Олена Білозерська (Olena Bilozerska) (bilozerska) wrote,
Олена Білозерська (Olena Bilozerska)
bilozerska

Свободівці принесли до міліції палець для висмоктування справ і білі нитки для їхнього шиття (фото)

14 червня 2012 року Київська міська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» провела пікетування Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Київ із вимогою припинити тиск та репресії проти свободівців.

Учасники пікету тримали плакати з написами: «Геть ментовський бєспрєдєл!», «Пам`ятай: влада скоро зміниться!», «Ловіть злочинців, а не патріотів!» тощо. Також вони принесли з собою символічні білі нитки і палець - для шиття і висмоктування справ відповідно.

Акція стала реакцією на систематичні випадки порушення прав свободівців та фабрикування проти них кримінальних справ. Зокрема:

- 26 квітня 2012 року під час спроби завадити показу українофобського фільму «Матч» було затримано більше двох десятків свободівців. Націоналістів протримали у відділку більше шести годин. За фактом інциденту було порушено кримінальну справу. Стосовно цього тривають допити членів «Свободи».

- 28 травня 2012 року члена Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Сергія Аксанюка викликали на допит до головного управління МВС у Києві як свідка у справі про ліквідацію паркану незаконної забудови у парку "Перемога", що на Дарниці. Вже під час допиту слідчий перекваліфікував статус Сергія Аксанюка на "підозрюваного" у скоєнні кримінального злочину. Зараз свободівець перебуває на підписці про невиїзд.

- 30 травня 2012 року під час пікетування Броварського суду Київської області на підтримку народного месника Віталія Запорожця міліція безпідставно та в брутальній формі затримала сімох націоналістів, один з яких – неповнолітній. Серед затриманих троє свободівців: прес-секретар Київської "Свободи" Кирило Бабенцов, активісти Сергій Бондар та Онисія Гарай. За житлом останніх двох здійснюється стеження, а на їхніх рідних чинять психологічний тиск працівники міліції. Двоє із затриманих: Микола Коханівський та Мар’ян Ощанівський перебувають у статусі «підозрюваних». Їм інкримінують 296 статтю ККУ – «хуліганство», що передбачає до 5 років позбавлення волі.

Учасники акції протесту біля Головного управління МВС у Києві вимагали від правоохоронців:

1) Припинити систематичні репресії проти активістів «Свободи»;
2) Закрити безглузді та сфабриковані кримінальні справи, спрямовані проти свободівців;
3) Припинити захист антиукраїнського режиму.


У своєму коментарі голова Київської міської організації ВО «Свобода» Андрій Іллєнко заявив: «Каральні органи на замовлення режиму почали системний тиск на свободівців в Києві. Ледь не щодня проти наших активістів відкривають кримінальні справи, їх тягають на безглузді допити, у них беруть підписку про невиїзд, тиснуть на їхні родини, пробують залякати, відволікти від роботи. Все це роблять для того, щоби зменшити політичну активність «Свободи» в Києві, яка останнім часом явно непокоїть антинародну владу. Але нас не залякати – ми готові відстоювати кожного нашого активіста, кожного прихильника. Тому сьогодні ми нагадуємо міліції, що влада скоро зміниться, і їм не варто забувати про це. За політичні репресії та переслідування доведеться відповідати».

ФОТО ТУТ:
http://www.bilozerska.info/?p=8182


Tags: мєнти, свобода
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 3 comments