Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

У Харкові відбувся перший установчий суд у справі патріотівців - "захисників Римарської"

22 червня у Дзержинському районному суді міста Харкова відбулося перше засідання по справі “захисників Римарської” Андрія Білецького, Ігора Михайленка та Віталія Княжевського, повідомляє прес-служба СНА. Від самого початку стало зрозуміло, що справедливого розгляду справи не варто очікувати: засідання почалось з того, що суддя повідомила, що затриманих не будуть привозити через проблеми з конвойним транспортом, і засідання може проходити без їхньої участі. В залі суду також не було так званого “потерпілого”. За словами його адвоката, він зараз на лікуванні за кордоном. За її версією, Колеснік лікує там зір. Жодних документів, які б підтверджували того, що Колеснік знаходиться саме на лікуванні за кордоном, вона не представила.

Результатом коротенького засідання стала постанова судді, що справа підлягає судовому розгляду, тобто етап досудового слідства закінчений. Наступне судове засідання призначене на 28 серпня 2012 року.

Не зайвим буде сказати, що відразу після закінчення судового засідання конвойний транспорт загадковим чином полагодився, і хлопці були доставлені до суду. Лівоохоронці не поцуралися відверто підлих методів, аби унеможливити зустріч побратимів та родичів з підсудними.

Нагадаємо, що у серпні минулого року до харківського офісу організації “Патріот України” прийшов невідомий (на той час) озброєний провокатор Сергій Колеснік, котрий почав стріляти в одного з активістів. Інший активіст, почувши звуки пострілу, поспішив на допомогу. Сергій Колеснік почав стріляти і по ньому. У процесі самооборони нападник був знешкоджений. Були викликані міліція та швидка допомога.

Харківська міліція за фактом злочину (стаття 296 – Хуліганство) відкрила кримінальну справу. Близько двох місяців справа розслідувалася у звичному для таких справ руслі, доки присланий з Києва слідчий Легецький не перевернув її з ніг на голову. Постраждалі Ігор Михайленко та Віталій Княжевський були звинувачені у спробі вбивства і заарештовані. У грудні відбулася спроба вбивства Андрія Білецького, а згодом він був заарештований по тій же справі, що і Михайленко та Княжевський, хоча при нападі на офіс Білецький навіть не був присутнім. Звертаємо увагу на те, що для слідчого Легецького це не перша політична справа. Він вже розслідував справу зникнення опозиційного журналіста Климентьєва, яку “поховав”.

Організація “Патріот України” та Соціал-Національна Асамблея заявили, що вважають ці події цілеспрямованими репресіями проти українських націоналістів загалом та організації “Патріот України” зокрема.
Tags: патріот україни, репресії, суд, харків
Subscribe

 • "На східному фронті"

  До вашої уваги - 3-й випуск програми UA:Перший "На східному фронті". Її ведучі Юрій Макаров та Євген Степаненко приїздили минулої зими до нас на…

 • "Укради меня у войны"

  Мій співслужбовець по #503_ОБМП, прапорщик Віктор Залевський, військовий за фахом і творча людина за покликанням, видав книжку власних віршів…

 • Sea Breeze-2019. American and ukrainian tactical medicine

  У рамках міжнародних навчань #SeaBreeze бійці #503_ОБМП "по-домашньому" обмінялися з американськими колегами досвідом з тактичної медицини та…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments