Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Віталію Запорожцю змінили обвинувачення на статтю "Умисне вбивство" (відео)

21 червня продовжився суд над Віталієм Запорожцем. Сьогодні, до речі, у Віталія день народження – 35 років.

Старший прокурор, радник юстиції Таран зачитала нове державне обвинувачення. Його перекваліфіковано зі ст. 348 ККУ "Вбивство або замах на вбивство працівника правоохоронного органу у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків" (9-15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення) на ч.1 ст. 115 ККУ "Умисне вбивство" (7-15 років).


Раніше звинувачення було сформульоване так, що Запорожець нібито був п’яний, порушував громадський порядок, а майор Симоненко, який нібито знаходився при виконанні, зробив йому зауваження, через що Запорожець розлютився і його убив. Згідно нового звинувачення, мотивом для вбивства була помста за образи і приниження. Але те, що Запорожець нібито був п’яний, порушував порядок і отримав за це зауваження від Симоненка – це все і багато іншої неправди залишилося.

Суд оголосив перерву до 25 червня 10:00.

Запорожець протестує, кричить, що все це наклеп, що він не був п’яний, не порушував громадський порядок, а головне – прокуратура і суд не хочуть визнавати злочин, скоєний правоохоронцем.

На вулиці – справжній скандал: розлючені мешканці села Семиполки, які прийшли підтримати Віталія, з криками мало не нападають на немолодого чоловіка – судячи з усього, діючого чи колишнього міліцейського начальника. Перераховують всі злочини Симоненка, його п’янство, брутальне чіпляння до дівчат тощо. До речі, сьогодні під суд нагнали повно озброєних ментів з собаками, а зала знову була заповнена операми в цивільному (щоправда, цього разу їх було трохи менше, і двоє-троє людей з групи підтримки теж змогли потрапити у зал).

На людях – футболки із Запорожцем нового зразку: на фото Віталій дивиться прямо і стискає кулаки, а внизу його почерком написано: «Зроби свій внесок в очищення країни від наволочі! В.Запорожець».

Реакцію Віталія на зміну обвинувачення, коментар його адвоката Костянтина Попова, обурення людей на вулиці я зняла на відео.

Коментар правозахисника Андрія Діденка: «Скоріше за все, цю статтю не вдасться «збити» на іншу, за нею Запорожця і судитимуть. Але якщо буде постійна й активна увага громадськості до процесу, то Запорожець може отримати мінімальний термін, передбачений цією статтею – 7 років, і через 5 років вийти на волю. Не варто забувати також про статтю 69 ККУ, яка передбачає призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом - у разі, якщо для цього є поважні обставини».

Я не такий оптиміст, як Андрій, і у те, що наші судді можуть застосувати до Віталія цю 69-у статтю, не вірю ні хвилини. Але боротися треба.Tags: запорожець, суд
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 46 comments

Recent Posts from This Journal