Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Заява голодувальників біля Українського дому про продовження акції

16 липня 2012, в день прийняття Декларації про державний Сувернітет України, учасники акції на захист української мови, що відбувається біля Українського дому, заявили про продовження безстрокового голодування.

Приводимо повний текст заяви, яку зачитала голодувальниця 26-річна Оксана Неживенко:

***

ЗАЯВА

Народу України, Президенту, Веровній Раді, представникам всіх громадських організацій і політичних сил

У цей історичний день проголошення Декларації про державний суверенітет України ми вітаємо усіх співгромадян і робимо власну заяву.

Ми щиро вдячні усім близьким, священикам усіх конфесій, представникам інтелігенції, Комітету на захист української мови, представникам політичних сил та усім людям доброї волі за їхні звернення у наш бік з проханням припинити голодування, дбаючи про наше здоров'я.

Наша позиція є остаточною, свідомою і безповоротною. Ми залишаємося тут з метою захисту української мови, свободи слова та права людини із головною вимогою - скасувати законопроект "Про державну мовну політику".

Наша ініціатива є спрямованою на цілісне державотворення.
До нас приходять однодумці за покликом власного сумління, серця і совісті.
Тому ми залишаємося тут до перемоги.
Ми закликаємо усіх небайдужих приєднуватися до нас.

Ми запрошуємо усі громадські організації та політичні сили сідати до нас на ці сходи Українського дому на засадах відсутності символіки громадських організацій та партій з метою обстояння нашої спільної позиції.

Слава Україні!

За Комітет голодувальників:

Голова - Оксана Неживенко
Секретар – Олег Веремієно


***

Акція на захист української мови біля Українського дому розпочлася 3 липня після того, як біля 70 депутатів Верховної Ради шляхом "кнопкодавства" проголосували у другому читанні за законопроект "Про державну мовну політику" номер 9037.

Першими голодувати розпочали політики опозиційних партій, але на третій день у пятницю, 6 липня, об'єднана опозиція оголосили про "перемогу" і покинули сходи Українського дому.

В той же час кілька молодих громадян України незалежно від одного прийняли рішення продовжити акцію протесту. У суботу зранку, 7 липня, п'ятеро молодих людей вирішили розпочати власне голодування. За кілька днів число голодувальників досягло 12 осіб. За кілька днів від цього гурту за станом здоров'я вибули двоє голодувальників Катерина Аврамчук та Анна Ющенко.

Але їхні місця зайняли інші свідомі громадяни, для яких українська мова - не просте слово.
Tags: мова, протести
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 56 comments