на “дс”, певною мірою, знявши з себе таким чином відповідальність за майбутнє націоналіста Применка В.Л.. Апеляційний суд дослухався, частково, до закликів громади Донеччини та цілої України й відхилив неправомірне рішення Лаптєва М.В.

Подальша доля судді, який порушив у ході судового слідства ряд процесуальних норм, – буде винесена на загал для засудження його дій не лише з боку суддівської колегії вищих інстанцій, але й з боку української громади. Кожен суддя, який порушує Закон і неправомірно звинувачує громадян, має відповідати за свої дії перед українцями!

Віталій Применко має бути виправданий!
Свободу політв’язням!
Свободу українському народу!

Олеся Применко, дружина,
шеф-редактор Перевальського інформаційного порталу
КОМЕНТАРІ АДВОКАТА В.ПРИМЕНКА ОЛЕКСАНДРА ДЕЙНЕКИ (взяті з сайту "Остров"):

Захисник тризубівця В.Применка Олександр Дейнека в коментарях «ОстроВу» нагадав, що «суд першої інстанції - Слов'янський міський районний суд - у справі Применка прийшов до висновку, що доказів провини недостатньо для прийняття обвинувального вироку».

«Але оскільки в нашій країні винесення виправдувального вироку, на жаль, вкрай виняткові випадки, а тим більше у резонансній справі, я не хочу звинувачувати суддю, просто така практика, вони йдуть на те, щоб або відправити справу на додатковий розгляд, в ході якого або зберуть докази, при наявності яких можна було б ухвалити звинувачувальний вирок, або припинити справу на стадії досудового слідства. Але тільки не приймати рішення про виправдання підсудного», - розповів адвокат підсудного.

За його словами, у сьогоднішній апеляції викладені процесуальні нюанси.

«Суть у тому, що суд мав можливість в рамках своїх повноважень усунути всі недоліки, з'ясувати все. Розставити всі крапки над «і» щодо сумнівних моментів і прийняти остаточне рішення. Але суд на це не пішов, і в цьому полягає незаконність постанови про направлення справи на додатковий розгляд, вона була оскаржена, а зараз буде розглядатися. Це не розгляд справи по суті. Це розгляд апеляції на постанову про направлення справи на додатковий розгляд », - пояснив захисник апеляцію.

Також захисник повідомив, що має намір подати клопотання про зміну запобіжного заходу відносно підсудного. «У своїй апеляції я також вважаю незаконним рішення суду першої інстанції в тому, що запобіжний захід залишений незмінним. Це рішення не мотивоване... Підстав для продовження такого запобіжного заходу на сьогоднішній день немає...», - переконаний Олександр Дейнека.

Нагадаємо, що активіст ВГО «Тризуб» імені Степана Бандери Віталій Применко був затриманий на Дніпропетровщині 28 вересня 2011 за підозрою в причетності до організації вибуху в м. Слов'янськ (Донецька обл.) 26 вересня. В той день у м. Слов'янську водій підприємця виявив під машиною підозрілу барсетку з проводами. Він відкинув її вбік, і пролунав вибух, в результаті якого було пошкоджено фасад прилеглого будинку. Люди в результаті вибуху не постраждали.

За даним фактом у відношенні Віталія Применка було порушено кримінальну справу за частиною 4 статті 296 - «Злісне хуліганство» і частини 1 статті 263 - «Незаконне зберігання зброї» Кримінального кодексу України.
Tags: донецьк, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 9 comments