Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Український Дім, 9 липня, 5:30 ранку (фото)

Я зараз у потязі на Вінницю, їду до тюрми - знову на зустріч із в'язнем. Дорогою забігла на "десятихвилинку солідарності" до Українського дому, познімала трохи. Як тільки з'явиться мережа - закину в інет.
Людей ночувало цієї ночі - точно більше сотні. Купа знайомих, в тому числі журналісти. Серед журналістів, що ночували у таборі - Віталік Лазебник, якого нещодавно під час зйомки будівельного конфлікту вдарили по голові залізним прутом, а прокуратура відмовилася визнавати його журналістом, і Віктор Крук, якого у день оголошення вироку Віталію Запорожцю мент у масці вдарив кийком по камері.
Більшість людей о 5:30 ще спали, але не всі. Одна молода жінка була з немовлям. Стоїть добровільна охорона з молодих унсовців. Всі, навіть сплячі, бадьорі і задоволені :) Такі самі задоволені, нелякані голуби підходять зовсім близько до сплячих.

Навколо - зразково-показовий порядок, сміття і бруду немає. Ментів дуже мало, зате збоку від Українського дому - цілий "паркан" з їхніх автівок. Вночі з посиланням на міліцейські джерела ходили чутки, що цієї ночі будуть розганяти - нібито перевдягнені міліцейські курсанти розпочнуть бійку, і менти всіх пов'яжуть. Але обійшлося. Скоріше за все самі ж менти і залякували.

ЗАЯВА
учасників протестної акції голодування

Український дім
м.Київ, 07.07.2012

Ми, учасники протестної акції голодування проти прийняття антиукраїнського та антидержавного законопроекту про мови, які прийшли до Українського дому винятково за покликом серця і відповідно до своїх громадянських переконань,

ВИМАГАЄМО:

1. Від Президента України Віктора Януковича:
- публічно визнати, що не підпише законопроект про засади державної мовної політики, який облудно намагаються представити як би вже прийнятий закон;
- в умовах, що тепер склалися, наказати підпорядкованим депутатським фракціям і окремим депутатам припинити будь-які подальші дії щодо протягування законопроекту про засади державної мовної політики;

- перестати маніпулювати напередодні виборів мовним та іншими питаннями, які загрожують розколу країни.
2. Від Голови Верховної Ради України Володимира Литвина:
- не підписувати цей антиукраїнський законопроект.

3. Від народних депутатів України:
- задовольнити заяви про відставки Володимира Литвина та Миколи Томенка відповідно з посади Голови та заступника Голови Верховної Ради України;
- усунути Адама Мартинюка з посади першого заступника Голови Верховної Ради України;
- відкликати свої голоси за законопроект.

4. Від лідерів політичних партій незалежно від декларованої ними передвиборчої орієнтації:
- припинити принизливе для громадянського суспільства намагання нажити політичного та передвиборчого капіталу за рахунок примазування до громадського спротиву на захист української мови. Ваше слово і діло мали відбутися у парламентській залі; зараз – діємо ми!

5. Від Комітету з питань регламенту та депутатської етики
- рішення про невизнання результатів розгляду законопроекту №9073 «Про засади державної мовної політики» від 3 липня 2012 року.

У разі ігнорування наших конституційних вимог залишаємо за собою право боронити українську мову як опертя української держави і української нації усіма засобами, які вважатимемо за доцільне.

ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=8938
Tags: мова, протести
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 24 comments