Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

"Беркут" відтісняє пікетувальників від Українського Дому (але був витіснений сам)

У ці хвилини (3 липня, 21:17) біля Українського дому з’явилося кількасот (за повідомленням очевидця, пана Велеслава) беркутівців, які намагаються відтіснити пікетувальників, які оголосили безстрокову акцію протесту через прийняття мовного закону. Велеслав каже, починається бійка.

UPD. 21:20. Повідомляє Велеслав. Першу атаку "Беркуту" відбито. Була бійка, люди розділили "беркутівців" на два загони і випхали їх з площі. У спину мітингувальникам ударив третій загін, але його теж поки що випхали. У телефон чути, як люди скандують "Ганьба!".

UPD. 21:25. Повідомляє Велеслав: "Беркутівці" зчепилися у "черепашку" на сходах Українського дому, люди випихують їх звідти, Тягнибок у перших лавах. Навколо валяються їхні шоломи.

UPD. 21:48. Повідомляє Велеслав. "Беркутівці" блоковані демонстрантами біля Українського дому, тривають перемовини між депутатами і міліцейським керівництвом - нібито про те, щоб випустити "космонавтів" з оточення. Але пан Велеслав резонно каже, що якби менти хотіли піти, люди б їх випустили. Скоріше, просто чекають на підкріплення.

UPD. 21:54. Телефонує Велеслав: "Беркут забирається звідси!". Затриманих немає.
Ні, не зовсім пішли - зосереджуються біля Трьохсвятительської вулиці. Ще на Європейській є внутрішні війська і звичайні міліціонери у формі. Вони нікого не чіпають і їх ніхто не чіпає.

UPD. 21:57. Щойно виступив Тягнибок, закликав повідомляти родичів і друзів, щоб усі їхали на Європейську. Тепер виступає Яценюк.

UPD. 22:15. Все спокійно, тривають виступи. "Беркут" потроху роз’їздиться на своїх автобусах - після того, як Яценюк їх запевнив, що намети ставити ніхто не буде, і попросив голодуючих не ставити ці намети. Вочевидь, наступна спроба розігнати людей (якщо вона буде) станеться під ранок, коли людей буде менше і вони будуть втомлені.

UPD. 22:50. "Беркут" зосереджує сили біля костьолу. Там їх вже 5 автобусів. Щойно звідти поїхала "швидка" - вочевидь, хтось із "космонавтів" дістав у писок під час бійки.

UPD. 23:05. Хтось із нардепів привіз додаткову дуже потужну озвучку. Менти намагалися не пропустити машину, але люди їх відштовхнули. Зараз звук такий, що має бути чутно на Бесарабці :) Виступає Іван Заєць.
23:08. Молодь у ці хвилини намагається підняти на флагшток біля Українського Дому червоно-чорний прапор.

UPD. 23:11. Підходить велика лава "Беркуту"! Схоже, зараз буде друга атака!
Вони перегородили якоюсь вантажівкою вулицю Трьохсвятительську.

UPD. 23:57. В’ячеслав Кириленко каже, що підтягуються сили "Беркуту" і закликає всіх зберігати спокій - у нас мирна ненасильницька акція! Каже, що з’їздяться люди з цілої України, з кожною годиною нас стає все більше.

23:58. Знову виступає Тягнибок. "Беркути" стоять з двох боків від демонстрантів - кажуть, готуються до штурму, тільки невідомо коли він буде.
Тягнибок закликає киян до багатотисячного протесту. Не розходитись, залишатися тут.

00:04. Натовп хором співає "Ой у лісі на полянці стояли повстанці".
Tags: бійка, мова, мєнти, протест
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 18 comments