Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Пам’ятник Шухевичу у Калуші (фото)

27 червня у Калуші на Франківщині встановили пам’ятник генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу, а 30 червня, у 105-у річницю з дня його народження, відбулося урочисте відкриття.

У церемонії відкриття, зокрема, взяв участь голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Ось що він сказав (цитую за повідомленням прес-служби ВО "Свобода"):

- Вітаю усіх українців з цим чудовим, Богом даним сонячним днем – 30 червнем, коли ми святкуємо день народження провідника Української Повстанської Армії, її командувача, генерала Чупринки – Романа Шухевича. В цей день 30 червня 1941 року в Львові був проголошений Акт відновлення Української держави. Цим самим українці зреалізували своє споконвічне прагнення жити в Українській державі, творити в Українській державі і будувати Українську державу.

Хочу нагадати, що цим Актом була відновлена держава в кордонах ще 19-го року, коли було об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. І цікаво, що площа цієї держави була в 1,6 раз більшою, ніж площа сьогоднішньої України. І власне саме тоді біля витоків проголошення Української держави 30 червня 1941 року стояв і Роман Шухевич, який ввів українські війська до Львова, боронив українців від всіх тих окупантів, які знищували нашу націю і разом зі своїми побратимами будував, формував, починав і творив Українську державу й боровся за нас з вами. І коли ми нині проводимо паралелі про те, як жили, що робили, як боролися і гинули наші герої із сьогоднішнім життям, то маємо усвідомлювати, що сучасна Україна постала завдяки Роману Шухевичу, Євгену Коновальцю, Степанові Бандері і багатьом мільйонам українців, які поклали голови за нашу незалежність.

Але це була їхня перемога, і наша країна – це є наслідок їхньої боротьби. Ми повинні взяти все те найкраще, ті дороговкази, які нам дали Шухевич, Бандера, Коновалець та інші й добитися того, аби Україна була справді Українською державою, щоб донєцкій кримінально-олігархічний клан пішов геть! Але, щоб ми, українці, не розчаровувалися! Я щойно повернувся з різних регіонів України, побував на українському Донбасі. Чимало людей розчаровуються в майбутньому України. Але, чи розчаровувався тоді, коли було так не просто, Роман Шухевич і ті хлопці, і дівчата, які пліч-о-пліч йшли разом з ним? Якби вони тоді розчарувалися, чи мали б ми сьогодні Україну? Звичайно, що ні.

Сьогодні нам Шухевич дає наказ – маємо йти вперед, боротися, попри всі ті розчарування, попри те, що багатьом здається, що немає завтрашнього дня. Є завтрашній день в української нації! Тому що були у нас такі герої, і буде в нас обов’язково українське майбутнє! Вони боролися і передали нам цю боротьбу. І нині нам усім треба приєднуватися до боротьби за Україну. Боротися і перемагати!

Дуже позитивно, що по всій Україні постають пам’ятники українським героям, в першу чергу для нашої української молоді, яку треба вчити, для ровесників незалежності, які справді стали іншими. І ми всі разом, йдучи пліч-о-пліч по своїй Богом даній українській землі, обов’язково збережемо Україну і примножимо наші здобутки заради української нації і української звитяги.Слава Роману Шухевичу! Слава Україні!Фото Василя Завалка (звідси) та прес-служби ВО "Свобода".

Tags: тягнибок, шухевич, івано-франківськ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 31 comments