Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Про суд над Лисицею

Нарешті добралася нормально до компа і можу викласти все, що не виклала за останні дні.
Отже, 11-го була на суді над Ганною Сіньковою (Лисицею). Думаю, багато хто буде здивований, що суд "по яєчні" досі триває. Ганьба, та й годі. Втім, за останні два роки ми мали звикнути до ганьби.

На суд цей я потрапила випадково, зустрівши Лисицю зранку біля мерії. Ми обидві думали, що його, як і кілька попередніх, перенесуть через неявку свідка, а якщо свідок з’явиться, то допитають його за півгодини і призначать наступне засідання.

Але вийшло не так. Свідок з’явився, і після його допиту суддя Кірєєв (той самий) вирішив допитати обох підсудних - Ганну Сінькову і Ганну Донець. Так я цілком випадково заслухала Лисиччину версію подій, озвучену нею в суді.

Свідок - колишній мент (звільнили після історії з яєчнею), зовсім молодий сільський хлопчина з Хмельниччини. Простий, як валянок. Він розповів приблизно так, як усе було - дуже приблизно, бо за півтора роки багато чого забув, а що пам’ятав, йому було важко сформулювати. Але в кінці цей хлопчина видав абсолютно геніальну фразу, яка могла б затьмарити навіть наступні покази Лисиці. Коли Кірєєв спитав його, що він загалом думає про всю цю історію (явно підводячи свідка до гучного засудження вчинку "вандалок"), молодий екс-міліціонер, ні хвилини не замислюючись, видав: "Я думав, що ця справа давно закрита".

Я рада за простого, нормального хлопця, життя якого завдяки Ганні Сіньковій не буде пов’язано з міліцією. Коли вона проживе своє життя і постане перед Божим судом - певна, їй це зарахується.

До речі, всі знають, як я ставлюся до ментів, тому, думаю, мене не запідозрять у зайвих до них симпатіях - але єдині, хто в тій історії вчинив стовідсотково нормально і правильно, були оті два менти. Які, побачивши, що біля Вічного вогню відбувається щось таке, що начебто не повинно там відбуватися, не затримали "злочинців", не почали підводити під їхній вчинок демагогічну марксистсько-ленінську базу, не роздули гучний політичний скандал - а просто виставили їх з парку. Якщо виходити з фантастичного припущення, що менти у нашій державі є охоронцями порядку - вони вчинили, як зразково-показові охоронці порядку. За це й постраждали. Нічого. Думаю, сучасній міліції зрештою буде краще без них, а їм - без міліції.

Ганна Донець, яка прийшла на суд вдвох, вочевидь, із мамою, давала свої покази тихим-тихим голосом. Її ледь можна було розчути. Вона повністю визнає свою "провину" і шкодує про вчинене. Організатором акції, який все придумав і приніс у Парк Слави всі необхідні речі, називає Лисицю. Єдині покази, дані нею під час досудового слідства, від яких вона відмовилась на суді - про причетність до цієї історії організації "Братство".

Ганна ж Сінькова, яка теж прийшла з мамою, заявила, що ні про що не шкодує, що акція-перформанс була спрямована на захист ветеранів, яким скоро буде ні на чому приготувати собі їжу, і боротьбу з тоталітарно-язичницькими символами, а проведена саме в такій формі задля того, щоб привернути максимальну увагу суспільства, що й вдалося зробити. З її показів випливало, що вона не є одноосібним лідером і організатором, що це було колективним креативом учасників акції, двоє з яких лишилися "невстановленими особами". Здається, своїм виступом вона шокувала навіть адвоката Івана П’ятака :) З виразу його обличчя схоже було, що він цього не чекав.

Суддя Родіон Кірєєв заслуговує на окремий абзац цього тексту. Ну, і на тюрму, звісно, але це потім. Я ніколи не бачила, щоб під час допиту свідків і підсудних суддя ставив стільки питань. На всіх судах, де я буваю, найбільше питань ставлять захисники, на другому місці прокурор, а суддя взагалі ставить одне-два питання.
Тут було все просто навпаки. Адвокати здебільшого мовчали, прокурорка ставила доволі багато питань (втім, особливо злісною вона мені не здалася - скоріше, не без нудьги відпрацьовувала свою зарплату). Головним допитувачем був Кірєєв. Людина, руками якої відбулася політична розправа над головним конкурентом Хама Зека діючого президента, з позицій високої моралі зверталася до двох дівчисьок, які всього лише приготували свій обід у чужій кормушці.

- А ви не подумали, що ваш вчинок може когось образити? - зверхньо питав Кірєєв.
Я б, звісно, відповіла на це, що будь-яка політична чи громадська акція може когось образити, і, взагалі, будь-яка, навіть найкраща дія (наприклад, будівництво нових будинків чи прокладання нової траси) обов’язково викличе чиєсь незадоволення. І що для того, щоб нікого не образити, треба взагалі нічого не робити.

Лисиця відповіла трохи інакше, більш зухвало: що деякі ветерани були настільки обурені її ув’язненням, що навіть готові були на знак протесту повторити її вчинок, а ті, хто в Інтернетах обливав її брудом і погрожував їй смертю - це п’яток проплачених ботів, діючих під різними ніками :)

Втім, Кірєєву теж треба віддати належне: він був єдиний, хто ставив Ганні Сіньковій питання щодо мотивів і дав їй тим самим змогу виступити з яскравою політичною промовою. Шкода, що перед цим він, як і очікувалося, не дозволив зняти покази Сінькової на відео.

Я вже багато часу закликаю до повної люстрації ментів - за грузинським зразком. Але все більше переконуюсь, що менти можуть трохи почекати - починати слід із суддів.
Tags: братство святого луки, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 95 comments