Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Мовний протест. Європейська площа, 4 липня, 1:00-2:00 ночі

Що ви не кажіть, а це було класно.
Тепла, як на Півдні, ніч, коли хочеться гуляти. Повний місяць. Біля костьолу - з десяток міліцейських автобусів, під Українським домом з обох боків - повно "космонавтів". Чекають - вочевидь, п’ятої ранку.

На сходах Українського дому - до тисячі людей. Дехто спить на ліжачках, але більшість - веселі, усміхнені, на адреналіні, з відчуттям щойно здобутої перемоги. Протести вночі - зовсім не такі, як вдень. Дуркує Полежака, а капелла співає Марічка Бурмака. Веселий і задоволений Тягнибок розповідає мені про бійку з "космонавтами" - як вони хотіли зайняти "плацдарм" на сходах, бо завтра о 12-ій тут проводитиме конференцію Янукович, як копали людей по ногах, де нервові вузли, і били між ніг. І як їх, уперше за багато часу, з криками "За Україну! За мову!" просто викинули зі сходів - весело й енергійно, шоломи літали по всій Європейській. Як дістав у писок мент, який ляпнув щось про "бандьоровцев". Очевидці кажуть, що й сам Ярославич приклався кулаком пару разів, але він не зізнається :) Каже тільки, що дістав в очі з балончику.

А Яценюк, кажуть, був весь у крові. Щоправда, чужій.

Повно нардепів, знайомих журналістів і активістів. Багато людей із білими пов’язками голодування (зайва річ, яка нічого не дасть. От якби впіймати Януковича і змусити його голодувати - тоді він би зрозумів). Всі посміхаються, вітаються зі мною. Весь непроплачений актив Києва зібрався в одній точці - цікаво було поглянути на всіх разом.

Ясна річ, що в плані скасування мовного закону цей протест нічого не дасть. Закон вже прийнято, а навіть якби ще не було прийнято, регіонали все одно б це зробили, бо у них зараз влада і вони звикли не рахуватися з протестами. Але в плані мобілізації людей - ще не населення, яке має стати нацією, а ось цієї "непроплаченої тисячі" - саме те, що треба. Тепер нам би ще на осінь, умовно кажучи, подорожчання ковбаси - і капець янучарам :)

P.S. У хвилини, коли я дописую цей матеріал, починає світати, і менти зараз можуть піти на штурм...Багато фото - тут:
http://www.bilozerska.info/?p=8598


UPD. Новини, певно, ви вже знаєте. Тактична перемога! Приблизно о 10:30 був другий штурм Українського дому "космонавтами", але й його було відбито. Януковича не пустили в Український дім - він змушений був скасувати свою прес-конференцію.
Tags: мова, протест
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 30 comments