Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Як виносили вирок Віталію Запорожцю (подробиці, фото, відео)

Ось, нарешті, можу трохи розповісти про сьогоднішній вирок Запорожцю.

Почалося зі свободівського маршу від Броварської прокуратури до суду, на який я не змогла потрапити. Прийшла вже на сам суд.
Під судом - сотні півтори людей, прапори, плакати, все більше і більше народу в футболках із Запорожцем.
Ментів просто неймовірна кількість, перегородили коридор, пускають до зали суду лише журналістів. Телекамер стільки, що дуже важко знайти місце для штативу, тому ставлю його попереду інших камер - добре, що він у мене нижчий за стандартні. Встановлюю камеру, присідаю біля неї навпочіпки. В результаті я була єдиною на весь зал людиною, яка не стояла, а сиділа, коли зачитували вирок. А що? Я такий суд не поважаю. Набагато більше поважаю роботу журналістів, і краще пошлю оту суддівську трійцю нафіг, ніж зіпсую кадр котромусь із колег.

Коли один з відеооператорів (не навмисно, йому просто не було де стати), мертво закрив від мене Запорожця - довелося взагалі залізти всередину трибуни і знімати звідти. В результаті є повне відео зачитування вироку, дуже скоро я його викладу і раджу подивитися - там така нахабна і цинічна брехня, що волосся стає дибки.

Запорожець тримався надзвичайно мужньо. Не мовчав, поваги до суду не демонстрував, навпаки - голосно коментував кожну брехню судді Міхієнкової, а почувши цифру - 14 років, навіть на обличчі не змінився. Вона ж підвищувала голос, щоб його заглушити - марно. Взагалі, читала цей ганебний вирок таким дзвінким, поставленим голосом, з таким виразом, як школярі декламують вірші - ніби навмисно знущалася з усіх присутніх. Типу, ви тут пікетували, галасували, на столах стрибали - а буде так, як скажу я, істота у мантії. Було б чим пишатися - тим, що та, хто вирішує людські долі, тобто, просто в силу професії зобов’язана бути незалежною, отримує накази згори і змушена їх виконувати. Один такий суддя гірший за десяток убивць - не таких, як Запорожець, а справжніх.

Далі, плюс багато фото - на Bilozerska.info >>>

ВІДЕО:
ВИРОК ВІТАЛІЮ ЗАПОРОЖЦЮ. ПОВНА ВЕРСІЯ БЄСПРЄДЄЛУ, ЩО ВІДБУВАВСЯ У СУДОВІЙ ЗАЛІПІД СУДОМ МИКОЛА КОХАНІВСЬКИЙ ЗАКЛИКАЄ НАСЛІДУВАТИ ПОДВИГ ВІТАЛІЯ ЗАПОРОЖЦЯ:


БІЙКИ З МЕНТАМИ ПІСЛЯ ВИРОКУ:
UPD. 28 червня, у День Конституції, у Броварах в закритому режимі відбувся суд над затриманими. Усіх відпустили, присудивши штрафи. Тарас Юрків та Ігор Панченко з адвокатом Іваном П’ятаком поїхали до Генпрокуратури писати заяву про побиття. У Панченка є довідка - висновок медиків про побиття (зламаний ніс, багато гематом).
Tags: запорожець, суд
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 14 comments